Honda CBR 1100XX Blackbird (1998)

Vlastník kykys
Vloženo 12.7.2013
Aktualizováno 15.3.2016

Měl jsem tři motky a poslední byla Kawasaki ZZR1100, ale Back XX je mnohem kultivovanější a jede lépe v nízkych otáčkach a v neposlední řadě vzhled je bezkonkurenční

Yamaha XJR 1300: Neseděla mi a necítil jsem se na ni...

První dojmy - Blacka XX mám třetí rok a musím uznat, že je to pohodlná motorka převážně na dlouhé tratě. Vytahovat ji na 20km nemá smysl. Dá se sní jet dobře i do města a s otáčením na místě taky v pohodě. Dá se s ním jezdit o při 2500ot/m ale nejlépe se cítí motorka v 7000 a víc ot/min, ovšem spotřeba tomu i odpovídá 6-12l/100km :-)

Motorku bych doporučil pro - Jak jsem psal výše, motorka je vhodná pro zkušeného jezdce, který umí ovládat své emoce a nepotřebuje na ní jezdit denně do práce, kterou má 5-10km od domu !!! Na to není určená. Hodí se pro lidi, kteří jezdí dlouhé tratě a chcou si užít pohodlí a kultivovanou jízdu. Dá se říct, že se klidně svezou i dvě obéznější osoby a to velice pohodlně !!!

Doplňky na motorce - Zatím jsem neměl potřebu cokoliv dokupovat, jen uvažuji o kufru, ale velice špatně se nasedá spolujezdci, tak mu zatím zdárně odolávám.

Moje motorky od roku 1993- Jawa 150panel-350/639-Kawasaki GPZ600- Kawasaki ZZR100 a nyní Honda 1100XX
Po Kawasaki ZZR1100, kterou jsem měl tři roky, jsem uvažoval o - Yamaha XJR 1300, ale když jsem se projel na obou strojích, nebylo o čem uvažovat. Naháč je krásný, ale když se hodně jezdí, tak na čištění(mytí), tak na pohodlí a krouťáku+ akceleraci, nemá Black konkurenci.
Najeto mám asi 30tis. a jediná údržba byla jen mytí, brzdové desky a olej. A jak už psali kluci přede mnou, tak regulátor napětí. Samozřejmě čištění chladičů a normální zimní údržba je samozřejmostí jako u každé motky. Ať jezdím sám nebo ve dvou, tak to black vůbec nepozná. Řazení je přesné, snadné a zjíšťuji, že 5-rychlost je hlučnější u všech blacku, Nevím proč, ale to pozná jen vlastník tohoto stroje. Ovladatelnost je bezkonkurenční, na svou váhu 275kg je i v městském provozu velice dobře ovladatelná i při pomalé jízdě.
Co musím vytknout, je jen spotřeba. Úmyslně jsem chtěl karburátorovou verzi (mám poslední co se dělala v 98-roce), protože se dá dobře udržovat a reakce na plyn je rychlejší. Nicméně v porovnání s Kawasaki ZZR1100, co jsem měl, je spotřeba vysoká. Jezdívám + - 160km/h a kawa nešla nad 6.5l/100km, ale black si bez problému veme i 10/100km. Při agresivnějši jízdě se nedá jet pod 8l/100km a to mě docela štve.
Veškerý servis si dělám sám, kromě seřízení karburátoru a nemohu si stěžovat, není co opravovat
Při dálkových tratích je stroj spokojený a nedá se mu nic vytknout, hlavně pohodlí je úžasné.
Má dlouhé rychlosti, a tak bez problému na dvojku dám 140km/h a určitě by jela i víc, ale proč to dělat , jen pro rychlý start z křižovatky. Dlouhé rychlosti jsou ohromnou výhodou při rozjíždění ve dvou do prudších kopců, což se o všech motorkách říct nedá. Při pravidelném servisu motor vydrží "doživotně".
Nemám ji co vytknout. Při přechodu z Kawasaki na Hondu mi to známí rozmlouvali, jako, že Honda je dobrá jen do sekačky na trávu, ale co ji vlastním - ať si říká každý co chce, je prostě pohodlná a bezúdržbová !!!

" target="_blank" class="imglink thumb">" src="http://img.motofotky.cz/upload/images/forum/2013/28/167043_DSCF0137.JPG" class='forumimg'/>

Luke-78
Luke-78 napsal 18.01.14 v 17:56

function(a){return p.access(this,function(a){return a===b?p.text(this):this.empty().append((this[0]&&this[0].ownerDocument||e).createTextNode(a))},null,a,arguments.length)}

kykys
kykys napsal 05.08.13 v 20:04

Na upozornění jednoho uživatele opravuji provozní váhu "Bleka" 250kg

SensationBlaack
SensationBlaack napsal 27.07.13 v 08:06

Pekna akorat... Ten kdo to lakoval a daval polepy je uplnej blbec mas karbec a mas polepy na podsedlaku na strikacku... A polep dualCBS na blatniku nemas mit ale mit prave na tom podsedlaku... At slouzi

Blek
Blek napsal 16.07.13 v 10:11 8b.

jj, Blek je Blek, měl jsem jej pět let a ten motor je prostě super. Jediná závada byl regulátor dobíjení.

RickVFR
RickVFR napsal 16.07.13 v 02:05

Krásny kousek. Aj ja som uvažoval jednou dobu nad touto motorkou, ale myslím, že bych ju natolko nevyužil, lebo predsa 164 koní je dosť velké stádo, ale čo sa týka dizajnu Honda sa týmto strojom hodne preslávila! Škoda, že už tak pekné, oku lahodiace motorky už nerobí... Prajem hodne šťastných kilometrov v jej sedle a ako inak dávam 10 bodov