Route des Grandes Alpes

spike-cz (137) napsal 23.02.2019 v 09:04

Parádní inspirace..
Díky

Ghedina (0) napsal 03.02.2014 v 21:45

Úžasná fotogalerie a prima čtení.Ti co vyjedou M.Ventoux na kole,mají u mě ohromnou úctu.Díky za inspiraci.Na ski jsem tam už byl,teď to čeká Trudie.Díky za supr cestopis.

Kovi (1) napsal 24.01.2014 v 21:45+2

motorka jezdí na vzduch nebo máš benzín zadarmo?
ty finanční náklady nemohou zdaleka odpovídat skutečnosti.

Beemer7 (0) napsal 17.01.2014 v 17:24

Moc pěkně napsáno a krásné fotky. Taky se na RDGA chystám, tak mám alespoň inspiraci . Díky.

Rubi (45) napsal 17.01.2014 v 09:09

Kráné fotečky hezké počteníčko.

Fousáč (1) napsal 11.01.2014 v 08:18+1

Moc hezky napsané, také o tom uvažuji, akorát mi nesedí ty celkové náklady. Benzín při spotřebě je cca 6,5 tis. a tak na poplatky, ubytování a jídlo zbývá jenom 2,5 tis. na 9dní

RomanXX (14) napsal 06.01.2014 v 23:07

Václave, vše nejlepší v roce 2014. Tak to zaprvé, no a zadruhé opět krásný cestopis. Připomněl jsi mi místa mě velmi známá. Snad se tam také vrátím.
Jen mi ve fotkách chyběla ta fotka rodinky z mobilu

Taťka (2) napsal 05.01.2014 v 20:59

Václave, jako vždy, moc pěkné. Svoboda je úžasná...

Virgl (8) napsal 04.01.2014 v 23:04

Tak jak tak koukám, tak to čtu zase poslední , ale dobře napsáno, odkazy a fotky boží. Letos se chystám do Monaka, tak čerpám. Uvidíme jestli se někdo přidá, moc neplánuji a když tak jedu sám, letos jsem byl v bosně taky sám a má to něco do sebe. Jinak super počtení díky.

Finč (89) napsal 01.01.2014 v 01:23

Super! Jsem fanda Vaších článků Letos se chystám projet podobnou cestu, tak obšlehnu pár tipů, díky

floriška (0) napsal 31.12.2013 v 10:46

Paráda, krásný cestopis, vyvolala ve mně spoustu vzpomínek. Jela jsem tu cestu několikrát, opravdu jedno znejkrásnějších míst v Evropě. Spoustu fotek máme stejných. Já to jela vždycka autem nadivoko, bez kempů, bez hotelů, jen tak, pořád v přírodě, pořád venku. Teď je mým velkým snem se tam ještě jednou podívat, na motorce. Ale to nevím, jestli se mně někdy splní. Ještě spoustu takových cest a zážitků, jo a hezký rok 2014!!!

venca1 (2) napsal 29.12.2013 v 20:29

Pěkně,vystižně napsané .Pěkné fotky.Vše nej v Novém roce2014 ať ti to jezdí

Kov (23) napsal 29.12.2013 v 18:44

Navíc tam není draho jako V rakouských Alpách. Je to sice pár roků zpět, (2007) ale myslím, že se to nijak drasticky nemuselo změnit. Na trase R.D.G.A jsme platili 12-14Euro. U verdonského kaňonu jsme byli ubytovaní v kempu za 9E/dvě os.+stan+motorka. (Někde bych případně asi dokázal vyštrachat název toho kempu). Doporučuji si vyšlápnout dolů do kaňonu, je to zase něco jiného než jen kuknout dolů z vyhlídky. //j-kov.rajce.idnes.cz/Alpy_6-2007/#8_Grand_Canyon_(51).jpg

Georgik (76) napsal 29.12.2013 v 10:30

K tomu neni co dodat. Frantiky vubec nemusim, ale je tam jednoznacne nejlepsi pojezdeni v Alpach. A je to asi hlavne diky TdF, kvuli ktere tam temer nenarazis na spatnou silnici. Jedna z mala vyjimek je snad cesta na Col de l'Iseran z Val d'Isere.
Jen s tim Stromem bych lehce polemizoval, ale hlavni je, ze vyhovuje Tobe a ostatnim je potom velkej prd.

Astráček (0) napsal 28.12.2013 v 14:26

Moooc hezký počteníčko... díky,

Ostravak1111 (0) napsal 28.12.2013 v 11:44

Perfektně napsáno, díky. Příští rok plánuji něco podobného, mám skvělého pomocníka při tvorbě mého plánu... Doufám, že budeš pokračovat se svými cestopisy dále :)

FatBoy105th. (31) napsal 28.12.2013 v 10:27

Diky za pekny clanek Francie je proste uzasna Kolem Verdonskeho kanonu sem letos pri ceste na Gibraltar projezdil ctyri dny a vcera sem si na pristi rok udelal rezervaci na tyden bydleni primo tam Jeste doporucuji Pyreneje z obou stran...
Hodne kilometru v roce 2014

-MP- (9) napsal 28.12.2013 v 10:16

Výborný . Díky . Tvůj cestopis přišel akorát . Už nějakej ten den sedím u netu a nad mapou Francie a plánuji cestu . 7.6.2014 vyrážíme tím stejným směrem a mimo jiné chcem také projet Route des Grandes Alpes , přes Castellane kaňonem Verdon .
Já už se tak těším
... ten odkaz pod fotkou z kaňonu Verdon je nefunkční ...

