Jawa 250/353 Kývačka (1961)

Vlastník PRESLY
Vloženo 15.4.2020
Aktualizováno 15.4.2020

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 7 záznamů

maraton
maraton napsal 03.05.20 v 12:26 10b.

jasnejch deset

maraton
maraton napsal 03.05.20 v 12:23

Vypadá dobře - jsme zhruba stejně "mladí" a pamatujeme, že v dobách, kdy nám na řidičáku teprve usychalo razítko, si Jawy doma upravoval snad každý. A proto tahle motorka o Jawách a jejich používání vypovídá víc, než naleštěnej rádoby "originál" s "přesnými" rozměry matek jinými drobnostmi, na nichž si všichni hnidopichové zakládají.
Kalif k sehnání moc často nebyl, tak se dělal nějak takhle podomácku. Proto právě TAHLE motorka ty časy našeho mládí vystihuje nejlíp.
Někdy to dopadlo všelijak, ale tvoje mašina je pěkná a mě se líbí. No a v případě že i motor šlape jak má, musí být ježdění na ní zážitek.
Možná to tady ještě za svoji úpravu pěkně schytáš, ale tehdy by ses s ní určitě pěkně vytahoval. Dneska se vytahujou ti s těma "leštěnkama", který se sotvakdy projedou. To jsou motorky nanic.
Ještě tam přihodím desítku a kolama dolu.

sekáčmagor
sekáčmagor napsal 15.04.20 v 11:27 1b.

Panebože

cmiral
cmiral napsal 15.04.20 v 11:08 8b.

No mě se to vůbec nelíbí, ale já na tom nejezdím . Ňoumové na stk se na tobě vyřádí pokud to nemáš jinak ošetřeno.

Targus
Targus napsal 15.04.20 v 10:47 9b.

Mašinku samotnou hodnotit nebudu, protože proč. Všichni víme, vo co gou.
Ohledně úprav bych některé věci udělal jinak. A předpovídám problém na STK kvůli příliš skloněné SPZ.
Důležité je, že se strojek líbí svému pánovi. A přináší mu radost. Proč ne...

Targus
Targus napsal 15.04.20 v 10:43

Brzdy se dají lehce potunit. A se zanedbatelnými náklady. Máme dvojklíče, máme železo, máme svářečky. Máme dokonce i chytré knížky, ve kterých se píše, jak správně upravit brzdové obložení na jednoklíči, aby to víc brzdilo.

CCB_larry
CCB_larry napsal 15.04.20 v 10:13 10b.

Pěkná. Kdyby retro, to jsou ty nové Jawy z Indie, ale kam se hrabe retro na tyhle originál old school mašiny Brzdy jsou opravdu slabota, ale zvykneš si. Jsou s účinností své době vlastní.