barth_duben
Téma: FZ6S Fazer, více do cestovna
15.7.2018 v 16:41
Ahoj.

Vrátil jsem se z cesty Rakousko, Itálie, Slovinsko, Chorvatsko a zpět, kterou jsem absolvoval na svým Fazeru. Přemejšlel jsem, jestli tu motorku neprodám, protože nemám garáž, mám ji u našich 20km daleko a nebaví mě tam dojíždět, oblíkat se a jet na krátkou projížďku. A tak jsem se vydal na tuhe cestu (celkem 2140km), ne po dálnicích (to až posledních 550km v noci), že uvidim co bude potom a rozhodnu se. Cesta mě docela bavila, alpy byly fajn, Slovinsko s Chorvatskem co se týče cest fajn, ani jsem moc nezmokl, spíš jen pár kapek, takovej klídeček.

Nejspíš ji prodávat nebudu, moc na tom nezískám (dneska se prodávaj kolem 65). Nová Africa stojí pořád kolem 250 tyček (tu bych chtěl), tak to nemá moc smysl. Zas tak špatná motorka to není, nejede špatně, může jet v klidovým režimu ale i zatáhnout a na mojí postavu (170cm) je dostačující na obě hnáty na zemi. Nicméně...

Nejdřív mě teda dosralo moje vybavení (před cestou jsem si koupil jen textilní kalohty Ayrton, za 2 půl a úplně v klidu, ty jsou fajn), moje stará bunda Ixon - úpně na hovno. Škrábala mě, foukalo do ní, srala mě - takže zahodím. Moje starší helma UVEX Discovery - úpně na hovno. Tlačila mě na uchu, foukalo do ní a něco se stalo s plexisklem, protože sem při šeru viděl rozmazaný hovno a obrysy - zahodím. Gumy - Michelin Pilot Road 2 - vůbec si na nich nejsem jistej, dělaj si co chtěj a divně to v zatáčkách cukne, ustřelí, ale ne pokaždý (doufám že to není chyba někde jinde, ale vůle sem nenašel), Už jsou asi holt starší, ale mám je tam asi 10tis km a furt se snima nic neděje, sice nejezdim diktáty, neřežu zatáčky a tak, ale i tak by měly mít nějaký opotřebení.. Pak ještě pár drobností jako držák telefonu, 12V nabíječka, atd. Neuvěřitelný jak tyhle drobnosti dojebou pocit z cesty co? Ale ok, moje chyba, moje vybavení, který už má něco zasebou..
Dál mě nejvíc sralo rozkládat stan za tmy v kempu a druhej den ráno ho zase skládat se všim všudy - to klidně zabere hodku a pul jak prd. Jestli máte někdo prachy a chcete investovat, měl bych nápad na nějakej super rychlej stan bez tyček a píčovin, práve pro tyhle situace...

Nicméně k motorce a k pomoci - třeba jste to někdo řešil a máte stejnou motorku. Chci to už mít jen na nějaký delší cesty, výlety a sem tam když budu potřebovat někam rychle dojet (centrum Prahy atd.) Na nějaký krátky pozérství na Dubou to už není..

1. věc - asi to bude i tou helmou, která stála za hovno a taky tim že sem malej - ale lom plexi štítu ve předu mi většinou hazí přesně ten nápor vzduchu někam nahoru mojí hlavy. Zlomilo se uchycení dole ke kapotáži, takže to nedrží a při přejezdu nerovností to dělá zvuky. Výměna by byla fajn, ale dělá se na to něco většího aby tam tolik nefoukalo? Viděl jsem nějaký plexi od PUIG, kde bylo třeba i zatmavený, ale je delší než to origo a s lepším lomem?

2. věc - ze sedla bolí zadek vždycky, zvlášt lidi co moc nejezdí . Najel jsem tak 550km a denně a někdy už to bylo terno a ne moc příjemný. Viděl jsem že se dělá komfortní sedlo SHAD. Je to v pohodě, nebo je lepší to někomu dát přečalounit a upravit?

3. věc - držák tašek. Neměl sem tam nic, prostě jen 50l vak a tašku s věcma chycenej gumcukama a na místo spolujezdce - při brždění se to vás občas natlačí, nic moc. Jakej systém je fajn aby se tam dala chytit taška, případně boční brašny? Když jsme u těch držáků. Je něco fajn na chyceni telefonu, nějaký konstrukce pod pexi? Měl jsem to v takovým tom futrálu na kolo na řídítka a v tom se telefon přehříval a ještě sem viděl hovno a ne navigaci

4. co by bylo fajn přidat? Vyhřejvaný rukojetě? Rychloplyn (bolelo zápěstí)? Něco pro větší komfort?

