Na sever

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

L_u_l_u (0) napsal 05.10.2014 v 21:50

Ahoj Milane, ... krásné fotky a pěkný cestopis

tor060 (2) napsal 23.08.2014 v 18:29

Pěkný cestopis, krásné fotky, potkali jsme se na nordkappu - fotil jsi nás u globu
Stihnul jsi to teda v rekordním čase !! klobouk dolů . , a ten denní kilometrový výkon, to je teda něco !

TwoWheels (31) napsal 19.08.2014 v 16:13

Milane, ještě jeden dotaz, máš pěkný fotky , čím jsi to fotil???

Pivko (85) napsal 18.08.2014 v 21:36

Prosim o radu . Daji se ty fotky pustit jako pomalejší film? Nechci si brat ke koukaní dovolenou. Taky by mě zajmalo jestli na tehle motorce nejde jed pomaleji, tedy meně km/den? Občasné letani krajinou mi nevadí. Za cestopis díky a palec vhůru !

TwoWheels (31) napsal 18.08.2014 v 21:06

Ahoj Milane, bomba cesta Museli jsem se snad někde minout. Já to měl teda na 16 dní a 8494 km, vyjel jsem 28.6. a v neděli 13.7. jsem dorazil domů, tak ses mohl stavit. Od Zittau (Žitavy) bydlím 20 km. Když koukám a čtu tvůj cestopis, tak ho snad zvládnu taky
Je pěkný koukak na ty stejná místa v jiném počasí a v jiném světle.
Doufám, že se uvidíme ve Faru 35 v 2016...

Jehnak_CZ (0) napsal 18.08.2014 v 14:15

já snad taky něco napíšu :) asi o Polsko - Slovensku a Rakousko-Itálie-Švýcarsko-Německo , jen se k tomu dokopat. foto super :) kilometry masakr :))
jináč "DOBŘE TY"

satanachist (27) napsal 18.08.2014 v 09:30

Parádní fotky, stručný a výstižný cestopis. Zavzpomínal jsem na rok 2007, kdy jsme podstatnou část projeli taky, ale obytňákem.

6573 (46) napsal 17.08.2014 v 20:57

Dost dobré.Jednoznačně 1*.Super foto a článek.Doufám,že se také někdy odhodlám na cestu na sever...

MARTlN (54) napsal 17.08.2014 v 19:09

Za me jednoznacne za jedna! Vystizne psany bez nejakych jmen motorek, emoci a podobnyho. Proste fakta, mista, ceny a mraky fotek. I ty kilometry se mi libej. Proste super vylet, suler pocasi jaky ja ve skandinavii zazil loni poprvy na rybach v Laponsku. Diky za to. Pro me vynikajici. Opravdu me nebavi cist, ze na trajektu je malo mista, ze se tam blbe kotvi motorka abla bla bla a ze heineken za 30NOK je drahej abla bla bla...vyborny a jeste jednou dekuji za setreni casu.

Milan1963 (272) napsal 17.08.2014 v 16:53

Na takové motorce jet tak daleko, to je obdivuhodné. Jinak bych se víc rozepsal, dal méně fotek, ale o tom píšou i jiní. V každém případě pěkná cesta !

Zedsdead (293) napsal 17.08.2014 v 13:33

RESPEKT!
Já osobně romány nečtu, takže cestopis pro mne OK, ale hodně by mne zajímala mapa průjezdu. (nechce se mi ty místa hledat)
Norsko je bomba. Panenská příroda bez konce...

xedoxcz (0) napsal 16.08.2014 v 21:06

Krásný fotky, stručný popis chápu taky bych nenapsal román .Díky , že jsi si to nenechal pro sebe

Mr.Petr (6) napsal 16.08.2014 v 18:37

krásné fotky máš slušné denní km nájezdy

crxjet (258) napsal 15.08.2014 v 20:53

za me

milanmagna (4) napsal 15.08.2014 v 14:35+2

Přátelé,nepatřím mezi spisovatele proto se můj cestopis zdá krátkej.Samozřejmě by se o těch jedenácti dnech nechaly psát litanie protože to byl jeden nepřetržitej zážitek.Jde spíš o to že může posloužit někomu dalšímu jako motivace jaká nádherná příroda se dá shlédnout tak jako jsem čerpal poznatky z cestopisů lidí kteří tam byli přede mnou.
Neskutečným bonusem bylo počasí,deset fantastickejch prosluněnejch dní.
Protože tam nahoře svítilo sluníčko dá se říct čtyřiadvacet hodin denně a dalo se opalovat i o půlnoci,byla pro mě jízda to pravý potěšení a ujetá vzdálenost nepodstatná.
Z přírodních krás Norska jsem viděl jen zlomek,není to ale o čase.Pro mě obyčejného človíčka je Norsko drahé,velice drahé,jen něco málo pro představu průměrná cena benzínu činila 54.20Kč/l,dvě celozrnné bulky a jedna paprika 40NOK.
I přesto je návštěva Norska ůžasnej zážitek a každýmu kdo o tom uvažuje říkám JEĎ.

