KTM 990 Adventure / S (2006)

Vlastník Sir_Jim
Vloženo 22.4.2011
Aktualizováno 4.1.2017

Anglická kačena, dojel jsem si na ni z Anglie domu.

První dojmy - Už v anglii u kamarada na farmě se ukázalo, že ji to jde jak na silnici, tak na poli. Cesta domu byla taky v pohodě, díky turist. Plexi nefouka ani na helmu. A co taky jinyho na české silnice plné děr? S motorkou jsem se sžil okamžitě a pak už jsem jen zlepšoval jemnou praci se spojkou , otáčení na místě atd

Je pohodlná, zábavná, rychlá a nasává jak tepláky hozený do potoka
Zjistil jsem, že mašina se jen tak nevzdá - spíš jezdec (ehmm já je limit. V některých výjezdech atd jsem se o tom přesvědčil na vlastní kůži - chce to jen se "neposrat" držet plyn a ona už si poradí (fakt jsem nevěřil co všechno šlo projet, pokud ma obuty drapak) a to ji mam teprve rok

Navíc je vidět, že byla postavena pro dakar - když s ní hodíte o zem, nic se nestane vyzkoušeno mnohokrát. Nejsou potřeba žádné padací rámy atd. Plasty jsou úžasně houževnaté. Po této zkušenosti bych už nechtěl nic, co musí člověk sbírat do pytle po trsátkách když mu to spadne na zem

No a na silnici neni s origo obutím o nic pomalejší, než CBF - naopak nemá nízko stupačky, tak to jde skládat ještě víc..

Jsem s ní fakt spokojenej, je to prostě jiný svět, než pouze silnice - tam, kde jsem se silničkou otáčel a vracel se, tak stoupnu do stupaček a užiju si jakoukoliv cestu i necestu

Je pravda, že daňí za motor, váhu atd jsou vyšší náklady na údržbu, ale nic extrémního (olej po 7500km), repase vidlic a další věci, co se u jiných motorek moc nemusí řešit.
ale taky dostává více zabrat, než pouze silniční stroje (nepočítám okruh) takže je to přirozený

S wings výfukama zní/duní dvouválec krásně, možná krapítek nahlas, ale ještě to nerve uši

Bushidoo
Bushidoo napsal 13.02.16 v 15:13

Nadhera. Uzivaj si. Servis je ok a keci,ze sa kazia je blbost. Ako sa staras tak funguje!!!

keith.
keith. napsal 22.11.14 v 16:11

Luxusní mašina. Přeju hodně zážitků

context
context napsal 09.07.14 v 20:34 10b.

pěkná kačena , tak ať ti dlouho slouží a přeji dlouhou sezonu bez nehod

Petr_TA
Petr_TA napsal 18.05.14 v 22:04 10b.

Luxusní kačena
Moooc pěkný fotečky ...

magoss
magoss napsal 04.02.13 v 20:24 10b.

Panečku,pěkné to máš jen co je pravda