paolo_novy Přidat reklamu

Téma: Restriktor ve výfuku
Zdravím, mám nově pitbike, všechno super, ale rád bych si odmontoval restriktor z výfuku, přijde mi že to je takový ultumený a nepřirozený. Chci se zeptat, když ho odmontuji, tak musím seřídit nějak směs ? Někde jsem četl že ano, nikdo to nemohu najít. Předem děkuji za odpovědi !

Restriktor ve výfuku

Skvělá odpověď, děkuji! 12.1.2023 v 06:26 | Nahoru | #1
V tomhle ohledu jsou dva typy motorů. Jednomu zásah do výfukové soustavy zas tolik nevadí, druhému ano. Oficiálně bys měl jít po jakémkoliv zásahu na brzdu a ladit. Reálně pokud ti to pojede bez problémů tak to neřeš, pokud se něco změní, budeš s tím muset něco udělat. Většinou dojde vlivem rychlejšího vyplachování ke "zchudnutí" směsi. To se dá řešit různě. V malém rozsahu ti pomůže šroub bohatosti směs případně přizvednutí směsi, pokud to nestačí tak větší velikost volnoběžné nebo hlavní trysky. Obojí dle toho v jakém otáčkovém rozsahu se problémy vyskytují. Všeobecná poučka říká, že chudá směs iniciuje střílení do sání, bohatá zase střílení do výfuku. Obecně jsou "čajny" dost ochuzené, takže stav "chudá směs" se dá předpokládat. Výhodou původu stroje je snadná dostupnost levných dílů a tím pádem i jiných trysek nebo i celých karburátorů.

Restriktor ve výfuku

Skvělá odpověď, děkuji! 25.1.2023 v 12:38 | Nahoru | #2
U Bigy 150 většinou není potřebovat seřizovat směs po vyjmutí tlumivky z výfuku. Bez ní to jede líp a rychleji do otáček
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek


TOPlist