globalmoto_kveten




globalmoto_nolan Přidat reklamu

Téma: .
21.12.2011 v 19:59
.

Uzavřeno 08.01.2012 v 00:46 uživatelem Pekeno

Otevřeno 04.10.2012 v 13:52 uživatelem Pekeno

Uzavřeno 04.10.2012 v 13:53 uživatelem Pekeno


Naposledy editováno 04.10.2012 13:52:55

.

22.12.2011 v 07:05 | Nahoru | #31
Jj s tím opravením baráku to znám, taky mám druhého otce, který má s prvního manželství dceru která na něj sere jen čekám až se stane to nejhorší a pak se strašně začne zajímat to mě úplně demotivuje do baráku vrážet prachy

1 reakcí na tento příspěvek .

22.12.2011 v 07:37 | Nahoru | #32
Po člověku by měly zbýt jen dluhy,pak má jistotu,že na něj pozůstalí NIKDY nezapomenou.

AndělČK píše: Tohle není vůbec dobré řešení. Sám vím o dvou případech, kdy se to rodičům pořádně vymstilo. Aby to nedostal jeden synáček, tak to darovali tomu druhému, který se následně vybarvil a vystěhoval je na ulici.

To je blbost rodičů,protože si lze zřídit dosmrtné užívání darované nemovitosti a pokud se obdarovaný vybarví,jak píšeš,lze požádat soud o vrácení darované věci. V tomto není problém.

(reakce na) .

22.12.2011 v 09:00 | Nahoru | #34

Kolic píše: Já se modlím ať vstoupí v platnost nový Občanský zákoník, ve kterém je v návrhu již ošetřeno vše očem se tady píše. Dnes neplatí ani u notáře sepsaná závěť, dědí se ze zákona. To změní nový Občanský zákoník a konečně si člověk může rozhodovat o tom koho vydědí a komu co odkáže.
Já na to čekám x-let jako na boží smilování, ať mohu svůj zubní karáček odkázat komu chci podle svého uvážení a ne tak jak mi to přikazuje současný zákon, který se v roce 2012 má změnit a dát lidem konečně svobodnou volbu.
Jedna sv*ně zde ze serveru použila moje údaje z profilu a použila je pro podporu soudní žaloby proti mě, jak jsem bohatý, jakou mám motorku a že ona chce taky peníze. Moje chyba, zapoměl jsem ze svého profilu smazat motorku, kterou jsem kvůli ní prodal. A to je česká rebublika on-line.


Blbost,že neplatí závěť. Závěť platí,ale nesmí opomenout ty,co dědí ze zákona (většinou děti).
Toto vše,co píšeš je jen výsledek toho,že lidi si za života nedokáží udělat v majetku pořádek,nic víc.

(reakce na) .

22.12.2011 v 09:12 | Nahoru | #35

Bonaqua píše: Po člověku by měly zbýt jen dluhy,pak má jistotu,že na něj pozůstalí NIKDY nezapomenou.

rrss píše: prackarr: totálně vedle jako vždy, protože takového dědictví se lze snadno vzdát a okamžitě zapomenout.


Já psal něco o dědictví jako takovém?
Opět vedle mě,a zase do mě,co?
Napiš konkrétně,v čem jsem "totálně vedle" a nemel tu fráze,u kterých si pohoníš ocas,buď tak hodnej,ano?
Vždy když něco napíšu a ty přijdeš,tak jsem já totálně vedle,ale nikdy nenapíšeš,jak to tedy je ve skutečnosti,když já jsem tedy vedle. Už seš tím trapnej,jak mě pořád pronásleduješ jen proto,aby sis pohladil EGO.

prackarr píše: To je blbost rodičů,protože si lze zřídit dosmrtné užívání darované nemovitosti a pokud se obdarovaný vybarví,jak píšeš,lze požádat soud o vrácení darované věci. V tomto není problém.



Jasně že je to blbost rodičů. Ale věcné břemeno dožití neznamená, že tam dožijí v klidu. Takový rodiče jsou pak pro synáčka jako regulovaný nájemník pro vlastníka nemovitosti. Takže následují různé opravy, úpravy, které znemožňují bezproblémové užívání nemovistosti atd. Poslední případ, co jsem viděl, tak se rodiče marně domáhali vrácení daru. První žaloba na vrácení darované nemovitosti byla podána v roce 2003. Spor trval do roku 2011, kdy to jeho rodiče už vzdali a bydlí v nájemním bydlení. Ono jim už bylo přes 70let, takže už neměli sílu.

