Jawa 250 Pérák (1953)

Vlastník GHM
Vloženo 6.8.2021
Aktualizováno 29.11.2023

Jawa 250/11 perak (1953), nepojazdna, vyvozny typ

První dojmy - Motorka kupena ako vsetky moje motorky nepojazdna. Projekt na niekolko rokov...

Motorku bych doporučil pro - Podobne postihnutym :)

Doplňky na motorce - Moto je vybavene bočnym stojanom. Hlavny nebol nikdy namontovany. Budu revmaplechy.

Netypicka vybava - hlava 18 mm sviecka, tachometer v azbuke.

Moto zakupene ako nepojazdne k celkovej renovacii. Perak je mojim snom a verim, ze ho spojazdnim :)

10.10.21 - rozhodeny motor, vycistene kartre a odvezena zvoniaca klukovka na opravu, valec na vybrus. Gufera, loziska vratane puzdier do prevodovky nachystane. Predlohova hriadel s 3 koleckom budu vymenene. Zaujmavostou je, ze v hlave bola sviecka s 18mm zavitom (som ani netusil, ze taky rozmer existuje). Zbytok motorky rozobrany na prvocinitele. GO bude potrebovat predna vidlica - vypadli na mna dolamane puzdra… Tachometer som myslel, ze neoriginal ale vyzera ze je z peraka aj je v azbuke.

12.11. - pochromovana nadrz doma, vybrus, klukovka tiez :)
19.11. - revmaplechy doma. Este drzaky vykoumat…
5.12. - motor spojeny
20.3. 22 - GO zadnych klzakov, home made
22.4. - prislo zrenovovane dynamo
5.6. - priprava na lak
8.7. - nalakovane
12.8. - pomaly skladam, zatial bez problemov, nechcem to zakriknut

hansdorf
hansdorf napsal 24.04.23 v 08:20 10b.

Tak to ti přeji úspěšnou renovaci. Když jsem shlédl fotky, vzpomněl jsem si na jednu story.
Kousek ode mě, v malém městečku , byl autoservis , který dříve dělal i opravy moto.

Když doba pokročila ,všechny náhradní díly fungl nové , od rámů, přes bloky mootorů, světla, brzdy , spojky, prostě všechno dali na půdu. Odhadem v dnešních cenách několik M Kč.

Pár věci jsem si tehdy jako kluk odnesl, měl jsem Péráka 250 , pak mi to bylo blbý a šel jsem za vedoucím, zda by něco neprodal.
Do týdne přijaly dva vleky a všechno odvezli do šrotu.

Za socialismu se prodávat nemohlo , ale zlikvidovat mohlo .

Škoda, ten sklad bych ti věnoval a mohls být do smrti King ČR na péráky.

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 23.04.23 v 08:51 10b.

To je virus, diagnóza biker. Není to ale smrtelné. Tahle je stejný ročník jako já a včera jsem ve Žďáru na oválu viděl pěkné renovace, jak znovu narozené. Tak hodně šikovnosti.

cmiral
cmiral napsal 07.03.22 v 20:01

Tak přece něco, jen tak dál

Targus
Targus napsal 07.03.22 v 08:39

Takže přidáme bezbodovou pochvalu za činnost, kterou vyvíjíš.

Je vidět, že se něco děje. A správným směrem. Těším se na další fotky.

A hlavně nepiš, kolik to všechno stojí!!!

jawatar
jawatar napsal 20.11.21 v 15:04 10b.

Pérák je boží!