Yamaha XJ 650 Turbo (1985)

Vlastník giboš
Vloženo 26.11.2014
Aktualizováno 26.11.2014

Šílený stroj na svou dobu který vypadá jako ufo a moc nebrzdí.

První dojmy - První dojem "mazec!" něco takovédo jsem nikdy před tím nezažil. Byla to moje první zahraniční motorka, sice se mi moc z počátku nelíbila, ale jak majitel řekl že má turbo tak jsem ji musel mít.

Doplňky na motorce -

Motorku mám od roku 2002 a jízda na ní je opravdu zážitek. Pokud se odpojí obtokový ventil turba tak je to ještě větší zábava tedy pokud to zvládne spojka.
Zátah motoru je pak opravdu super, tlakoměr plnícího tlaku vyskočí kolem šesti tisíc do maxima a motorka potom letí. Samozřejmě v porovnání s dnešními motorkami je to slabší odvar, ale ten kopanec od turba je fakt super a ve své době to muselo být opravdu super. Jediná asi drobná vada jsou dosti slabé brzdy,kdy se musí opravdu přemýšlet a v krizi použít obě brzdy. Jinak já mám na ni najeto asi něco kolem třiceti tisíc a celkový stav je skoro sedmdesát tisíc a chodí jak hodiny. Teď už na ní jezdím jen svátečně ale stejně je to super.

giboš
giboš napsal 11.04.18 v 13:07

Pokud jí už budu mít v hromadě tak klidně.

Leo4361
Leo4361 napsal 12.03.18 v 22:09

Co se v létě někde potkaat?

Tušák-
Tušák- napsal 24.04.15 v 18:40

Ahoj. Možná jsem se tě už ptal, ale zkusím to. Nepotřebuješ originál polepy na XJ Turbo? Já mám dvoje a jedny mi zbyly z důvodu že jsem se rozhodl tu druhou moto dát do barev co byly na prvních prospektech.
Je to druhovýroba a naprosto přesný materiál i barvy.

Big.One
Big.One napsal 28.11.14 v 21:33

No a už v těch osumdesátých létech se říkalo že teď už to Jawa fakt dožene tou novou báječnou motorkou. A dnes?
Tato krásná turbo Yamaha je navždy legendou a radost pro oko .

Luky.moto
Luky.moto napsal 27.11.14 v 08:57