Yamaha YZF 600R Thundercat (1997)

Vlastník ZlomenyUcho
Vloženo 4.4.2011
Aktualizováno 1.3.2016

Thundercat, myslím, že né třeba překladu. Tuto motorku jsem si zakoupil od svého bratra. Vždycky jsem chtěl motorku, a když na to přišlo, tak jsem věděl, že chci kočičku. Jelikož se brácha o ní dobře staral nebyla jiná možnost a tak teďka je moje

Motorka koupena od Chapadlo (Brno-Veveří)

První dojmy - Motorka je moc dobre ovladatelna, super zvuk. Motorku jsem prodal zacatkem unora 2016 do Zeletavy, takze kdyz jo budu chtit videt, tak se prijedu podivat

Motor v motocylku Yamaha YZF600R Thundercat pochází z modelu R6 a prošel mírnými úpravami. Ze zdvihového objemu 599cc dává nejvyšší výkon rovných 100 koní a kroutící moment je 90 Nm. Zátah motoru v nízkých a středních otáčkách je sice trochu nevýrrazný, ale vše se napraví po překročení hranice 6000 ot/min. To je s ním potom radost jezdit. Převodovka má 6 přesných stupňů a maximální rychlost motocyklu je 235 km/h. Motor je prostě jeden z největších kladů motocyklu.
YZF600R váží celkem hodně, a to 187kg a odpružení má s touto hmotností celkem práci a ne vždy se s ní vypořádá v pořádku. Pro někoho, kdo je zvyklý řídit superbiky, bude celkové chování na silnici utrpení a jen těžko si bude zvykat. Pro běžného uživatele budou jízdní vlastnosti dostatečné. I když to podle vzhledu tak nevypadá, Yamaha YZF600R je spíše než superbike pohodlná touringová motorka.

Výbava
Tady je všechno pouze průměrné. Brzdy jsou tak akorát, nejsou ani přehnaně ostré, ale nejsou ani vyloženě špatné. Mají průměr 298mm vpředu a 245mm vzadu. Odpružení je taky pouze průměrné a občas má mírné problémy s bezpečným udržením motocyklu. Palubní deska je sice analogová, ale není moc přehledná a na přímém slunečním světle není ani moc dobře čitelná. Ocenili jsme dobrou ochranu proti větru a pohodlné sedlo.

Kromě výfukového systému, který má tendenci velmi rychle podléhat korozi, je vše ostatní v naprostém pořádku. Kvalita zpracování a celková úroveň použitých materiálů je na velmi vysoké úrovni. Nejspolehlivější části motocyklu jsou motor a brzdy. Motor vydrží i drsné zacházení a bez jekékoliv údržby vydrží až 100 tisíc kilometrů. Mechanické problémy jsou spíše výjimkou a bát se nemusíte ani stávkující elektroniky.

Yamaha YZF600R Thundercat je vcelku nadprůměrný motocykl, který zaujme povedeným designem, sobrou spolehlivostí a skvělým motorem. Na druhou stranu, jízdní vlastnosti nepatří k nejlepším a výbava taky mohla být lepší. Novou ji už pravděpodobně neseženete, ale ceny v bazaru se pohybují na velmi přijatelné úrovni, takže díky vysoké spolehlivosti se jedná o výhodnou koupi.

Nagash
Nagash napsal 09.09.15 v 12:38 10b.

Pěknej stroj

Mipule
Mipule napsal 04.04.14 v 20:09 10b.

Nádhernej stroj

anii
anii napsal 03.04.14 v 14:14

Je to fakt kočka! A design nadčasový

Buchy76
Buchy76 napsal 18.03.14 v 17:34 10b.

Dobrá stáj.

kubik.simik
kubik.simik napsal 18.03.14 v 13:46

Vymazlená číča. Na své stáří pořád modelka