Přes Alpy k moři

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

WhiteHarry (0) napsal 10.04.2012 v 23:59

Nazdar, pěkně jsme zhtnul článek, je fajnově sepsanej

Milan1963 (272) napsal 30.03.2012 v 21:55

Pěkně napsáno.Se svojí Jawou jsem byl v Benátkách předloni, zklamalo mě to, vloni jsem byl až u Říma a na Elbě, naopak krásný týden.Do Benátek se prý má jezdit v říjnu,asi je to tak...

Effa (0) napsal 30.03.2012 v 14:09

U Štěpána jsme byli před 2 lety. Tehdy tam byla venku kapela, všude stany, randál, lidí jako sarančat, prostě hrůza. No a jídlo? Tak špatnej rump steak sem už dlouho neměl. Chtěl sem medium, donesly well done, bez chuti. Takže za nás taky zklamání :(

Hnilda (36) napsal 29.03.2012 v 21:44

Jedna velká paráda Díky

Pivko (85) napsal 29.03.2012 v 20:54

už, už ,vyrazit na jih ,zatáčky a mořééé.

Georgik (76) napsal 28.03.2012 v 21:29

Kdyz to tak ctu, uz aby byl posledni tyden v cervnu, kdy vyrazime. Za sebe jen poznamku: minout takhle tesne Sella Rondu a nepojezdit tam, je skoro hrich, ale chapu, ze cil bylo more.

Dominik-Duka (1) napsal 28.03.2012 v 16:27

za "vedro jak buzeranský dílně" +10bodů

DMRS (10) napsal 28.03.2012 v 12:28

Kousek před Loferem (při cestě od hranic s Německem) je obec Reith, kde doporučuju zastávku a návštěvu zdejší soutěsky - //www.panoramio.com/photo/6979186 - je to kousek od silnice a je dlouhá jen několik set metrů, takže zastávka nijak nezdrží a opravdu za to stojí. Vstupné se neplatí.

Pro plánování cesty do Benátek NEDOPORUČUJI kemp Venezia Village - štěrkem vysypané cesty, trávníky tak udusané, že nešlo zatlouct kolíky a při příjezdu vzali zálohu a pak tvrdili, že ne a doklad, který jsme měli, že je jen kalkulace na ubytování.

Jinak navigace v Benátkách je poměrně jednoduchá, na každé z hlavních tras jsou vždy šipky s nápisem, k jakému z hlavních cílů se dostanete (Per Rialto, Per S.Marco...). Pro poznání Benátek je dobré si koupit celodenní jízdenku na jejich MHD - Vaporeta. Tím se dostanete i na další ostrovy s architekturou odlišnou od Benátek - Murano (sklářská výroba, domky z červených cihel) a Burano (krajky, malé barevné domky jako v pražské zlaté uličce).

Martin.Eden (0) napsal 28.03.2012 v 09:28

Tak tuto cestu jsem jel na skútru padesátce. Tedy jinudy. České Budějovice- Linz- Steyr- Liezen- Schladming- Radstadt- St. Michael im Lungau- Spittal an der Drau- Tolmezzo- Gemona del Friuli- Portogruaro- Cavallino (1. den)- pak den u moře a zpět přes Latisana- Cervignano- Gorizia- Ajdovščina- Postojna- Logatec- Ljubljana (2. den). Ljubljana- Tržič- Klagenfurt- Judenburg- Trieben- Liezen- Steyr- Linz- České Budějovice (3. den). Takže cesta super, článek super. Viděl jsem púoprvé v životě moře, ale protože nevydržím dlouho na jednom místě, přemisťoval jsem se.
Na cestě pro motorkáře doporučuji Hüttenberg s tibetskou skálou. Fakt super. Kousek za Klagenfurtem, směr na Brückl.