globalmoto_nolan Přidat reklamu

Téma: Nepřihlášená motorka po zdědění- čeká mě postih ?
28.4.2013 v 18:02
Zdar draci,
V garáži mi stojí Jawa kývačka 250/353 r. 1955. Chtěl bych ji přihlásit na sebe ale mam tu pár problémů a tak se vám pokusim vysvětlit jak to s ní je a pak bych vás chtěl poprosit o radu.
Můj děda pan J. si koupil v roce 1955 kývačku, vše řádně platil a měl ji přihlášenou na sebe. Bohužel roku 1995 pan J. zemřel a motorku zdědil jeho syn pan M. ten ji na sebe ale nepřihlásil a nepokračoval v placení pojištění. O motorku se celkově vůbec nestaral.(pan M. je můj strýc)
Pan M. je ochotný mi motorku přenechat ovšem nevím jak přepis vyřídit. Jakou plnou moc od pana M. potřebuji a hlavně zda ho nečeká tučná pokuta za nepřihlášení motocyklu a neplacení pojistky. Velký i malý techničák mám.
Děkuji za odpovědi a doufám že budou příznivé x)

1 reakcí na tento příspěvek Nepřihlášená motorka po zdědění- čeká mě postih ?

28.4.2013 v 18:23 | Nahoru | #1
Pokud vím, tak když není vozidlo přihlášený, tak pojistka se platit nemusí. Přihlášení vozidla není povinností, musí se přilhásit a pojistit jen v případě provozu na veřejných komunikacích. Otázkou je, jestli přihlášení zaniká se smrtí majitele.

(reakce na) Nepřihlášená motorka po zdědění- čeká mě postih ?

28.4.2013 v 18:35 | Nahoru | #2
je motorka uvedená v dědickém řízení?

Nepřihlášená motorka po zdědění- čeká mě postih ?

28.4.2013 v 18:36 | Nahoru | #3
Ano je uvedena v dědickém řízení

1 reakcí na tento příspěvek Nepřihlášená motorka po zdědění- čeká mě postih ?

Skvělá odpověď, děkuji! 28.4.2013 v 18:40 | Nahoru | #4
v tom případě by neměl být problém zajít se strýcem na dopravku a normálně motorku přihlásit na tebe. Zkušenost s tím nemáma ale měl by stačit techničák, nějakej papír o tom dědickém řízení a nic by tomu nemělo bránit. Větší problém bych viděl v tom neplacení pojistky kdy to ČKP může zpětně vymáhat za poslední 3 roky (nvm jeslti 20 nebo 30kč denně) což může být do budoucna problém, ale i z toho se dá vylhat respektive napast jim čestné prohlůášení že motorka nebyla provozována nebo nestála na pozemních komunikacích... Jo na přepis budeš potřebovat evidenční kontrolu a mít motorku pojištěnou.

(reakce na) Nepřihlášená motorka po zdědění- čeká mě postih ?

28.4.2013 v 18:47 | Nahoru | #5

Jujing píše: v tom případě by neměl být problém zajít se strýcem na dopravku a normálně motorku přihlásit na tebe. Zkušenost s tím nemáma ale měl by stačit techničák, nějakej papír o tom dědickém řízení a nic by tomu nemělo bránit. Větší problém bych viděl v tom neplacení pojistky kdy to ČKP může zpětně vymáhat za poslední 3 roky (nvm jeslti 20 nebo 30kč denně) což může být do budoucna problém, ale i z toho se dá vylhat respektive napast jim čestné prohlůášení že motorka nebyla provozována nebo nestála na pozemních komunikacích... Jo na přepis budeš potřebovat evidenční kontrolu a mít motorku pojištěnou.


Tak to paráda díky moc za radu

1 reakcí na tento příspěvek Nepřihlášená motorka po zdědění- čeká mě postih ?

28.4.2013 v 19:07 | Nahoru | #6
je dobrý řešení udělat evidenčku na tebe, na tebe ji dohlásit a vložit do depozitu. Stejně bude asi ve stavu nepojízdnosti. Pak někdy třeba po roce udělat technickou, pojistku a vyzvednout depozit. ČKP dostane akorát info, že to bylo v depozitu a popř. by to byl i "důkaz", že to nebylo předtím provozuschopné. Jinak platí, co už tu bylo napsáno

(reakce na) Nepřihlášená motorka po zdědění- čeká mě postih ?

