PROFIL UŽIVATELE

klubniva

Offline: 19.3.2024 Hlavní stránka sekce

Skupina: Registrovaný
Pohlaví: Muž
Věk: 56
Město: Dobrovice
Lokalita: Mladá Bolesla...
ID uživatele: 343406
Registrace: 21.7.2018
Skype:klubniva

Adresa profilu:http://klubniva.motorkari.cz (Sdílet)


Za čmoudícím Bertíkem jednou stopou

výlet nadšenců na motocyklech různé značky a objemu

Za čmoudícím Bertíkem jednou stopou

Výlet jsme naplánovali od pátku 29. července 2022, kdy jsme se sešli v půl 10 ráno u Asterixe a vyrazili na první den naší projížďky. Bertík bohužel nemohl, nedostal dovolenou. Prvním cílem bylo muzeum vojenské techniky ve Smržovce, kde jsme si zajeli až za kasu a nechali zde stát svoje stroje. Byli jsme tři. Sváťa, Asterix a Jirka. Zaplatili jsme vstup a vyrazili jsme k expozici. Ujmul se nás průvodce, že prý se můžeme zeptat i na věci které nejsou na popiskách. To bylo něco pro Jirku. Dvě otázky a průvodce zmizel. Zbytek exponátů jsme prohlédli sami. Dalším bodem naší cesty měl být železniční viadukt ve Smržovce, ale Asterix navrhl, že kousek od muzea je pramen Nisy a že se tam zastavíme. Nenápadný koutek ( kdo o něm neví, netrefí) s balvanem a popisem. Krása. Následoval železniční viadukt. Taky krása, přemostění údolí.  

Pokračovali jsme směr Železný Brod, kde jsme se zastavili u břehu Jizery na bufet v místním čína hotelu. Jídlo bylo dobré, obsluha rychlá.  Trasa vedla dále na rozhlednu Kozákov, kde se na parkovišti platí 20 korun za parkování motocyklu. Káva a výhled do krajiny je nádhera. Když jsme si užili výhledu a Asterix nám povyprávěl, jak zde kopali náběh na start rogala, sedli jsme na železné oře a vydali se na prohlídku zříceného hradu Rotštejn.

Asterixe napadlo dát motorky k místním občanům a vyrazili jsme na hrad. U pokladny se paní nadchla pro náš humor , dostali jsme dětské vstupné a komentovanou prohlídku celého hradu. Vyčerpávající výklad paní kastelánky nás dovedl zpět ke kase, a dál průlezy a po schodech jsme už museli sami. Pravda, sešli jsme trochu jinde než byly naše stroje, zato milé překvapení, když jsme se vrátili zpátky a našli je v pořádku. Dokonce paní poznala Asterixe, že spolu jezdili autobusem do Liberce.

Od zříceniny jsme cestou navštívili Husův památník, a vydali se do kempu Zrcadlová koza. Vyhlášený kemp mezi vodáky na břehu Jizery. Pivo bylo jako křen, tak jsme si jich trochu po dlouhé cestě zasloužili. Konečně kolem šesté dorazil Bertík , zlobila mu motorka. Když jsme se v jedenáct hodin vydali do hajan, ještě jsme netušili co bude následovat.

Ráno nás probudilo deštěm a podle radaru to nevypadalo, že přestane. Sváťa a Asterix se probudili s louží ve stanu, asi stan na bezdešťové počasí. Takže sušili. Když vstali ostatní, rozhodlo se , že dál nemá cenu jezdit, a tak jsme se rozjeli k domovu. Škoda.

Jak se Vám líbil tento článek?

Hodnocení (1x):

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.

TOPlist