Jawa 250/353 Kývačka (1961)

Vlastník Provaz1
Vloženo 14.9.2011
Aktualizováno 14.9.2011

Jawa 250- někteří z Vás si o ní už mohli přečíst dříve. Teď když jsem dodělal renovaci, ji sem opět dávám, jelikož si to zaslouží

Tady původní text, co jsem o ní psal před rokem:
Tuto motorku jsem koupil na jaře roku 2009. Je s ní počítáno jako dar otci k 50-tinám příští rok. Samozřejmě táta o ní ví, jelikož jsem ji přepisoval na něj a taky jí dělám u nás v dílně. Ale až ji bude v laku a až ji budu skládat, tak už ji neuvidí- teď vidí jen kupu šrotu .
Tuto motorku jsem pojal jako profesionální renovaci. šel jsem do toho tak, že chci dát tátoj pěknou, spolehlivou motorku, aby mohl jezdit se mnou. Po přívozu jsem se párkrát svezl jako třeba na technickou a tak. Poté jsem ji komplet rozebral a pomalu začal s renovací. První jsem si do parády vzal motor. Kartery a hlava prošli chem. leštěním, víka byla leštěna na kotouči. Jinak na motoru repase kliky, výbrus, nová ložiska, gufera, nový náhon tachometru, spojka, startovací segment, plus sehnat štefty válce, jelikož původní byli stržené. Na víko spojky jsem koupil od známého originální šrouby, které nechal vyzinkovat. nyní se pracuje na plechařině. Sehnal jsem díly, které byli vadné a připravil jsem je na opravu. Kamarád autoklempíř mi je vyklepe a různě povaří. Nyní se pracuje také na kolech a brzdách. Bubny jsem nechal sjet(vyrovnat) a nechat nalepit nové brzdové obložení- opravárenské!!! Již mám nakoupeny výfuky a ráfky od pana Hadrávka a výplet od pana Špičky. V plánu je díly opískovat a nechat udělat profi lak s ručně malovanými linkami. Poté chci ještě poslat díly na chrom, ale asi až na nádrž- ta bude asi zatím v stříbřence. Mám s tím teď docela fofry, jelikož je třeba aby do května 2011 byla v kupě, tak držte palce.
14.9.2011 Kývačka hotovááá
Tak dostavět motorku do května se nakonec povedlo, i když to bylo mnohokrát o nervy. Nyní je motorka již několik měsíců v záběhu. K dnešnímu dni má naběháno 424 km a má vychytány všechny mušky, které se vždy objeví. Je samozřejmě používaná jen za pěkného počasí a na příležitostné projížďky. Motor už se také rozběh ( podle mě až nečekaně rychle )- tedy si už nechá i něco líbit. Je to prostě mazec. Tátova klasická rychlost je 60- 70 km/h - prostě pohodovka- žádný honění. Po každé projížďce odstranit mouchy a ostatní nečistoty a opět se může těšit na další vyjíždku. Já se na ní samozřejmě také rád svezu. Za jeden den jsem najel nejvíce 106 km, bez problému. Hodně lidí mi říká, že by na takové motorce nejezdili, ale podle mě motorky mají jezdit a také si k ní potřebuji získat vztah nejen její renovací, ale i tím, že mi poslouží- musím ji prostě znova vtisknout tu duši

Marty68
Marty68 napsal 31.08.20 v 10:50 10b.

supr kývka!

Littlekiller
Littlekiller napsal 28.07.15 v 14:39 10b.

Nádherná práce. Umím si představit tu dřinu a těch hodin, ale je to na ní sakra vidět. Klobouk dolů a palec nahoru

fojtyk
fojtyk napsal 11.03.15 v 09:57

Suprová práce, motorka je fakt nádherná.

joch73
joch73 napsal 05.02.15 v 23:19

Pěkná 353, krásná renovace. Ať jezdí... Ode mne 10 bodů.

trafika
trafika napsal 03.04.14 v 18:08 10b.

Nádrerný stroj,pečlivá renovace jasných 10b