Moc sem toho zatím nenacestoval, ale nějaký dvoudenní výlety do Rakouska atd, by se mi docela líbily, když človek nechce sedět doma na prdeli.

Jo a sorry za dlouhý psaní, jsem se rozvášnil..

Díky

FZ6S Fazer, více do cestovna

15.7.2018 v 17:51 | Nahoru | #1
Africa je se 170 cm nesmysl...

1. plégo, myslím to stavitelný, je potřeba vyzkoušet. Nemusí být pravidlem, že na nejvyšší polohu nejvíce kryje

2. gelový sedla jsou fajn. Pokud chceš fakt cestovat, zvážil bych vyhřejvaný..

3. gumicuk je dostačující, chybu vidím ve špatném uchycení

4. vyhřívaný gripy jsou snad základ

FZ6S Fazer, více do cestovna

15.7.2018 v 20:45 | Nahoru | #2
Napíšu jen poznámku k sedlu - než vyhodíš mraky peněz za značkový sedlo, zkus kontaktovat Jirku Horáčka (čalounictví Horáček, Praha 5, Zbraslav). Já si u něj nechával dělat několik sedel a vždy 1*

1 reakcí na tento příspěvek FZ6S Fazer, více do cestovna

15.7.2018 v 21:21 | Nahoru | #3
Jo tyhle kontakty se hodí právě. Abych zbytečně nedával mraky peněz za něco co někdo dokáže stejně nebo líp za lepší peníz.

Jinak Africa se 170cm neni nesmysl, ale výzva

Naposledy editováno 15.07.2018 21:36:22

(reakce na) FZ6S Fazer, více do cestovna

15.7.2018 v 21:26 | Nahoru | #4
Woko_O> kej, tak good luck

FZ6S Fazer, více do cestovna

15.7.2018 v 21:36 | Nahoru | #5
V klidu. Na to než budou peníze...to ještě nějakej čas zabere..

FZ6S Fazer, více do cestovna

15.7.2018 v 22:52 | Nahoru | #6
Nemám sice stejný model jako ty ale s Yamahou max. spokojenost. hlavně díky logickému servisu a spolehlivosti. Sedla mě šije taky čalouník moc šikovný tak značkové nepotřebuju. 500 kiláků jezdím denně s dodávkou a je to záhul i tak. Na motorce bych na dovolené víc jak 3kila denně nejel.(Dám i 7 ale je to dovolená ne galeje)
Stan mám postavený do! 3minut za tmy do 4 a samonafuk. karimatku. Hudy sport to jistí.

2 reakcí na tento příspěvek FZ6S Fazer, více do cestovna

16.7.2018 v 10:29 | Nahoru | #7
Když je řeč o rychle postaveném stanu
https://polaristore....-double-layer-tent-1

1 reakcí na tento příspěvek FZ6S Fazer, více do cestovna

16.7.2018 v 11:28 | Nahoru | #8
Vyhrivane rukojeti urcite.
Pro telefon mam vyzkouseny tri moznosti, vsechny jsou super : Quadlock , https://www.rammounts.cz/ a GUB G-85 .

Taky jezdim s vakem na sedadle spolujedce. Poridil jsem si drzak na topcase bez topcase (na tvoji moto je treba AluRack od SW-Motech). A vak vazu popruhem, drzi to lip nez gumicuky.

A nastavec na plyn je dostatecne levna vec aby ti nebylo lito ho koupit, vyzkouset a v nejhorsim nepouzivat ;)

(reakce na) FZ6S Fazer, více do cestovna

16.7.2018 v 12:36 | Nahoru | #9
Katanymmk> Tak to je on. Jen mám asi trošku starší model. Slouží mě od r.2000, občas ho naimpregnuju. Vyhřívané rukojeti jsem dával Oxfordy a vak mám od HeinGerike taky bezva věc.

FZ6S Fazer, více do cestovna

16.7.2018 v 15:10 | Nahoru | #10
gatě/bunda/přilba - to si vyřeš sám...za ááá je tu o tom dost a za béé, každýmu sedne něco jinýho

gumy jsi měl, předpokládám, správně nafuněný a když motorku odstavuješ na dýl (přes zimu, atp.), odlehčíš je...takže pak jedině starý gumy lehce ojet smirkem, aby neklouzaly než ojedeš tu ztvrdlou vrstvu

držák telefonu nepoužívám, po zkušenostech kamarádů (přehřívání, vibrace, výpadky, nepromokavost pouzder) zůstávám u klasický navigace

stan je otázkou 10 minut (klasická "kupole" s dvěma pruty a "předsíňkou") postavit a 15 sbalit. ale se stanem jsem jel na motorce cca 3x - sám mimo kemp vždycky něco nepromokavého najdeš

ad1 plexi, helma, typ motorky, tvůj posed, obvyklá rychlost, atp. jsou spojité nádoby - co funguje o 5 cm vyššímu člověku, nemusí fungovat tobě.

