Yamaha YZF 600R Thundercat (2000)

Vlastník Damsteel
Vloženo 7.11.2020
Aktualizováno 7.11.2020

Také malé resumé k mojej minulej motorke.

První dojmy - Motorka bola špinavá, zamastená odretá, šuchnutá, doťukaná. Tiekol tlmič, za studena sa s ňou dohodnúť aby držala otáčky - nereálne. Mala však nové racing kotúče Arashi - a po skúsenosti môžem povedať že sú super! Dostal som k nej nové predné brzdové obloženie takže - juchu jedna vec vybavená. Pneu z roku 2006 už boli iná kapitola. :-/

Motorku bych doporučil pro - Moto je vhodná hlavne pre niekoho, kto to nehrá na imidž a chce funkčný nástroj na zábavu a cestovanie. Je to jednoduché šesťkilo, a pokiaľ podvozok brzdy a motor fungujú, nie je dôvod byť nespokojný :-) Odo mňa ju kúpil chalan, ktorý sa chcel učiť a aj keď výkonu má dosť, myslím, že je na učenie ideálna :-).

Thundercata som nechcel, len sa náhodou zjavil za ,,pár €´´. Zavolal som predajcovi a dohodli sme sa, že mi ju príde ukázať. Odviezol som sa a bolo to asi po 5tich rokoch bez motorky, takže wau 600vka, ktorej mi nebude ľúto je super!

Chvíľu som váhal ale nakoniec čo. Dal som 900€ a bola moja.

Po poriadnom servise - zodpovedný repas prednej vidly, nastavení ventilov a karburátoru, výmene sviečok, prezutí pneu na nové (Michelin POWER RS! rozmer 160 vzadu bola zľava a dal som cca 60€ - tá guma je BOMBA a maximálne zmenila chovanie celého stroja), výmena brzdových platničiek a kvapaliny, samozrejme olej, premazať a vyčistiť reťaz, nastaviť lanko spojky, nastaviť podvozok (na počudovanie sa predná vidla dá nastaviť komplet čo mám rád) - môžem povedať, že to bola super mašina za tie peniaze.

Naozaj skvelý posed a funkčné plexi! V podstate presný kompromis medzi supersport a naháčom. Máloktorá kapota toto dá. Na fotkách vyzerá motorka trochu staromódne ale naživo sa mi páčila. Preleštil som lak aj zažltnuté pelxi, dokúpil som menšie smerovky a bola fresh. Sedlo je veľké mäkké a pohodlné a v jednom kuse. Pre konvenčných partnerov, ktorí hľadajú komfort vo dvojici je to naozaj super. Moja priateľka však má rada supersport sedenie na oddelenom sedadle a v tomto prípade trochu mrnčala, že je príliš vystretá a priá jazde sa nudí, lebo nemôže klopiť.

Motor je fajn, skvelá spotreba (6-9litrov), pekný výkon (top speed niekde pri 250km/h), vraj ich vada je, že prevodovka vyhadzuje dvojku ale mne sa to nedialo. Môj jediný problém bol, že aj po nastavení karburátora občas chytal falošný vzduch a pri zavretí plynu otáčky nepadli okamžite. Musel som akoby nasilu zatvoriť plyn aby padli na voľnobeh.

Boli sme aj na okruhu a skúsili sme si aj malý krash. Po malom krashi, naštastie sa nám nič nestalo (padli sme spolu s priateľkou), Musela ísť červená farba preč a už mám zakázané kupovať motorky červenej farby. No hold, keď žena zavelí...

Keďže plasty na pravej strane, kam si moto lahla boli ošúchané - rozhodol som sa že to proste nastriekam sám. S priateľkou sme svojpomocne zbrúsili, odmastnili, čo bolo treba polepiť, polepili a nachystali na základnú farbu. Pravý bočný plast sa mi dokonca pri páde oddelil na vrchnú a spodnú časť. To som vyriešil takým tým malým prešívaním, pomocou plastových eskapások . Nebojte, nebolo to vidno a splnilo to účel. Farby som dal bezmetalické - šedú a bielu (v TP bola biela tak bolo rozhodnuté). Po prebrúsení základu som hodil farbu a neskôr lak. Striekal som to vonku, na slniečku, s klasickou striekacou pištolou. Kde tu sa stekanec, či mucha našla, ale nič hrozné. Maska bola odretá a keď som sa pýtal lakýrnika na cenu povedal že 140€ aj so zváraním. Takto som celú moto vybavil za cca 60-70€ - ale že naozaj celú! V garáži som našiel nejaké nálepky a naša lowcost zábava na sobotu bola opäť fresh ale bez oderkov :) .

Jazdili sme spolu, jazdil som sám, a prežili sme dve pekné sezóny :) .