Triumph Street Triple R (2010)

Vlastník lordpes
Vloženo 3.6.2018
Aktualizováno 3.6.2018

Skvělý tříválcový motor, perfektní podvozek, luxusní zvuk a neokoukaný vzhled.

Triumph Speed Triple: Pro mě zbytečně silná a těžší než Street.

První dojmy - Láska na první svezení. Po stařičkém Hornetu co jsem měl před tím, nesrovnatelný rozdíl. Hned po nasadnutí byl znát lepší, uvolněnější posez (pro mých 182cm), po nastartování krásný hluboký zvuk, po rozjetí zátah od spodu, který tam byl pořád až do omezovače. Po zavření plynu takové práskání do výfuku (Arrow bez tlumivek), že jsem měl okamžitě úsměv od ucha k uchu. Pár prvních zatáček do kterých sama krásně padla, k tomu radiální brzdy Nissin, no a bylo jasno že Streeta prostě musím koupit :)

Motorku bych doporučil pro - Snad pro každého, nezáludný sroj s dostatkem výkonu a čitelným podvozkem.

Doplňky na motorce - Výfuky Arrow, padáky, chrániče nádrže, hliníkové nádobky na brzdovku, jiný držák SPZ.

Zatím najeto něco kolem 1 000km takže spíš první dojmy než dlouhodobé zkušenosti. Jezdím každý den, když je počasí, do Prahy do práce a občas o víkendu vyjíždka směr Dubá, Řevnice a podobně. Oboje dává Street naprosto s přehledem. Proplétání v Pražských kolonách jde krásně snadno, motorka je pocitově hodně lehká a taky úzká, takže idální. Plus opravdu hlasitý laďáky se v kolonách taky hodí. Je znát, že mě ostaní zaregistrují o něco dřív než jsem byl zvyklej z Horneta. Cesty mimo město jsou samozřejm ještě lepší. Okresky plné zatáček to je to kde si jí člověk nejvíc užije. Jedině snad zatím v té Řevnici, kde jsou zatáčky hodně zavřené a cesta je poměrně úzká, se mi nejelo moc dobře, ale to je spíš můj problém než motorky.
Přesuny po dálnici (když to jinak nejde) jsou dost peklo, ostatně jako na každém naháči. Jde to tak do těch 130km/h, pak už začíná bolet za krkem. Posez je ale v pohodě a ani po delší cestě nebolí zadek nebo z toho není člověk nijak rozlámanej.
Se spolujezdcem jsem zatím nejel, ani tam pro něj nemám stupačky :) ale myslím, že by to neměl být žádný problém.
Koupil jsem jí s pneu continental conti race attack, které mají už na bokách docela hranu, ale jinak drží jak přilepené.

tomasd.
tomasd. napsal 19.04.19 v 23:05 10b.

na dálnici zalehnout a co nejdřív to mít z krku... a zase do zatáček... velmi dobře znám

dekel
dekel napsal 04.06.18 v 10:55 10b.

Krásny