ad2 přečalounit obvykle vyjde levněji, ale dej to někomu s referencemi (ideálně někomu, kdo nedělá první sedlo a sám pro sebe jich taky pár dělal)

ad3 poslední roky jezdím s válcem přes sedlo (nebo přes nosič, když jedeme dva), uchyceno dvěma gumicuky...na naháči jsem měl "rám", který řešil hlavně "aby se neodřely plasty". spíš tuším chybu ve způsobu připevnění než potřebu řešit něco jiného

ad4 tahám klasický a trochu zateplenější (gore-texový) rukavice...nepotřebuju vyhřívaný hefty. zase je nutno zastavit na přezutí. největší komfort - ale to spíš pro dlouhány jako já - vidím v tom, že se na enduru mohu postavit a chvíli jet ve stoje

1 reakcí na tento příspěvek FZ6S Fazer, více do cestovna

16.7.2018 v 22:20 | Nahoru | #11
Ten stan je docela krutej, sem neveděl, že něco takovýho existuje..

Jo s těma gumama to tak dělám, v zimě to stojí s kolama ve vzduchu. Plexi bych řekl, že větší pomůže ale rád bych si to vyzkoušel no.. přece jenom stojí asi 3tis..

Věci si někde vyzkouším, koupím, to je jasný..

S tím uvázáním nevím no.. Měl jsem to v síti, chycený k plastům/rukojetím spolujezdce, dva gumcuky chycený do držáku výfuků a SPZ a pak ještě celý obvázaný hlavním gumcukem a stejně si to někdy po tom sedle klouzne.

(reakce na) FZ6S Fazer, více do cestovna

16.7.2018 v 23:47 | Nahoru | #12
Katanymmk> zajímavý...máš ho vyzkoušenej v dešti/větru..?

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) FZ6S Fazer, více do cestovna

16.7.2018 v 23:49 | Nahoru | #13
JimmyFL> jak to řešíš, když prší.? Odolnej mobil..?

(reakce na) FZ6S Fazer, více do cestovna

17.7.2018 v 10:12 | Nahoru | #14

Woko_O píše: S tím uvázáním nevím no.. Měl jsem to v síti, chycený k plastům/rukojetím spolujezdce, dva gumcuky chycený do držáku výfuků a SPZ a pak ještě celý obvázaný hlavním gumcukem a stejně si to někdy po tom sedle klouzne.ufff, co všechno jsi vezl? takhle nabalený jsem nebyl ani se stanem, spacákem a kartonem piv (tam už jsem použil 3 gumicuky, hlavně kvůli hmotnosti piv)

FZ6S Fazer, více do cestovna

17.7.2018 v 22:50 | Nahoru | #15
Hele spacak, samonafukovacka, stan, plachta na moto, v tom cernym igelitovym bundu a obleceni s botkama a ten polstarek.. jinak nic no.. ten 50l vak s tim kempink vybavenim je proste velkej no..

2 reakcí na tento příspěvek FZ6S Fazer, více do cestovna

18.7.2018 v 00:07 | Nahoru | #16
Na jak dlouho jsi jel..?

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) FZ6S Fazer, více do cestovna

18.7.2018 v 03:45 | Nahoru | #17

selkie píše: Na jak dlouho jsi jel..?...standard, na vikend... to znam, kdyz jedu s Hondou...

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) FZ6S Fazer, více do cestovna

18.7.2018 v 03:49 | Nahoru | #18
MedWed> jenže vy takhle nabalíte dvě motorky (proto sis kupoval třetí...btw, koho najmeš jako řidiče?), ale Woko jel sám...........

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) FZ6S Fazer, více do cestovna

18.7.2018 v 06:10 | Nahoru | #19
selkie> ...hlasis se snad?? Jinak treti jsem planoval ze povezu na podvalu za svou... po se-seho vzoru...

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) FZ6S Fazer, více do cestovna

18.7.2018 v 08:19 | Nahoru | #20
selkie> hele celkem na 5 dní.. z toho 2 dny jsem se jenom valel a ve ctvrtek sem vlastne jel do Grazu, kde jsem zjistil, že není kemp pro stany a dalši byly zavřeny tak jsem to po 550km napral dalších 550 po dálnici domů.. ve 4 ráno návrat, to už je skoro další den v hajzlu..

Naposledy editováno 18.07.2018 08:20:28

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) FZ6S Fazer, více do cestovna

18.7.2018 v 10:08 | Nahoru | #21
MedWed> rád, ale to pořád neřeší problém, kdo pojede na třetí motorce

Ale vozejk je dobrej nápad.!! Ušetříš!