riccie (20) napsal 28.12.2013 v 06:00

Moc pěkný počtení a krásná trasa,Francii miluju a zvlášť Provence ,na spotřebu,kterou uvádíš se se svým mastodontem nedostanu ani ve snu,ale vo tom to není ,jak píšeš je to výhled z první řady .
Já letos nastřelil na bike svůj druhý severoamerický trip přes 35 tisíc km od Aljašky polárního kruhu přes pět nádherných provincií v Kanadě v absolutní divočině po scenických cestách až dolů na Key West Florida a cik cak po státech unie.
Z 50 států USA schází jen Hawaii kam nevedla silnice .
Letošní motosezona u mě skončila na 41132 kilometrech.
Po Tvém parádním cestopisu a cestě RDGA je o čem přemýšlet.Vše nejlepší do Nového roku 2014 bikerům a hlavně gumama k silnici ...Ricci

lopata75 (111) napsal 27.12.2013 v 23:24

Taky jsem zavzpomínal při tvém pěkně napsaném cestopisu na místa, která která jsem ještě projížděl s bráchou. Ten se už na nás všechny dívá z nebíčka a všem nám tady fandí a sleduje jak spřádáme další cestovatelské plány... Trochu na mne padá nostalgie... ale jak z jara oschnou silnice, jedeme dál...

valasek (153) napsal 27.12.2013 v 23:13+1

Opl - až budeš brouzdat po Provence, zajeď se podívat i do NP Camarque. Stojí za vidění.
Radek-S - Francie a Evropa obecně, to je jenom trochu větší Česko. Není nic, co Tě zaskočí, naopak. Klidně vyraž i sám. Víc si tu zemi užiješ.
rudit- kamaráde! Ty znáš Alpy lépe nežli já a jestli jsi ještě někde nebyl, tak to na svém nádherném RT čku určitě ještě zvládneš! A možná - nakonec- i s manželkou! Měj se borče!
Meliozy -cca 400 km denně x 4 lt x cca 36 Kč = necelých 600 Kč, občas camp do 10 Eur, jídlo: řízky od maminky a pak už jen pečivo a super sýry a většinou i lahvinku vína ze sámošky... i na několika měsíčních výletech mi to vychází málo přes 1 tis. denně. Ale, po pravdě, nejezdíme po světě, abychom ušetřili. Já se snažím kupovat jenom to nejnutnější a tak náklady moc nesleduji.

Melizoy (7) napsal 27.12.2013 v 22:22

Také zdravím a také chválím. Hranice Francie a Itálie je na ježdění prostě boží, pro mě snad NEJ, Savoye, cesty po asfaltu i legální svezení po šotolině, má to smysl.
Zkouknul jsem video a líbí se mi jízda na Stromku. Působí to svižně, krátké kvalty, hezký vytáčivý charakter, příjemný zvuk. Svezl jsem se jen na litrózním Stromu, ale ta 650 by mohla být paradoxně příjemnější, právě díky odkvaltování (a mj. ta spotřeba je senzační). Údaj o nákladech 9000 kč za takovou dovolenou s nájezdem 4500 km mi ale přijde neuvěřitelný. Ledaže by to byly, odhaduju, pouze náklady za benzín a mýta? Zdravím, Mel

rudirt (45) napsal 27.12.2013 v 21:03+1

No Václave nechal jsi doooost dlouho čekat, nebo je na vině redakce? Každopádně fotky super,
počasí Ti vyšlo - teda hlavně na RDGA a to se počítá.
Že já blb nejel za tebou a ten vlhkej pytlík s věcma v tom Arles nepohlídal. jinak souhlas,
nejlíp se jezdí jednomu. (I když popravdě řečeno s Tebou bych rád kamkoliv po Evropě i za cenu, že bys
o mně vůůůůůbec nevěděl...)
Spoustu podobných km a co nejmíň blbců a zlodějů na cestách-necestách nejen v roce 2014 přeji
Tobě i ostatním motocestovatelům! AHOJ !

xvladax (1) napsal 27.12.2013 v 19:22

Máš parádní zážitky a pro nás ostatní inspirace na příští sezóny

rohlik256 (0) napsal 27.12.2013 v 17:41

Parádní počteníčko na zimu příští rok chystám podobnou trasu

Bonaqua (14) napsal 27.12.2013 v 15:02

Na to,že píšeš stále o dešti,máš nádherné snímky.A ten skvostný závěr,pěkné shrnutí. Něco z tvé trasy jsme letos dali a pomáhá nám to přežít zimu.I když díky globálnímu oteplování,jsme vytáhli mašinu i na štědrý den,

honzajendabenda (17) napsal 27.12.2013 v 13:51

Super, jednen z mála cesopisů, které jsem přečetl celý až do konce.
Jasné, hezké stručné a věcné, ne jako u všech jiných cestopisů povídání o kouření na benzíně a čůrání v kukuřici

Radek_S (11) napsal 27.12.2013 v 13:10+1

Nádhera. Rád bych si to taky projel, ale na to, abych jel sám, jsem trochu srab. A kamarádi? Jedni nemají peníze a druzí zase nemají čas. Tak nevím. Třeba se někdo najde na motorkářích. Díky za pěkné počtení.

josef198 (0) napsal 27.12.2013 v 11:08

Pěkné počtení,ale hlavně odkazy a postřehy,prostě super.Takto zpracované jsem již dlouho neviděl.Díky.

kavec47 (4) napsal 27.12.2013 v 11:02

Výborně