Simson S 51 Enduro (1984)

Vlastník Darwex
Vloženo 15.7.2023
Aktualizováno 14.8.2023

Je to dobrý stroj do začátku, pokud se chcete vyblbnout a zároveň máte rádi starší stroje.

První dojmy - Poprvé když jsem na ní jel, tak to byl nezvyk, protože jsem dříve řídil jen Babettu 210 a to je trochu rozdíl. Navíc jsem neměl papíry, takže to bylo o to složitější. Nejdéle mi trvalo mít cit ve spojce a plynule se rozjet. Je to sice jenom 50 ccm, ale je s tím dost zábavy.

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky, kteří mají čas a baví je se v tom hrabat.

Motorku jsem dostal od táty, který jí měl už dlouho, takže tam nebyl žádný výběr. Jezdí se mi na ní docela dobře. Je to předělaný Elektronik na Enduro, takže nemá vzpěry, ale jinak jsou to úplně stejné stroje. Rozjezdy jsou slabší, ale jakmile tam dám větší rychlost, tak už má docela tah.

Mám tam původní tlumiče, takže to není žádná sláva, ale na jízdy po silnici, to stačí.
V terénu jsem zkoušel taky jezdit, ale na to prostě moc není.

Brzdy na výkon co motorka má bohatě stačí, ale pokud bych chtěl udělat nějaký tuning, tak bych radši koupil lepší brzdy (repas). Když na tom jedu sám (mám 90 kg), tak to jede slušně, ale jakmile za vámi sedí stejně těžký člověk, tak to moc nechce jet.

Moc skladovacích prostorů to nemá, vejde se tam jen lékárnička, ale ta je v kastlíku, který jde vyndat, jen pokud se sundá výfuk, jinak to jde hodně složitě. Je tam zadní nosič, takže se tam může dát nějaká taška, nebo něco podobného a funguje to.

2 takt byl a je víc náchylný na pravidelný servis, ale zase s porovnáním českou Jawou 50, to není zas tak zlý.

S cestováním na delší vzdálenosti se nedá moc počítat, protože to prostě moc nejede, ale na kratší 100-200 km, se to docela dá.

hruso25
hruso25 napsal 22.07.23 v 10:59 10b.

Simson už je "skoro" motorka.
Zažiješ s ním mnoho srandy, ale hlavne slobodu.
Sadneš a ideš. K tomu mladosť. Joj, len ti závidieť.

Vladounreal
Vladounreal napsal 19.07.23 v 11:28 10b.

dobrá práce chlape jen samou radost s ní.

robfor
robfor napsal 18.07.23 v 15:55 10b.

Vasko969
Vasko969 napsal 18.07.23 v 11:46 10b.

Super mašinka,vyrástol som na nej ... Hned by som si ju kúpil keby sa predávala nová... Užívaj si jazdu !!!

Milan1963
Milan1963 napsal 15.07.23 v 21:21 10b.

at' dělá radost.