Celý problém daru je, že se obrátí strany. Protože ten co daroval už není pánem situace a musí dokazovat a soudit se. A prokazovat a prokazovat.
prackarr> Takovejch tady je A víš co? 99% z nich neumí odpověděk když dojde na logický argumenty. Já myslím že jemu šlo o to že by po člověku měli zbýt jen dluhy, že by na něj nikdo nezapoměl. Má pravdu, v takovém případě se člověk může zříct dědictví a dluhy ať si věřitel namaže na chleba. Ale že to nebyla tvoje myšlenka už rrss nezaznamenal. Ale má pravdu i v druhé věci, někdo je tu opravdu totálně vedle

Naposledy editováno 22.12.2011 10:04:45

(reakce na) .

22.12.2011 v 10:02 | Nahoru | #39

AndělČK píše: Jasně že je to blbost rodičů. Ale věcné břemeno dožití neznamená, že tam dožijí v klidu. Takový rodiče jsou pak pro synáčka jako regulovaný nájemník pro vlastníka nemovitosti. Takže následují různé opravy, úpravy, které znemožňují bezproblémové užívání nemovistosti atd. Poslední případ, co jsem viděl, tak se rodiče marně domáhali vrácení daru. První žaloba na vrácení darované nemovitosti byla podána v roce 2003. Spor trval do roku 2011, kdy to jeho rodiče už vzdali a bydlí v nájemním bydlení. Ono jim už bylo přes 70let, takže už neměli sílu.

Celý problém daru je, že se obrátí strany. Protože ten co daroval už není pánem situace a musí dokazovat a soudit se. A prokazovat a prokazovat.


To co píšeš je pravda. Je až neuvěřitelné,jak se změní chování obdarovaných po tom,co dostanou ten dar. Prvně dárkové koše a cesty vlastním autem s rodiči k doktorovi a do obchodu,po transakci zavřený plyn a voda.
Někdy je to opravdu neskutečný,co lidi vymyslí. Já Psal tak nějak obecně,nemám moc času,takže to,co jsem psal neber jako generování. Staré lidi znám a chápu,takže to končívá většinou tak,jak jsi popsal. Já jen psal o té možnosti,co zákonem dána je. Ostatní ti vysvětlí RRRSSSS,on to ví přesně,protože já jsem opět,jako vždy totálně vedle,tak si kluci pokecejte,bo já valím do práce. čus.

Lucky-Jarda píše: prackarr> Takovejch tady je A váš co? 99% z nich neumí odpověděk když dojde na logický argumenty. Já myslím že jemu šlo o to že by po člověku měli zbýt jen dluhy, že by na něj nikdo nezapoměl. Má pravdu, v takovém případě se člověk může zříct dědictví a dluhy ať si věřitel namaže na chleba. Ale že to nebyla tvoje myšlenka už rrss nezaznamenal. Ale má pravdu i v druhé věci, někdo je tu opravdu totálně vedle


Ano,přesně tak,já toto vůbec nepsal.
On totiž kolega RRSS se zabývá hlavně tím,dělat mě tu cenzora a vyhledávat,kde udělám chybu. Když žádnou neudělám,tak si nějakou vymyslí.
A nebo napíše to,co já,ale jinými slovy a pak argumentuje,že to tak vlasně vůbec nebylo.
Nevím,proč si vybral zrovna mě,ale je to tak.
A když selže i toto,tak napíše,že můj pravopis je hrozivý a hanebný a že bych se měl vrátit do školy.

(reakce na) .

22.12.2011 v 10:10 | Nahoru | #41
prackarr> Zrovna včera se do mě pustili podobný a tvrdili ve zkratce že když sem napsal A tak sem tím myslel B a když oni něco napsali tak to vlastně nenapsali. No bylo mi divně když sem viděl tu zvrácenou logiku. Nejhorší je že sou i tací kteří těm bludům věří a když začneš argumentoval čistě logicky selským rozumem že to musí pochopit i dítě tak seš debil.

.

22.12.2011 v 10:36 | Nahoru | #42
Psát závěť má smysl pokud by tvůj majetek propadl státu, když nemáš přímého dědice (nemáš děti, manžela/ku, sourozence, a tuším že i rodiče jsou braní jako přímí dědicové, prarodiče už ne, stejně jako tety, strýcové, bratranci, setřenice...), případně pokud bys chtěl, aby někdo z těch přímých dědiců po tobě nedědil a nebo naopak aby dědil někdo další. Zákon určuje výjimky, kdy někoho nemůžeš vydědit nebo za jakých podmínek (vlastní potomky).