Meli (195) napsal 14.08.2014 v 21:53

Husté kilometry - dle nájezdu soudím že na sokolovi se nedá jet podle předpisů...
+ body za to že taky někdo cestuje na něčem jinym než GS

Mira> na náhledy koukám jen když mne fotky nezajímaj - když mně zajímaji tak koukám na všechny fotky - a neprotříděné mi přijdou prostě lajdáctví...

mimo (20) napsal 14.08.2014 v 21:24+1

Ty ses rozepsal chlape, tady za to neplatíš, škoda že jsi se nerozepsal víc a víc (udělám to za tebe snad příští rok :) ) Krásna cesta jen velmi stručná škoda. A s těma fotkama, jako bych ti to neříkal. Míň je víc . Jak tě mam rad zvládl jsem prvních 20 a ende.A je to škoda pandž jsou mezi nima určitě nádherné fotky které uvidí pouze vytrvalec - ostatně to už tady psali. Dalo se z toho vytřískat víc :) ale naložena busa to trochu vynahrazuje - užasná fotka -...

alexander (14) napsal 14.08.2014 v 21:04+1

mazec jsi borec jednoznačně,výlet je jedna věc a svézt se je věc druhá...řeší se to samože dohromady a někdy se víc jede a tak to má být... taky se tam mrknu nahoru,někdy..tak ať ti to jezdí...zdar

Sancho-7935 (262) napsal 14.08.2014 v 20:57

:D tak počasí super, jaký máš zaříkávací heslo :) ...my se vrátili minulý týden a spoustu míst si pamatuju jak to máš na dotkách, akorát mraky, déšť, mlha :D jinak na Preikelstolen v kombinéze taky jsme šli to bylo pohledů od ostatní, a těch otázek "jste tu poprve co?" "jojo" "já si říkal když jsem viděl v čem jdete "
PS: taktéž jsem si na Kapp vezl tričko z Fara

Alexanderovic (32) napsal 14.08.2014 v 19:52

Ty jsi tezkej frajer . To je spravny vyuziti Hayabusy. A v motohadrech na Preikestolen . Nekdo resil, jestli stihne za 3 tydny do Vladivostoku. Ty jo!

mikni (103) napsal 14.08.2014 v 19:48

...v Norsku jsem byl a určitě podívat se tam stojí za to,ale když jsem to dočetl,tak mě začala bolet prdel a to sedím na křesle, no na Hayabuse si ty denní porce km nedovedu nějak představit ,asi už bych se nikdy nenarovnal,ale je to každého věc,počasí je překvapující,většinou tam prší a fičí vítr,měl jsi fakt kliku, hezky jsem si u fotek zavzpomínal,ale někdy je méně více

jira24 (2) napsal 14.08.2014 v 16:33

Za me 1! Ja uz byl v Norsku snad desetkrat autem, tak bych si neco takoveho klidne umel predstavit. Cesta je cil!

seikos (975) napsal 14.08.2014 v 14:09

Cestopis na 10 dní, skoro 9000km. A když ho čtu, mám pocit že jsem četl telegram

Miira (81) napsal 14.08.2014 v 13:38

Kov> fotky jsem nahraval za autora v kompletnim stavu. Kdyz vidim ze je nekolik set fotek, pak staci zobrazit stranku s nahledy a prohlidnout jen nektere - neni treba sekvencne prochazet vse. diky

Kov (23) napsal 14.08.2014 v 13:27

Cestopis stručný, takže nebyl problém ho přečíst ale ty fotky...? Když jsem se díval po desáté na skoro tu samou(nebo mi to tak aspoň přišlo), a do koce jich bylo ještě pár set, tak jsem to prohlížení fotek ukončil. To byl takový problém ty fotky vytřídit aby se neopakovaly? Jejich počet je úplně zbytečný.
Já osobně bych Norsko za 10 dnů nedal ani omylem a popravdě,ani bych nechtěl. Buď si na to jednou udělám čas a užiju si to na pohodu, anebo se na to vykašlu.

Evorinka (5) napsal 14.08.2014 v 12:33

Nechtelo se mi verit tem kilometrum, to je pro muj zadek vazne nepredstavitelne , velky respekt! Me osobne by bylo ale lito jet takovym supem.. Ja radeji asi pomaleji a furt koukam kolem . Fotky jsou prekrasne, skoro mi ukapla slina nad tou prirodou, to se jen tak nevidi. Text mi tam trosku chybi, ale kazdy jsme jiny, ja jsem typicky esejista, ktery o splhani do jednoho kopce umi napsat dve stranky ), tady mi tu absenci textu nahrazovala moje vlastni fantazie, slusne jsem se nad temi fotkami zasnila . No a motorka je teda pekelna, v prvni chvili mi nedoslo, ze je to Hayabusa, takhle ovesenou jsem ji v zivote nevidela.. Me se to moc libilo, cista za jedna

DOMINATOR (1260) napsal 14.08.2014 v 11:36

No tych km deně každopádně slušně ověšená Hayabusa
pěkna cesta ale taky bych chtěl vice skoumat než jen letět ale to je každého věc za mě uctihodné!

2Vmoto (2) napsal 14.08.2014 v 10:36+1

teda ty denní nájezdy km jsou až strašidelný !
Protože sám nejsem žádný psavec, tak rozumím tomu, že se autor nerozepsal víc. Nicméně jako vodítko je myslím tento "cestopis" použitelný a o co méně milanmagna psal o to více fotil. Ty fotky jsou lákadlo jako prase. Jak je možný, že Ti vyšlo takový počasí chlape ??? To jsou fotky jak z propagačních letáků !
Hezký ... moc hezký ...

CobrettiCZ (0) napsal 14.08.2014 v 10:24

Milane jedním slovem bomba..

vaclav-m (2) napsal 14.08.2014 v 09:40

Tomu říkám let Evropou na pořádný peruti. Myslím, že by bylo dobré se vícekráte ohlédnout. Jinak dobrý!!

Předchozí
1 2