Suzuki XF 650 Freewind (2000)

Vlastník Pepas01
Vloženo 9.2.2014
Aktualizováno 31.10.2015

Jednoduché, lehké, spolehlivé enduro od Suzuki

Honda NX 650 Dominator: nenašel jsem žádný pěkný kousek na prodej
Honda XL 650V Transalp: u endura mám raději vzduchem chlazené motory, odpadá pár starostí navíc

První dojmy - První dojmy byly rozporuplné, je to už delší doba co jsem jezdil na jednoválcové motorce, poslední dobu jsem spíše sedlal dvouválce a každý z těchto motorů se chová naprosto jinak, ale musím říct že teď už se s motorem sžívám a čím dál víc si užívám jeho zátah od spodu.

Motorku bych doporučil pro - doporučit vám můžu dobré pivo nebo guláš v nějaké hospůdce, motorku bych asi raději nedoporučoval jelikož motorka je individuální věc a každý by sám měl nejvíc vědět co mu vyhovuje, jeden upřednostňuje třásně, druhý výkon a to bych mohl pokračovat do nekonečna, tak asi proto.

Doplňky na motorce - Doplňku je hodně

Pokud jde o zkušenosti tak ty teprve přijdou časem, tudíž je brzo hodnotit.
Zatím první dojmy z jízdy jsou kladné, podvozek krásně absorbuje nerovnosti a o to přece jde, a hlavně proto jsem chtěl enduro, abych se neustále nemusel bát jaká kde zrovna bude cesta, teď už se takovou záležitostí jestli za 20km bude asfalt nebo šotolina nemusím zabývat.
Co se týče motoru, tak vzduchem chlazený motor je o něco hlučnější ale není to zase tak hrozné,zatím přede krásně, jakou spotřebu oleje bude mít motor se teprve ukáže a u spotřeby benzínu to bude obdobné, další věcí jsou brzdy, přední brzda dle mého soudu funguje dobře jenom u zadní se mi zdá ze by účinost mohla být větší.
Celkový posed na motorce je pro mne naprosto vyhovující, krásně vzpřímený a pohodlný a u sedla to vypadá že se v něm bude dát vydržet i hodně kilometrů.

11.5.2014
Po delší době jsem přidal pár doplňků- padací rám, přídavná světla a nakonec jsem přikoupil nový kufr Shad, ještě zbývá dodělat držáky bočních kufrů.

5.6.2014
Natočeno 77777,7

21.2.2015
Moto lehce upraveno na sezónu 2015

-Jandys-
-Jandys- napsal 19.02.15 v 22:44

Pořád hledám kam tuto motorku zařadit,asi nejlíp by bylo výztižné že to je článek mezi DR a DL V-Stromem,ať tak či onak,je to Suza a to je dobrá značka a volba Ať jezdí a slouží

Bohunka
Bohunka napsal 04.12.14 v 15:58

HA, poznala jsem ji!! Je krásná i na fotce...ale ve skutečnosti o hooodně krásnější! Už budu mít taky přídavná světla, heč

yuri13
yuri13 napsal 06.10.14 v 11:20

Super! :) Ty padáky jsou luxusní! A konečně někdo, kdo už se také blíží pomalu stovce! :D

Václav69
Václav69 napsal 10.03.14 v 20:12 10b.

Vypadá moc dobře Ať Ti dobře slouží

Hamrmen