Závěť by měla být psaná vlastní rukou, vlastnoručně podepsaná a musí obsahovat datum sepsání a tvé údaje (jméno, příjmení, rč). Musí být zalepena v obálce, nemusí být uložena u notáře, ale měla by být jednoduše nalezitelná (nejlépe tam, kde máš rodný list a jiné osobní doklady).
Pokud je psaná na stroji, musí být notářsky ověřený podpis. Závěť je možné také natočit na video (opět platí, že musí být v nahrávce vyřčeno datum natočení, aby v případě více závětí bylo jasné, která je poslední).

Jinak k tvé otázce, závěť mám, protože nemám přímého dědice.

(reakce na) .

22.12.2011 v 13:10 | Nahoru | #43

Lucky-Jarda píše: Zajdi si k notářovi, tam to všechno sepiš. Až umřeš tak to pozůstalí schoděj ze stolu jednou jedinou námitkou a bude ti to k hovnu. Takoj je holt náš právní systém. kamarád tak dneska musí vyplatit sourozrnce který nikdy neviděl, nikdy svého a kamarádova společného otce nekontaktovali za 25 let. V závěti je zesnulý z dědictví vyřadil protože ne něj 25 let srali a bylo to k prdu.



Musi se majetku zbavit pred smrti, jinak je problem

.

22.12.2011 v 13:14 | Nahoru | #44
...jak budu mrtvej.. nebude mě žádnej majetek srát.. ať si to krysy sežerou třeba

(reakce na) .

22.12.2011 v 13:15 | Nahoru | #45

Lucky-Jarda píše: Tam musí bejt fizický napadení rodiče a podobný věci aby ho mohl vydědit a i to musí mít podložený a pak by bráškovi stačilo aby řekl že si to s tátou vyříkali a táta mu odpustil. Tady sou ty zákony na hov..



Opet, staci vcas majetek darovat, prodat atd (treba druhymu braskovi) a muze se pak soudit o co chce.

(reakce na) .

22.12.2011 v 13:17 | Nahoru | #46

prackarr píše: Stačí,pokud ty jsi řádnej,když převedou rodiče majetek na tebe a nechají si jen osobní věci,pak pan bratr dostane hovno.



Jo

1 reakcí na tento příspěvek .

22.12.2011 v 13:20 | Nahoru | #47
na zavet seru...akorat jsem se nechala poradne pojistit, at je ze me aspon po smrti nejakej uzitek...

(reakce na) .

22.12.2011 v 13:26 | Nahoru | #48

rrss píše: prackarr: totálně vedle jako vždy, protože takového dědictví se lze snadno vzdát a okamžitě zapomenout.



A pracka tu nekde psal ze to nejde ?

(reakce na) .

22.12.2011 v 14:04 | Nahoru | #49

trins píše: Pekeno> myslím že jde spíš o to jakej máš majetek...pokud jen motorku,tak na to zapomeň,tu stejně pak dají do šrotu, a pokud jsi třeba myslel na to aby tvůj byt pak dostala tvoje aktuální píchavka,tak je to myslím taky trochu mimo-měnit každý tři měsíce závět a přepisovat jméno
já mám třeba pojistky nastavený tak že po smrti vyplatí 100tis,což je myslím na slušnej pohřeb a bečku...zbytek je mě u zadele. A o ostatní věci ať se klidně pobijí. Psa si bere brácha,to už je domluvený



Ty krávo.... To nemá chybu

1 reakcí na tento příspěvek .

22.12.2011 v 14:08 | Nahoru | #50
Lidi neblbněte.Někdo tady založí vlákno a mnohdy to je,jako by vyhlásil válku.Souhlasím s Androidem,až to se mnou definitivně sekne,bude mi už všechno šumafuk.Nebo mám otevřít téma věříte na život po smrti?

Nikita999 píše: na zavet seru...akorat jsem se nechala poradne pojistit, at je ze me aspon po smrti nejakej uzitek...



jo a ve vecine ti daj hovno pac se vymluvi na nejakou nevidanou okolnost

(reakce na) .

22.12.2011 v 14:27 | Nahoru | #52
Bonaqua> ale co tvé děti,děti jejich dětí,a děti dětí jejich dětí?....tebe nezajímá jejich budoucnost ...není od tebe vůbec hezké že nemáš potřebu je zajistit kvalitvíma pojistkama,spořením,atd.
Samozřejmě vše pečlivě rozepsáno v závěti,aby se na někoho nezapomělo

.

22.12.2011 v 14:52 | Nahoru | #53
To je zase ukrutný vlákno. Pokud někdo začne přemýšlet od závěti po majetek, tak ať radši prodá bike a jezdí hromadnou dopravou.