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) FZ6S Fazer, více do cestovna

18.7.2018 v 10:09 | Nahoru | #22
Woko_O> pět dní..?..boha, proč jsi toho tahal tolik..?

(reakce na) FZ6S Fazer, více do cestovna

18.7.2018 v 13:01 | Nahoru | #23
selkie> tak kdyz bude vozejk, neni treba tretiho ridice... problem solved!

(reakce na) FZ6S Fazer, více do cestovna

18.7.2018 v 23:07 | Nahoru | #24

selkie píše: Woko_O> pět dní..?..boha, proč jsi toho tahal tolik..?

no dyť řikám, že tam toho tolik není. Jenom kempink vybavení a hadry, dvě trika, trenky, ponožky a bunda kdybych náhodou zmoknul.. nic víc tam není. Nemůzu za to že ty krámy i když jsou zabalený a v tom vaku jsou takový krávy..

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) FZ6S Fazer, více do cestovna

20.7.2018 v 10:38 | Nahoru | #25
selkie> A8 od Samsungu, vydrzel 500km v desti po Autobahn.

Ja to mam nabaleny takhle :20L od Decathlonu (spacak, stan) + 40L od Givi vsechno ostatni vcetne varice, esusu, jidla, naradi, obleceni, ... + 10L Kriega ktera se da sundat/nasadit behem 2 vterin a mam v ni vsechno o co nechci prijit (vzdycky ji beru sebou kdyz nekde moto nechavam).

Ten drzak na tel vypada takhle, je to trosku samodomo reseni, ale funguje perfektne :

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) FZ6S Fazer, více do cestovna

20.7.2018 v 11:02 | Nahoru | #26
JimmyFL> a zepředu na něj neprší.? Ta voda se tam musí točit, ne..?

Já bych totiž raději otevřený držák kvůli chlazení (při zapnutý navi se ten mobil hřeje.), ale mám právě obavy, aby do něj nenateklo, páčto mám rozmlácenej zadní kryt..

Další důvod pro otevřenej je fakt, že ty slídy stojej za starou belu a nedá se přes to psát, plus se to rádo zapaří..

Naposledy editováno 20.07.2018 11:04:47

(reakce na) FZ6S Fazer, více do cestovna

20.7.2018 v 11:23 | Nahoru | #27

selkie píše: JimmyFL> a zepředu na něj neprší.? Ta voda se tam musí točit, ne..?Jasne ze na nej trochu prsi, ale ten A8 ma IP68 certifikaci, byl to taky jeden z duvodu proc ho mam. Jestli nemas vodotesny telefon tak s nim za deste urcite nejezdi. Ale zase, jak casto jezdis v desti ? Kdyz zacne prset tak to v nejhorsim schovas nebo zandas do obalu a hotovo.

FZ6S Fazer, více do cestovna

20.7.2018 v 15:16 | Nahoru | #28
umím úpravu sedla na fz6 do touring designu. včetně gelové vložky 5000,-kč a za týden je to hotové. barevně jakkoliv lze konfigurovat. pár obrázků pro představu níže.
mám na fz6 i vlastní skelet, ale nevím, jestli je na S2 nebo na první generaci (jsou jiné), takže pokud bys měl náhodou to samé, lze řešit výměnou kus za kus.
v případě zájmu jdi na www.motosedla.cz

(reakce na) FZ6S Fazer, více do cestovna

22.7.2018 v 10:34 | Nahoru | #29

Woko_O píše: selkie> hele celkem na 5 dní.. z toho 2 dny jsem se jenom valel a ve ctvrtek sem vlastne jel do Grazu, kde jsem zjistil, že není kemp pro stany a dalši byly zavřeny tak jsem to po 550km napral dalších 550 po dálnici domů.. ve 4 ráno návrat, to už je skoro další den v hajzlu..
s takovouhle náloží na 5 dní mě pobavilo

FZ6S Fazer, více do cestovna

23.7.2018 v 13:29 | Nahoru | #30
Nebyl čas, ztrácet čas no..

RUTAN> dik, to se hodí

Naposledy editováno 23.07.2018 13:30:32
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek
Nepojízdný Fazer uprostřed Prahy - ... [1, 2] Yamaha FZ6 Fazer rikimaru 46 16.6.2019 v 10:10 rikimaru
Fz6 kape voda Yamaha FZ6 Fazer Vláďa56 16 14.6.2019 v 14:21 Kamikadze-Ace
Relé na led blinkry Yamaha FZ6 Fazer berťa22 3 21.5.2019 v 11:26 berťa22
Yamaha fz6 - spojka Yamaha FZ6 Fazer OnluCBR 8 14.5.2019 v 16:57 _Michal
Výměna chladící kapaliny - FZ6 Yamaha FZ6 Fazer OnluCBR 12 10.5.2019 v 14:33 Kamikadze-Ace


TOPlist