Jawa 350/638 (2017)

Vlastník Newton
Vloženo 8.5.2017
Aktualizováno 8.5.2017

Mám rád jízdu i mimo silnice a líbí se mi klasické motocykly, začínal jsem na ČZ 175/477. A tak vznikl nápad na tohle.

První dojmy - Díky podvozku z Trampa a širokým řidítkům je motocykl mnohem lépe ovladatelný než klasická 638 nebo 639. Vše je udělané co nejjednodušším způsobem. Ještě obdrží jiná zrcátka a bude třeba zajíždět.

Vždycky jsem chtěl něco projet na nějakém starším primitivním stroji. První adept byla motorka na které jsem začínal - ČZ 175 (477/487). Mám doma dva kousky 175, ale když jsem na to po letech sednul, výkon nějak nestačil. Svezu se rád na malorážce, ale tavit jí někde v horách s bagáží a mým metrákem + ... to bych asi nedal. Po nějaké době zkoumání a vymýšlení jsem tedy skončil u staré dobré Jawky, kterou jsem nikdy nechtěl. Několikrát jsem se svezl na kamarádovo 350/639. Na místě mi to skoro upadlo a když už se to rozjelo ,tak se to do zatáčky kroutilo jako had. S podvozkem z Trampa a širokými řidítky je tohle úplně jiný stroj než původní motorka, žádný extra offroad to není ale hmotnost je přijatelná, těžiště dole, světlá výška taky ujde. Otevřený vzduchový filtr snížil brodivost, ale nevím jestli bych se se suchým zapalováním pouštěl do nějakého hlubšího brodu. Obecně to nemám na delších výletech rád protože pád způsobený proudem nebo kamenem může výlet rychle ukončit.

bushman7
bushman7 napsal 08.10.17 v 15:11 10b.

Tak, jak Jawy nenávidím, protože jsem na nich musel začínat, tak tohle je peckoidní stroj, tak pěknou Jawu jsem snad ještě neviděl .

Newtoon
Newtoon napsal 08.05.17 v 10:49 10b.

v jawe by se měli inspirovat,povedená stavba