(reakce na) .

22.12.2011 v 15:39 | Nahoru | #54
Pekeno> Hlavně tam přesně urči kdo má píchat tvoji starou,aby po Tvé smrti nezačala vést promiskuitní způsob života . Ale teď vážně,máš pravdu že na cestách je to dneska maras a já už sem taky nad něčím takovým uvažoval,myslím že je dobré mít pozůstalost vypořádanou .

(reakce na) .

22.12.2011 v 15:46 | Nahoru | #55

z-x-r píše: jo a ve vecine ti daj hovno pac se vymluvi na nejakou nevidanou okolnost



tak nevim jakou nevidanou udalost...jsem pojistena na umrti pri dopravni nehode... ale je mi jasne, ze budou chtit najit nejakou klicku, pac by museli vyplatit sumu ne zrovna malou...

.

22.12.2011 v 15:59 | Nahoru | #56
Jestli máš majetek tak proč ne :D já mám hovno tak na co bych ji psal

1 reakcí na tento příspěvek .

22.12.2011 v 16:05 | Nahoru | #57
Jako kdo podědí moje dluhy a motorku?!

.

22.12.2011 v 19:26 | Nahoru | #58
Vsechno je to napsany v obcanskym zakoniku, neni zase tak tezky si ho najit na internetu

Zákon č. 40/1964 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů

Hlava třetí: Dědění ze závěti

§ 476
(1) Zůstavitel může závěť buď napsat vlastní rukou, nebo ji zřídit v jiné písemné formě za účasti svědků nebo ve formě notářského zápisu.
(2) V každé závěti musí být uveden den, měsíc a rok, kdy byla podepsána, jinak je neplatná.
(3) Společná závěť více zůstavitelů je neplatná.

§ 476a
Vlastnoruční závěť musí být vlastní rukou napsána a podepsána, jinak je neplatná.

§ 476b
Závěť, kterou nenapsal zůstavitel vlastní rukou, musí vlastní rukou podepsat a před dvěma svědky současně přítomnými výslovně projevit, že listina obsahuje jeho poslední vůli. Svědci se musí na závěť podepsat.

§ 476c
(1) Zůstavitel, který nemůže číst nebo psát, projeví svoji poslední vůli před třemi současně přítomnými svědky v listině, která musí být přečtena a
přítomnými svědky podepsána. Přitom musí před nimi potvrdit, že listina obsahuje jeho poslední vůli. Pisatelem a předčitatelem může být i svědek; pisatel však nesmí být zároveň předčitatelem.
(2) V listině musí být uvedeno, že zůstavitel nemůže číst nebo psát, kdo listinu napsal a kdo nahlas přečetl a jakým způsobem zůstavitel potvrdil, že
listina obsahuje jeho pravou vůli. Listinu musí svědci podepsat.

§ 476d
(1) Zůstavitel může projevit svoji poslední vůli formou notářského zápisu; zvláštní zákon stanoví, kdy úkon musí být učiněn před svědky a kdy musí mít
formu notářského zápisu.
(2) Nezletilí, kteří dovršili 15. rok mohou projevit poslední vůli pouze formou notářského zápisu.
(3) Osoby nevidomé mohou projevit poslední vůli též před třemi současně přítomnými svědky v listině, která musí být přečtena.
(4) Osoby neslyšící a hluchoslepé, které nemohou číst nebo psát, mohou projevit poslední vůli formou notářského zápisu nebo před třemi současně
přítomnými svědky, ovládajícími touto osobou zvolený komunikační systém neslyšících a hluchoslepých osob, a to v listině, která musí být tlumočena do zvoleného komunikačního systému.
(5) V listině musí být uvedeno, že zůstavitel nemůže číst nebo psát, kdo listinu napsal a kdo nahlas přečetl a jakým způsobem zůstavitel potvrdil, že
listina obsahuje jeho pravou vůli. Obsah listiny musí být po jejím sepsání přetlumočen do zvoleného komunikačního systému neslyšících a hluchoslepých osob; i toto musí být v listině uvedeno. Listinu musí svědci podepsat.

§ 476e
Svědky mohou být pouze osoby, které jsou způsobilé k právním úkonům. Svědky nemohou být osoby nevidomé, neslyšící, němé, ty, které neznají jazyk, ve kterém se projev vůle činí, a osoby, které mají podle závěti dědit.

§ 476f
Závětí povolaný, ani zákonný dědic a osoby jim blízké nemohou při pořizování závěti působit jako úřední osoby, svědci, pisatelé, tlumočníci nebo předčitatelé.