28.4.2013 v 20:54 | Nahoru | #7

oldbajker píše: je dobrý řešení udělat evidenčku na tebe, na tebe ji dohlásit a vložit do depozitu. Stejně bude asi ve stavu nepojízdnosti. Pak někdy třeba po roce udělat technickou, pojistku a vyzvednout depozit. ČKP dostane akorát info, že to bylo v depozitu a popř. by to byl i "důkaz", že to nebylo předtím provozuschopné. Jinak platí, co už tu bylo napsáno



Neřekl bych, že toto je zrovna dobrý řešení.

Aby to Kali117 mohl na sebe přepsat a vzápětí nechat uložit RZ do depozitu, musí to bohužel nejdříve pojistit - jinak na něho tu motorku na Odboru dopravy nepřevedou.
Jenže v tu chvíli (respektive za pár týdnů poté) už o tom motocyklu ČKP bude vědět a půjde tři roky zpátky po tom nepojištěném období...

Takže Kali117 - finančně nejméně bolestivé a zároveň technicky průchodné by bylo sjednat pojistku na tu motorku pouze "na VIN" a začít ji platit - dokonce třeba i anonymním plátcem. Ale fakt pojistit pouze na VIN (tehdy číslo rámu), ne na RZ. Třeba domluvit se tak u ČPP, tam je to dle r.v. automaticky bráno jako veterán a platil bys u ní bajvoko tak okolo stovky ročně.
A teprve až pak po třech letech "utajeného" placení pojistky s tou motorkou vyjít ven na světlo a se strýcem nebo s kupní smlouvou tu mašinu definitivně přehlásit na sebe. A když se o tom pak ČKP domákne, můžeš průkazně doložit, že už byla ta mašina zpětně víc jak tři roky pojištěná, a nashle, těšilo mě.

Jedinou podstatnou nevýhodou tohoto postupu by bylo, že by sis musel ještě teď ty tři roky nechat zajít chuť na legální ježdění po silnici na té motorce.

Jinak ale bys za každý nepojištěný den zaplatíl té ČKP za motorku s víc jak 50 ccm tuším 30 Kč, takže za ty tři nepojištěné roky by z Tebe (respektive z Tvého strýce) mohla ČKP vytáhnout celkem přes 30 tisíc Kč sankčního poplatku.

Naposledy editováno 28.04.2013 20:58:24

Nepřihlášená motorka po zdědění- čeká mě postih ?

29.4.2013 v 08:56 | Nahoru | #8
pokud to v jednom úkonu dohlásíš a uložíš do depa, tak pojistku nechcou. Navíc by musel mít platnou technickou, pak mu ČKP nebude věřit, že to nebylo provozuschopné. A jaký anonymní plátce? Pojištění se dělá na "někoho", tak jaký anonym proboha? A taky by bylo jednodušší vyměnit RZ za novou než to pojišťovat na VIN, protože pak se musí stejně dopsat RZ pro kompletnost pojistky. Ale do depa to dát právě proto, aby to nemusel pojišťovat a nechat to tam nějakou dobu. ČKP pak jen dostane info, že to bylo deponované a víc nezjistí

Nepřihlášená motorka po zdědění- čeká mě postih ?

29.4.2013 v 09:11 | Nahoru | #9
Zdokumentuj(vyfoť) si, jak je motorka do dnešního uskladněná. To je pro případ, kdy bude otravovat ČKP.

Tvůj strýc vezme do ruky papír o nabytí(pravomocné usnesení soudu o dědictví a převodu vlastnictví k danému vozidlu) a dojde na registr vozidel. Nebo by tě mohl zplnomocnit pro tento úkon. Další co potřebuje je pojištění(to si uděláš už na své jméno) Evidenční kontrola není potřeba!

Pokuď vozidlo nikdo neprovozoval, tak se nemusíš bát žádných postihů. Protože registrovat vozidlo musí jen ten, kdo ho hodlá provozovat.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist