Expedice Korsika 2017

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Hnilda (36) napsal 16.10.2018 v 12:28+1

řešíte tady píčo..ny jestli expedice nebo né není to nakonec jedno a každého věc jak se tam dostane lidičky buďte normální a díky za krásné čtení taky tam chci

Michal86 (14) napsal 06.10.2017 v 06:54

Cesta autem byla bohužel nevyhnutelná. Protože nás dost tlačil čas a chtěli jsme s sebou vzít polovičky. Navíc jsme s sebou brali i jídlo (ach to čecháčství..). Vyráželi jsme z Pardubic kolem 10h a před Livorno jsme dojeli cca ve 2h ráno. Nejeli jsme závody, s vlekem jsme dodržovali 90kmh. Celkem dost zastávek kvůli malé a mé tehdy těhotné manželce. S tím jsme ale počítali. Nám se to všechno osvědčilo a užili jsme si to na 100%, příště bereme auto znovu. Něco na tom je. Cestopis jsem napsal z toho důvodu, že tam moc lidí nejezdí a chtěl jsem se podělit o zážitky. A název "Expedice" byla ze srandy, chtěli jsme se jen pobavit a někdy se nám povedlo i to, že se bavili i ostatní na silnici.

Memphis, ubytování zasílám dole v odkaze.

Memphis-Divočák (0) napsal 05.10.2017 v 12:41

Pěkně jsem si u oběda početl! Můžu poprosit o kontakt na to ubytování? Diky

Emper (-2) napsal 21.09.2017 v 12:11

Já bych se do Livorna přesunoval mimo dálnici, užil bych si Alpy.. dal si po 400km pauzu někde v kempu/penzionu.. takže této strategii bych přizpůsobil dobu dovolené.. rozumím tomu, že ne každý si může dovolit 3 týdny cestování v kuse.. já můžu a proto to tak i dělám.. vždy je možné volit trochu jinou trasu.. Alpy se mě osobně nikdy nepřejí ...
Zpět se dá jet třeba přes Slovinské Alpy.. nádhera.. naposledy třeba Logarská dolina..
Takže při nedostatku času je auto a valník řešení.. ať si každý jede jak mu to vyhovuje...
Popisy cestování po Korsice samotné jsou v pohodě a docela bych si dovedl představit si udělat stejný itinerář.. za mě díky.

pagliaorba (64) napsal 11.09.2017 v 10:55-1+1

Chudelapipa - Nezlob se, ale tvoje komentáře jsou k smíchu.
Takže ty tvrdíš, že 1200km po dálnici přejedeš na motorce rychleji, než 3 lidi v autě s vlekem ???
Tak to jsi teda mistr světa, amoleta. Tři lidi v autě si cestu rozdělí na třetiny a každý bez nejmenších problémů odřídí 400km. Za těch 1200km jim postačí jedna zastávka na tankování + další dvě na vystřídání za volantem.
V cíli cesty tak bude celá trojice odpočatá a naprosto v pohodě.
Ty budeš naráz řídit 1200km a tankovat budeš 4x. Na konci cesty z tebe bude vyčerpaná troska, která se z toho bude dva dny mátořit. A je dost pravděpodobné, že to stejně na jeden zátah ani nedáš.
O tom se totiž dá s úspěchem pochybovat. Kdo zná cestu itálií do Livorna či Janova o tom ví své. To brutální vedro kolem Boloni, či na pobřeží u Janova, je strašný. V představě, že tam na přímém slunci člověk stráví řekněme 4-5h v sedle motorky, je čistý masochismus. Zlaté auto s fungující klimatizací.
Vždy mě udivuje ta falešná představa rádoby drsných motorkářů, co odsuzují přesun motorek na vleku.
Ještě nikdy jsem od těchto lidí neslyšel jedinou výhodu, kterou podobně dlouhý přesun na motorce má. V reálu totiž nemá výhodu vůbec žádnou.
Autem je to rychlejší, levnější a hlavně zavazadlově výhodnější. Stejně je tomu tak, co se únavy týče. Marně hledám důvod, proč na motorce strávit 1200km na dálnici ?!?!?!

Rubi (45) napsal 04.09.2017 v 18:40

Korsika je super a jak koukám byli jsme tam ve stejném termínu,ale bydleli v Portu/východ/,jeli také s dodávkou a podvalem.Když jede 7lidiček a 4motorky je to mnohem lepší varianta. Zařizoval to kamarád také přes cestovku i s trajektem a vyšlo nám všechno báječně,včetně počasí.

DOMINATOR (1260) napsal 30.08.2017 v 11:45

At si každy cestuje jak se mu libi, ja bych do toho nešel mi když někdo řekne spojeni auto a dovolena (výlet) tak jsem hned otraveny

TomR1 (-5) napsal 30.08.2017 v 08:53

Přesně si pamatuju doby kdy jsem se smál na Německých dálnicích rádoby motorkářům, že tahají motorky na vleku a odsuzoval je...jen do doby než jsem si začal vybírat ježdění a jeho kvalitu a taky řešit čas/dovolenou, kterou můžu převozem motorky ušetřit...nemluvě i o nákladech při více moto na vleku..