§ 477
(1) V závěti zůstavitel ustanoví dědice, popřípadě určí jejich podíly nebo věci a práva, které ji mají připadnout. Nejsou-li podíly více dědiců v závěti
určeny, platí, že podíly jsou stejné.
(2) Zůstavitel může závětí zřídit nadaci nebo nadační fond.

§ 478
Jakékoliv podmínky připojené k závěti nemají právní následky; ustanovení § 484 odst. 1 věty druhé tím není dotčeno.

§ 479
Nezletilým potomkům se musí dostat aspoň tolik, kolik činí jejich dědický podíl ze zákona, a zletilým potomkům aspoň tolik, kolik činí jedna polovina jejich dědického podílu ze zákona. Pokud závěť tomu odporuje, je v této části neplatná, nedošlo-li k vydědění uvedených potomků.

§ 480
(1) Závěť se zrušuje platnou závětí pozdější, pokud vedle ní nemůže obstát, anebo odvoláním závěti; odvolání musí mít formu, jaké je třeba k závěti.
(2) Zůstavitel zruší závěť také tím, že zničí listinu, na níž byla napsána.

(reakce na) .

22.12.2011 v 19:46 | Nahoru | #59

Deadman píše: Pokud si to dobře pamatuji, neopomenutelnými dědici jsou jen potomci, na jejich vydědění musí být splněné nějaké podmínky. Vydědit sourozence, rodiče nebo manželku by mělo jít bez problému jen tím, že je v závěti vynecháš. Praktické zkušenosti s tím ale (naštěstí) nemám.

Pokud máš nějaký významný majetek, to jsou v podstatě jen nemovitosti, a nevyhovuje ti dědění ze zákona, pak si zajdi za notářem, v opačném případě bych se na to vysral.


Vydědění

§ 469a

(1) Zůstavitel může vydědit potomka, jestliže
a) v rozporu s dobrými mravy neposkytl zůstaviteli potřebnou pomoc v nemoci, ve stáří nebo v jiných závažných případech,
b) o zůstavitele trvale neprojevuje opravdový zájem, který by jako potomek projevovat měl,
c) byl odsouzen pro úmyslný trestný čin k trestu odnětí svobody v trvání nejméně jednoho roku,
d) trvale vede nezřízený život.

(2) Pokud to zůstavitel v listině o vydědění výslovně stanoví, vztahují se důsledky vydědění i na osoby uvedené v § 473 odst. 2.

(3) O náležitostech listiny o vydědění a o jejím zrušení platí obdobně ustanovení § 476 a 480; v listině však musí být uveden důvod vydědění.

1 reakcí na tento příspěvek .

22.12.2011 v 19:48 | Nahoru | #60
Pokud clovek zavet nema, tak se postupuje podle tohoto:

Hlava druhá: Dědění ze zákona

§ 473
(1) V první skupině dědí zůstavitelovy děti a manžel nebo partner1a), každý z nich stejným dílem.
(2) Nedědí-li některé dítě, nabývají jeho dědického podílu stejným dílem jeho děti. Jestliže nedědí ani tyto děti nebo některé z nich, dědí stejným dílem
jejich potomci.

§ 474
(1) Nedědí-li zůstavitelovi potomci, dědí v druhé skupině manžel nebo partner1a), zůstavitelovi rodiče a dále ti, kteří žili se zůstavitelem nejméně po dobu
jednoho roku před jeho smrtí ve společné domácnosti a kteří z tohoto důvodu pečovali o společnou domácnost nebo byli odkázáni výživou na zůstavitele.
(2) Dědici druhé skupiny dědí stejným dílem, manžel nebo partner1a) však vždy nejméně polovinu dědictví.

§ 475
(1) Nedědí-li manžel, partner1a) ani žádný z rodičů, dědí v třetí skupině stejným dílem zůstavitelovi sourozenci a ti, kteří žili se zůstavitelem nejméně po
dobu jednoho roku před jeho smrtí ve společné domácnosti a kteří z tohoto důvodu pečovali o společnou domácnost nebo byli odkázáni výživou na zůstavitele.
(2) Nedědí-li některý ze sourozenců zůstavitele, nabývají jeho dědického podílu stejným dílem jeho děti.

§ 475a
Nedědí-li žádný dědic ve třetí skupině, ve čtvrté skupině dědí stejným dílem prarodiče zůstavitele a nedědí-li žádný z nich, dědí stejným dílem jejich děti.
Téma je zamknuto


TOPlist