Suzuki GSR 600 (2009)

Vlastník Othello
Vloženo 12.10.2011
Aktualizováno 22.5.2019

Suzuki GSR600A K9 Black.Černá kráska,dostala mě napoprvé,neodolal jsem a teď je má.Často ji provětrávám a bodejť by ne.Žádná nuda,je to čistokrevná radost z jízdy.Fakt dobré brko!

První dojmy - Ta mašina mi sedla jak prdel na hrnec.Takhle jsem to viděl hned při první jízdě z motocentra.

Doplňky na motorce - Rok 2013,kapánek jsem pohnul s doplňky.Na jaře nová řidítka.V létě přibyly kufry Givi .Na podzim vyhřívané-gripy Oxford Premium a zásuvka 12V.
2014-přídavná světla,2x15W LED s čočkou,nové reflexní proužky na kola a moto TRX Yaesu FTM10SE.

Další novinky r.2015 viz.deník motky.

Nebudu se tady pouštět do nějakých "větších akcí".Tahle mašina je většině bikerů notoricky známá.A tak tady popíšu několik vlastních postřehů.
Začnu designem.Je to docela subjektivní záležitost a já bych řekl ,že je po téhle stránce hodně povedená.Lehce agresivní kontury dávají tušit sportovní ambice, ty jsem podtrhnul dodatečnou montáží spojleru pod motorem.
Kvalitní rám a podvozek ,to je základ,který definuje jízdní vlastnosti.Ty nejen splňují očekávání v cestovní třídě,ale dovolují si vychutnat i palbu ostrými.Gixxerovský rodokmen se podepisuje nad dobrou ovladatelností i při sportovnějším stylu jízdy
Ovšem přední nastavitelná vidlice je standardem v kategorii touring a svou práci odvádí v rámci této třídy.Neurazí,ale ani nenadchne,prostě kompromis na vrub pohodlí.Tohle a brzdy sráží poněkud body jinak povedenému celku.
Pohodlná jezdecká pozice u naháče je samozřejmostí a tak výrobce namontoval řidítka,která jsou v touringu obvyklá.Při rychlostech do cca 120Km/h o nic nejde.Rychlejší tempo je pak docela fičák a nutí mě se přikrčit a jít dolů.Při delší trase než okolo komína je to docela otrava.Nakonec mě to přimělo pořídit nová řidítka a plexi štít GIVI.Origo montážní sada GIVI mi nějak neseděla a tak jsem si trochu pohrál a vytvořil si vlastní.
Rozměrné sedlo poskytuje pohodlné sezení.Taky,že jo a dost místa je i pro batůžek.Ne tak místo pod sedlem.Tam mi vlezl jen alarm a bezpečnostní vesta.
Srdcem mašiny tepe skvělý 4hrnek(98k),vycházející z gixxru.Výrobce pozměnil několik detailů pro touring.Palivovou mapu,kompresní poměr,max.výkonu a točáku posunul níže.
Motor nabízí slušnou dávku adrenalinu s patřičným zrychlením,elasticitou a zvukovou kulisou.Nejlíp se cítí ve vysokých otáčkách.To pak z něj srší proud energie a výkonu a ukáže co v něm je.
Maximálka na budíku 235km/h.
Brzdy TOKICO nic moc.Tenhle handicap se projeví při jízdě ve dvou a intenzivním brzdění.Tady bych si dovedl představit radiální BREMBA.Nicméně v běžném silničním provozu a sólu se jeví jako dobré.
Padáky na rámu a osách jsou z dílny Rutana.
Hodně zábavy za málo peněz,takhle bych to shrnul.Tahle mašina mi dává od všeho trochu.Rychlou sportovní jízdu,dopravu na krátké tratě nebo po malých úpravách i relativně pohodlné cestování na dlouhou vzdálenost.
S kvalitnější přední vidlicí typu up-side down a brzdičemi s radiálními monobloky by si geesero šáhlo na motorkářskou nirvánu.Takhle je vidět zřejmý kompromis,který je v touringu pro výrobce přijatelný.Že to byl od Suzuki dobrý tah,dokazuje komerční úspěch.
A tak i já se zapojil do řady spokojených uživatelů.Co víc si v dané cenové relaci přát,že?

BruxBiker
BruxBiker napsal 22.02.19 v 08:21 10b.

kráska

Lukyn78
Lukyn78 napsal 15.07.14 v 12:06

No máš ji nádhernou.Tak hodně šťastných návratů domů. 10b

Zx-10RCarlos
Zx-10RCarlos napsal 28.02.12 v 08:55

Pěkná motka, gratuluji . Dávám ti za ní 10 bodu. Přeji spoustu km v letošní sezoně bez závad a nehod.

lyky
lyky napsal 18.01.12 v 20:05

Super opravdu krasavice

mili
mili napsal 17.10.11 v 21:11

podle mně z motorky je vždy radost a pokud je nová tak tím tuplem,hlavně ať je pořád krásná bez škrábanců někdy se stav čus