Yamaha TDM 850 (1996)

Vlastník Zub47
Vloženo 22.12.2018
Aktualizováno 12.11.2019

TDM 850 Temeř dokonalá motorka

První dojmy - Vysoký posed,dobrý zátah už od dvou tisíc, pohodlný podvozek padla hned do ruky

Přechod z cestovky na chopper nebyla ta správná volba,tak sem si řek-chopper není ono,,tak co tedy,řekl sem si že jsem ještě nezkusil cestovní enduro.
Rozhodoval jsem se mezi Honda XL 600V Transalp nebo Yamaha XTZ 750 SuperTenere.
Nakonec se mi náhodou dostala do rukou nabídka na Yamahu TDM 850,někdo možná namítne že TDMko není enduro,ale podle katalogu je uváděno jako cestovní enduro a myslím že záleží na zvoleném obutí.
Takže zatím najeto kolem 60 kiláku od prodejce,ale zatím naprostá spokojenost,no uvidí se na jaře.
Tak něco už nalítáno.
Záleží co zvolíš za gumy,dáš silniční a můžeš ji vzít na okruh a brousit kolena,není to supersport R1 ale i tak má síly na rozdávání.
Nebo máš li chuť můžeš se na ní plazit a kochat se krajinou v pohodlném posezu jak na choppru a jestli máš namontované padáky můžeš na ně hodit kopyta jak na předkopy.
Jestli zvolíš polo chlupaté gumy můžeš se klidně vydat i mimo asfalt na šotolinu a i nějakou tu blátivou polní cestu s klidem zvládne-jasňě není to lehká kroska z kterou drtíš kořeny v lese,ale je to přece jenom cestovní enduro.
Někdo ji za cestovní enduro nepovažuje kvůli váze,ale vtom případě by ani GS 1200 nemělo spadat do teto kategorie,a o GS lide tvrdí že je to nejlepší enduro pro cestovatele.
Každopádně pro moje Off-road ježdění stačí a jsem velice spokojený Motor krásně tahá už od 2 tisíc ,podvozek je měkce naladěn takže nerovnosti zvládá perfektně,velikostně mi taky plně vyhovuje a po několika malých úpravách bude lahodit i mému oku.
Tak sem proměnil zelenou žabu v modro černou krasavici a vypadá mnohem líp.

Tak a jede se dále takže zpátky na cestu.

Zub47
Zub47 napsal 11.05.19 v 05:21

fockewulf-Trefil si to přesně,je to kvůli vzhledu

fockewulf
fockewulf napsal 10.05.19 v 12:32 8b.

Ten kryt motoru je teda krutopřísný
Jen teda moc nechápu logiku-zvýšit přední blatník a nechat vzadu ten nízký-pokud je to jen na pohled, pak to je samozřejmě jedno.

shumi-p
shumi-p napsal 27.04.19 v 21:41 10b.

Zub47
Zub47 napsal 18.04.19 v 05:21

Pro všechny co furt tvrdí že TDM není cestovní enduro-cenduro,
je to jen o úhlu pohledu

OzSteel
OzSteel napsal 05.02.19 v 19:23