Splněný sen- Grossglockner

Pořád jsem sobě i všem kamarádům říkal ,tohle léto pojedeme na Grossglockner to musí vidět každý motorkář a pořád to nechtělo vyjít ,až konečně letos.Děti na prázdninách u babičky a volný týden a dokonce to vypadalo i na slušné počasí ,ikdyž v Alpách nikdy nevíš.

Ahojte všichni,nejsem žádný spisovatel,ale po přečtení všech možných cestopisů a informací o motomodle Grossglockner ,jsem si řekl, že něco splodím.Každopádně všichni co říkají ,že to nestojí za to, lžou ,pokud vyjde počasí jako nám, tak není nic krásnějšího a motorkářsky dosažitelného ,tedy pokud umíte zatáčet a nemusíte mít pořád na tachoši 200.Takže po několika letech plánování jsme se konečně sbalili a vyrazili.Předcházela pochopitelně rozumná údržba,výměna zadní pneu ,brzdové kapaliny ,montáž 12V zásuvky a zakoupení echt nepromokavých brašen.

Nechtěl jsem moc po dálnici ,ale je to nutné zlo jak ušetřit čas.Trasa začala v západních čechách v Chebu a protože jsme u Německa tak po 6 km jsme najeli na dálnici směr Regensburg.Zastávky jsme dělali zhruba po 80 km ,aby naše pozadí vydržela bez větších problémů ,tady začalo poprchávat.V Řezně ,tady po česku ,odbočka směr Mnichov a sjezd na Landshut asi po 30km.Od Landshutu až do cíle prvního dne v městečku Waidring už regulérně pršelo .Cesta tedy nic moc a dojeli jsme celkem mokří ,trošku jsem to podcenil a krom dešťovky jsme neměli návleky ani na ruce ani na nohy,takže všechny končetiny na kost......Bohužel na místě jsem zjistil ,že ani tašky nejsou tak nepromokavé ,tak i naše náhradní oblečení bylo sem tam vodnické.Ubytování ,ale luxusní a majitelka úplně super a cena taky hodně dobrá 35 euro za vybavený apartmán s kuchyňkou ,koupelnou +záchodem,kabelovkou ,pochopitelně ručníky a povlečení a výhled na alpy směrem na lyžařské středisko Steinplate. Adresa ,Waidring,Lindenweg 4,email appartment.veronika schwaiger@aon.atRáno obloha vymetená a nic nebránilo uskutečnit dávný sen .Z Waidringu je to 54 km směr Zell am see,po cestě natankovat a těšit se ,všude už jedete podle cedulí hochalpenstrasse.U brány zaplatíte nemalých 24 euro ,no nedá se nic dělat ,cyklisti to maj zadáčo ,ale radši zaplatit ........Před branou i nahoře pěkné WC a zdarma ,tedy asi v ceně

Pokud svítí slunce, je to velký zážitek a musíte chtě nechtě pořád zastavovat a fotit,možná jsou kolem lepší průsmyky a lacinější ,ale každý by to měl absolvovat a za sebe říkám ,příští rok jedu zas je to boží.

Všude milí lidé ,každý nabízí že Vás vyfotí ,možná jsme měli kliku ,na počasí určitě ...je to zážitek.Byli jsme tu ve čtvrtek a lidí,motorek a aut tu nebylo málo, o víkendu je to asi masakr.Spousta českých SPZ a čeština je slyšet na každém kroku.

V pátek ráno domů,nebyl to úplně nejlepší nápad ,všude byla zácpa,ale dobře to dopadlo.Byl to vlastně takový výlet na otočku ,jeden den cesta do rakous ,druhý den gross a třetí hybaj domů,celkem 1010 km,není to zase až tak daleko.Doporučuju tankovat v Rakousku ,vyhnout se dálnici ,po naší trase to šlo snadno a užívat si parádních silnic .Náklady na ubytování 2 noci 70 euro+10 euro úklid+3 eura poplatek městu,jídlo nakoupíte v Lidlu nebo Hoferu/Aldi/ a připravíte v mikrovlnce nebo troubě ,24 euro vjezd ,točené pivo stojí 3,30 eura,takže výlet za celkem 145 éček plus zhruba 1800,-za bénoš  pohoda.