Ale samolepka expedice Korsika na transitu musela pobavit hodně cestovatelů po cestě tam a zpět :)

Tom

sedlson (22) napsal 29.08.2017 v 11:07

Za mě dobrý, jen v té dodávce se měla vést guzzina

chudelapipa (-161) napsal 28.08.2017 v 21:42-4+1

přesun na moto je daleko rychlejší než přesun popelnicí ford s hendžrem na kouli,takže vám tak moc nevěřím ušetřit čas,a zpočátku pisálkovského výlevu moc informací k ničemu,fotky -málo a tak akorát do domácího alba.za mě vy víte co

ynzha (54) napsal 28.08.2017 v 19:32-1+4

No a co, tak nazvali výlet expedicí. Vždyť jde o prdel, ne o život. Hlavní je, že se výlet líbil a číst se o něm dalo v pohodě taky, pořád lepší, než obligátní "furt jsme jeli, tohle jsme sežrali, každej večer jsme byli na šrot a Tonda se posral".. Za mně dobrý ;)

spike-cz (137) napsal 28.08.2017 v 16:49-1

Cestopisu jsem dal jedničku. I když tohle není expedice. Proto si taky píšu deník a cestopisy nechávám jiným. Za mne dobrý a nápad s tranzitem, někdy se čas i stroj musí šetřit.

jets (522) napsal 28.08.2017 v 14:53+1

Celé jsem to přečetl, nemá smysl opakovat to co je tu popsané několikrát a s čím se plně ztotožňuju. Z celkového pohledu by se ale nemělo zapomenout napsat, že cestopis je napsaný na slušné úrovni. Je dobře čitelný a krásně vyjadřuje zážitky při této expe... No to opravdu ne, při tomto výletu. Pro příště přidat fotek, sundat ty opravdu vtipné samolepky z dodávky, realisticky říkat výletu výlet a je to.

Minerva (-2) napsal 28.08.2017 v 14:31

Suhlasim s prehnanym nazvom "expedice"...to uz takto moze nazvat kazdy svoju dovolenku do Chorvatska
Inak, booknut listok na trajekt je jednoduche i svojpomocne doma od compu, netreba chodit do cestovky.

Mig_35 (345) napsal 28.08.2017 v 11:32

No takhle. Pokud jezdíš off, přijdeš na to, že nechávat vzorek chlupatých gum někde na dálncii při přesunu je opravdu zhýralost. A jet zase do cílové destinace někde po okreskách tři dny, to si nemůže dovolit každý.
A hlavně v parném létě je to opravdu "opruz".

TON-UP (23) napsal 28.08.2017 v 10:39+5

Náhodou, kluci spojili rodinnou dovolenou s motorkařením, za mě gůd idee, asi chápu to kolektivní nadšení, proto expedice, úplně vidím to sílu a pohodu. I když to není objevování lišejníků v Tundře a expedice to nebyla, tak z toho čiší nadšení z výletů po Korsice a dobré dovolené...a my tátové (fotříci)už to oceňujeme. Na Korsice jsem byl 2x , nádhera, a opravdu je strašný opruz CR-Livorno a trajekt, na Korsice už je to cool... výlety , hory, kozy, a nádherná příroda, není to polykání kilometrů. Takže Rodinná dovolená - Corsica 17 ! Skóre jsem vám vylepšil, mně expedice nevadí, chápu nadsázku nad sklenkou pálenky, tak nějak to asi bylo. Zdar a šťastné km. Petr

fidlimydli (321) napsal 28.08.2017 v 09:35+4

Proti přepravě motorek na vozíku vůbec nic nemám. Naopak. Letět dva dny se zaťatým plynem po dálnici a večer spadnonut z motorky s bolavýní zády a zadkem není žádné hrdinství ani zážitek. O to více si pak čerstvý užiju cílovou destinaci.

Akorát "expedicí" bych nazval spíše návštěvu mé ledničky a fotky založíl do rodinného alba.

sekáčmagor (128) napsal 28.08.2017 v 09:31+1

Dost se to podobá tomuto cestopisu:"MotoExpedice Hanka 2015"jen s tím rozdílem že u toho jejich se všichni od srdce zasmáli.

Sete (36) napsal 28.08.2017 v 09:25+1

Slovo "Expedice" mě taky zaujalo, dneska děsně moderní. Člověk to vidí u popisu skoro každého druhého výletu, který je o chlup delší než kolem komína

Na Wikipedii se píše, že expedice je "výprava, zpravidla vědecká či výzkumná za nějakým konkrétním účelem". Tož tady je to samý vědec a výzkumník

Přesto to všechno to mohl být pěkný výlet, ale tím slovem expedice jsi si tady kapku zavařil

Michal86 (14) napsal 28.08.2017 v 09:12+6

Jelikož jsme chtěli jet všichni, včetně manželek a dítěte, pak jsme museli zvolit pro přemístění Transita. Další věc byl čas, který jsme na dovolenou měli. Pokud bychom na to měli víc času, pak samozřejmě jen po vlastní ose. Měli jsme štěstí, že nám toho Transita někdo půjčil. I takováto cesta nebyla zrovna jednoduchá na plánování. A kluci, kteří na fichtlech dojedou až na GC, mají můj respekt. Zkusili jsme něco jiného..

535xv (27) napsal 28.08.2017 v 08:54+3

a já to doplním : a navíc máte chlapi smůlu,že pod váma jsou borci ,kteří dojeli po ose na GGéčko na fichtlech a ještě najeli o 100 km víc než vy

535xv (27) napsal 28.08.2017 v 08:23+6

každýho je jednoznačně soukromá věc jak cestuje,ale nazvat expedicí cestu na Korsiku na vozejku a ještě si to nalepit na auto mi připadá krapet směšný

sekáčmagor (128) napsal 28.08.2017 v 08:10-1+5

A je to tu zase "expedice" na Korsiku Tranzitem...to tu ještě nebylo. jak říkával můj děda:lidi jsou schopní všeho...