Yamaha XT 660 Z Tenere (2010)

Vlastník kokpilot
Vloženo 9.10.2021
Aktualizováno 9.10.2021

Nesmrtelná Tenerka je opravdu spolehlivá, a příjemná do ruky, ikdyž trochu těžkopádnější.

První dojmy - Pěkná Tenerka, vybavená rally doplnkami, Kufry pro dostatek věcí na cestování. Pneu E09 z ní dělají enduro stroj který zvládne opravdu hodně. Byl jsem překvapenej, že i 35KW celkem stačí.

Motorku bych doporučil pro - Pro cestovatele, pro ofroud jízdu

Doplňky na motorce - Mřížka světla
rozšířené stupačky
padací rám
Boční kufry
blastry

Tuhle motorku jsem si vybral, jako první vstup do endura, velkého endura. Chtěl jsem spolehlivý stroj a to tato motorka slibovala. A tak to i je. Výkon 35KW celkem stačí, čekal jsem, že bude línější. V ofroudu to bahtě stačí. Na silnici by samozřejmě mohlo být výkonu mnohem víc. Ale ve vyšších rychlostech se stejně necítím dobře. Asi kvůli drapákům. Asi jim jen nevěřím. A dál nevěřím brzdám. Ale to je jen můj pocit, jelikož když na tenerku přesednu z Hypermotardu, tak je jasné, že se to nedá srovnat. Ale opět v ofroudu to bohatě stačí. Sedlo je zatím nejpohodlnější na jakém jsem seděl. Je pohodlné a nepotí se na něm zadnice. I spolujezdkyni se dobře sedělo. Ergonomie je příjemná, akorát trochu širší nádrž. ale za to se do ní vejde 24L.
Tuhá spojka