Kawasaki KLX 650 (1993)

Vlastník ryde200
Vloženo 30.9.2016
Aktualizováno 22.3.2018

kawasaki KLX 650C kawasaki KLX 650C kawasaki KLX 650C kawasaki KLX 650C kawasaki KLX 650C kawasaki KLX 650C kawasaki KLX 650C

První dojmy - neskutocny FUN factor, prijemny posed, dostatocny vykon aj pre jazdu v dvojici, paradny zvuk ladeneho vyfuku :),spolahlivy motor a celkovo na vek aj ekonomicky, prekvapivo lahko manevrovatelna motorka ktora vsade kde prisla nenechala nikoho chladnym :P

Doplňky na motorce - Kawasaki klx 650C, 33kw, r.v.2000,2 miestna, TP+SPZ, STK(2017), super tah a spotreba 4-6l
-Elektricky starter, ladeny vyfuk(krasny zvuk), tuningovy filter miesto airboxu, motardove rafiky Behr Ktm+Excell, brzdy Nissin, nova bateria
-pravidelne meneny olej Motul+filter, chladiaca, brzdova kvapalina.
-retazova sada(primarne+retaz+rozeta)2000km+ druha rozeta a primarne koliecko(do sily)
-nove predne brzdove oblozenie, nove loziska v prednom a zadnom kolese, vymenena vodna pumpa(tesnenie,mech.tesnenie, gufero)
-smerovky v zadnom LED svetle a v spatnych zrkadlach

My story :). O prave tento typ motorky som sa zaujimal uz dlhsi cas kedze som student a nieco vyse roka som vlastnikom vod. opravnenia A2, minuly rok som odjazdil na Yuki sm 250 tak som chcel presedlat na nieco dospelejsie a hlavne znackovejsie.

Po tyzdnoch hladania informacii o motocykli a radach pravdaze aj od Vas som sa rozhodol ist pozriet jednu jedinu ktora bola na inzerate. Motorka bola zaprasena v stodole a podla majitela nema na nu cas a len mu zavadzia. Ano a presne aj tak vyzerala. Bola v dost ubohom stave ale nastartovala. Velmi ma zaujala svojou dospelackou velkosotou a mohutnym zvukom. Isli sme na jazdu vsetko vyzeralo v poriadku az kym som si nevsimol ze vyteka voda z vypustneho srobu vodnej pumpy, kedze som nemal ziadne skusenosti s tymto motorom po dohode a spusteni z ceny som aj pod rizikom zobral motorku.

Zacali mi prazdniny, frajerka bola na brigade tak som vsetok svoj cas mohol naplno vyuzit pre motorku. Bolo velmi tazke najst akekolvek diely na Slovensku priam nenajditelne takze som vsetko potrebne objednaval s partsdepot. Motorku som rozobral do srobiku, prezrel som kazdu jednu cast, vsetko potrebne sa opravilo a bolo toho teda neurekom(loziska v kolesach, nova retazova sada, , nova vodna pumpa, vymenene vsetky kvapaliny, nastrek ramu ako aj zbrusenie plastov a nastriekanie). Najvacsim problemom bolo pretekanie vodnej pumpy, po rozobrati a niekolkohodinovom rozoberani mechanických tesneni a bloku motora sme prisli na chybu. Vymenili sa vsetky tesnenia ako aj gufero na hriadelke. Po dokladnom zlozeni motora uz vsetko islo ako malo.

Nakoniec sme sa este pohrali s pretriskovanim karburatora, zmenenim airboxu za hrusku a novym ladenym vyfukom. Myslim ze zmena bola viac nez citelna. Prikupil som LEDkove svetlo do zadu v ktorom su zapustene smerovky a takisto aj v prednych spatnych zrkadlach. Nove su aj chranice rukovati v ktorych su LEDky. Predna maska acerbis ktora vyzera viac nez dobre.

Po viac ako mesiaci prac bola motorka jazdy schopna, za poslednych 5 mesiacov som spravil viac ako 6000km co myslim je na motard viac ako slusne, nebal som sa ist na nej aj viac ako 600 km denne aj ked zadok si vytrpel svoje, jazdi sa na nej naozaj vyborne. Pripajam foto z celej prestavby...:)

Dacann
Dacann napsal 04.09.19 v 20:28 10b.

Pěkně rozepsané, je vidět hodně práce

abbany
abbany napsal 22.03.18 v 17:28 10b.

tu je vidieť srdára

gašška
gašška napsal 05.10.16 v 18:42

Krásna motorka a fakt sexi majiteľ

LADIS007
LADIS007 napsal 04.10.16 v 22:35 9b.

Pekne jsi ji poladilll

Mildaz
Mildaz napsal 04.10.16 v 10:00 10b.

Pěkná práce a jako výsledek parádní motorka, jinak než za 10b to nejde