Do Chorvatsk bez kupania...

Den 2 - štvrtok 10.9.2009

Vstavam zas skoro. Neviem co robit, dam si ranajky z anglickej slaniny a idem pozriet, co tu je. Kraljevica je vlastne opravovna lodi. No je tu celkom pekne.
Prichadzam z prechadzky, na dvore uz je ruch, tak idem skontrolovat moto. Tam uz brat pani co ma ubytovala opravuje auta, tak po vzajomnom zoznameni mu za chvilu uz pomaham nastavovat rozvodovu retaz a kym nezavierame veko ventilov, ani sa mi nechce ist dalej. Dame kavu, sprchu a zase smer juh po pobrezi.
Cesta je najprv dost opravovana a moje tvrdsie nadstavenie mi zoziera nervy, no stale sa to zlepsuje a mna zase laka obcas pridat riadne plyn. Tak sa cestou bavim, zastavujem pri kazdej peknejsej plazi a zdravim kazde auto s CZ a SK na znacke. Obcas kava, nieco zjest a tak ako vzdy...
Vstupujem do mesta Zadar. Hladam plaze, no nenachadzam, stale len doky, priemysel a nic pekne, tak idem skusit z inej strany. Blizim sa ku krizivatke, vidim ze to stiham, tak podchadzam z prava tiez vlavo odbocujuce auto ,no v tom na mna mieri auto z laveho boka, co malo stat na cervenej. On fleky, ja pridam plyn, vyhybam sa mu - no skok priamo cez obrubnik do travy. Nastastie sa nic nestalo, no mali ste vidiet tu sprsku nadavok miestnemu vodicovi. No bolo mu to aspon luto... Zadar uz vidiet nechcem, pokracujem na juh.
Vsade pekne vyhlady na pobrezie a ostrovy, no pride mi to iba ako rozsypana kopa strku. Stale to iste, casom az fadne. Navstevujem pekne mesto Sibenik (jedno z mala, co sa mi pacilo), Split s jeho gigantickym stadionom. Za Splitom nachazdam ubytovanie u prijemnych ludi. Zaujalo ich, ako dobre hovorim chorvatsky (moja zmes rustiny, cestiny, medzinarodnych vyrazov a co som pochytil od niekdajsich rodinnych kamaratov z HR). Domaci ponuka vino v cene izby, no ja vino nepijem ,tak mi ide pre Karlovacko. To ja uz som sa vybral do mesta, v restike dam 2, maly pokec s Rusmi a domov. Tam s domacim este 3 pred televizorom a pol deca rakije s domacou, ktora bola velmi zhovorciva. Sprcha a spat!