World Tour Igora Brezovara - 1. měsíc na cestě

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Jarda (281) napsal 24.09.2009 v 09:39

fort: Máš pravdu, korektora by to chtělo, ale kde na něj vzít peníze? Zaplatíš nám ho? Nebo pro tebe zpoplatníme obsah všech článků, který je nyní zdarma? A potom budeš mít vše dokonalé?
Zde by opravdu naše korektura zabrala spousty času a skoro celý text přepsat, proto jsme volili tu možnost, že to zveřejníme bez úprav slohu.

Georgik (76) napsal 21.09.2009 v 18:38

jen poznámka k těm pozemkům Amíků: nemyslím, že jsou především materialisti, ale na cizí pozemky se prostě v Americe neleze, je to tak už stovky let, v podstatě od začátku, co to rozkradli Indiánům...

HyneKTM (0) napsal 21.09.2009 v 12:32

Igore, ty si proste dabel! Uz se tesim na tve vypraveni na zivo! Drzim ti vsechny palce! Hynek

fort (0) napsal 20.09.2009 v 23:07

Při čtení o Amisch country jsem si vzpomněl na film "Vesnice". Doposud jsem si myslel, že tvůrci měli dobrý nápad, ale teď tady čtu, že něco takového opravdu existuje. Neuvěřitelné!
Ještě k tomu pravopisu si neodpustím to názorově vyvážit : já doufám, že pořádné korektury snad jednou budou. Už několikrát jsem autory článků (Čechy, nikoliv Slovince) upozorňoval na pravopisné chyby a navrhoval, ať zaměstnají korektora/ku, která by chyby dopředu vychytala. Psal jsem to prostřednictvím mailů, nikoliv v diskuzích, nechtěl jsem vířit vodu. Díky těmto mailům se sice několik chyb opravilo, ale v nových článcích jsou chyby pořád. Ne nějaké čárky apod., ale hrubky. Mě to prostě vadí a vždycky vadit bude. Tak to tady neberte nikdo jako jednorázový výkřik, ale jako téma, které je potřeba řešit. Pokud chci něco dělat, tak bych to měl dělat poctivě, pořádně a správně. I na internetu.

babuka (0) napsal 20.09.2009 v 20:20

Jo to jsem pochopil ze by to mel nekdo jiny korigovat a stejne rikam ze ne, ze takhle je to lepsi. Tak jako se fort obaval, ze nekdo namitne, ze nejde o formu, tak je se obaval, ze se najde nekdo komu pujde o iy. Myslim, ze to je autenticke, tohle neni tisteny casopis. Internet je jine medium a i kdyz jsem v minulosti mel vytku smerem k redakci u jednoho testu skutru , tak doufam, ze zadne korekce nebudou. Pokud bude knizka doufam, ze bude, tak tam ano. Tohle vazne nei k tomu clanku prolis vecna debata.

Spis by me zajimali ti Amishove. V clanku je rec, ze zijou jak zijou a ve fotogalerii autora je nakladak. To je odnekud z mesta ? Nebo uz preci jen sem tam pouzivaji nejake vydobytky nove techniky.

fort (0) napsal 20.09.2009 v 16:49

mitak80: přesně tak! Moje výtka nebyla směřována Igorovi, ale zdejší redakci. Kolik času by asi tak korektura zabrala? 15, 20 minut? Je to moc?

mitak80 (-1) napsal 20.09.2009 v 14:38

Cestopis se zdá být zajímavý. Chápu, že Igor je původem Slovinec, ale redakce Motorkářů není a nedalo by to moc práce trochu text zkorigovat, aby se to dalo "normálně" číst. Přeju hodně štěstí na dalších cestách.

OndraCB (101) napsal 20.09.2009 v 11:41

Na Slovince náhodou čeština dobrá.
Budu dál číst na jeho webu.

babuka (0) napsal 20.09.2009 v 11:27

to:fort Jak vladnes slovinstinou ? ne nechci, aby to tady sklouzlo na tema pravopis. Jiste cesko je maly stat a musime ten nas jazyk hajit, abychom se udrzeli na mape sveta. Nadruhou stranu Anglictinu na svete przni kde kdo a nikomu to zas tak nevadi. Jinak typograficke konvence tveho prispevku take nejsou valne urovne forte. Z meho pohledu to je autenticke a psane mnohdy v casove tisni. Az bude knizka, tak tam by to melo byt odladene. Zde to mame z prvni ruky. Navic podle me, kdyz nekdo vypravi pribeh jazykem, kterym tak nevladne, tak je to prime bez metafor a bez souveti, bez komplikaci.

manaposledni (0) napsal 20.09.2009 v 10:42

mazec a velkej sen čeština?neřeštějde o ten prožitek né o to jak to Igor napíše

fort (0) napsal 20.09.2009 v 10:32

Jo, Igorovi držím palce
Ale takhle prznit češtinu : Každý ať si píše jak chce, ale ten, kdo to zveřejňuje, by to měl opravit. I když je to v tomhle případě šílená práce.
Samozřejmě, že se teď ozve kdejaký trouba, který taky neumí česky a bude chyby obhajovat, např.: jde přece o obsah... atd. Ale já tvrdím, že i forma je důležitá a že nelze obhajovat vlastní chyby tím, že je dělá i někdo jiný.

Gersovskej (0) napsal 20.09.2009 v 09:41

Fakt klobouk dolů, před Igorem. To musí být hodně náročný. A nevíte, jestli jezdí sám a pouze sám?

cechradovan (53) napsal 20.09.2009 v 09:20

...to musí bejt mazec tolik kilometrů

babuka (0) napsal 20.09.2009 v 08:36

za obsah a styl davam za jedna, super clanek

martinoh (0) napsal 19.09.2009 v 22:35

Igor je borec. Super to píše a jeho čeština to ještě víc koření.

devastator (-4) napsal 19.09.2009 v 08:45

igor je bombardák ...ja tedka dobuduju zázemí a začnu trajdat taky

mardock (73) napsal 19.09.2009 v 07:44

ach jo mít prachy tak to bych se taky takhle projel kolem světa.