ADAC: Kejmar jednou na bedně, Vorlíček těsně pod ní

Prestižní německý seriál ADAC Supermoto pokračoval o uplynulém víkendu svým čtvrtým závodem v Dortmundu. Čeští jezdci, jak už bývá dobrým zvykem, patřili mezi nejlepší. Pavel Kejmar vybojoval ve druhé jízdě stříbrný věnec, Petr Vorlíček skončil jednou čtvrtý a jednou pátý.

V Dortmundu se jel závod ADAC Supermoto poprvé a pořadatelé připravili před světoznámou halou Westfalenhallen klasický městský okruh, na který navezli hlínu. Trať byla podle českého jezdce Pavla Kejmara dost pomalá a hodně zamotaná. Terén byl taktéž pomalý, ale zajímavý pro diváky, protože byl dost „uskákaný“. Čtvrtému ze sedmi podniků ADACu podle očekávání vévodil třetí jezdec průběžné klasifikace mistrovství světa a tovární pilot Husqvarny Mauno Hermunen. Superrychlý Fin vyhrál nejen kvalifikaci (1:12.476 min.), ale i dvě hlavní jízdy a pojistil si tak své vedení v seriálu. Má tak skvělé našlápnuto k obhajobě titulu z loňska.
Z mistrovství Evropy dobře rozjetý Pavel Kejmar toužil zopakovat skvělý výsledek z předchozího německého podniku v St. Wendelu, kde vyhrál jednu jízdu a porazil i světem otřískaného Hermunena. V první jízdě ale v Dortmundu doplatil na pád a pozdější penalizaci, ve druhé jízdě už ale uspokojil své ambice stříbrným věncem. „V sobotu se jely dva volné tréninky a kvalifikace. V kvalifikaci jsem po menším boji s továrním pilotem Hermunenem obsadil druhé místo za ním o 0,241 sekundy. Ale pozice na startu z druhého místa byla lepší než z prvního, takže fajn. V neděli už se ráno jel jen deseti minutový warm-up, a pak samotné dvě rozjíždky,“ rekapituluje Kejmar.
„První závod jsem odstartoval jako druhý, vedl třetí v kvalifikaci Voltz a třetí byl Hermunen. Hned druhé kolo jsem atakoval Voltze, ale bohužel se mi ho nepovedlo předjet. Kolo nato jsem udělal chybu, podjelo mi přední kolo a šel jsem k zemi. Než jsem to posbíral, tak jsem vyjížděl z 15. místa. Chytil jsem tempo a dotáhl jsem to na 8. místo, za co jsem byl moc rád. Jenže po závodě jsem se dozvěděl, že jsem objel kužel a se mnou ještě dalších pět jezdců odsunuli pořadatelé dozadu o pět míst. Takže body byly hned pryč. Klasifikován jsem tedy byl po první rozjíždce na 13.místě. Do druhé rozjíždky jsem odstartoval na třetím místě za Voltzem a Hermunenem. Hned v druhém kole Hermunen předjel Voltze a popojížděl nám všem. Mně trvalo skoro půl závodu, než jsem se před Voltze dostal, a dojel jsem na dobrém druhém místě za Hermunenem. Trať byla opravdu pomalá a hodně težko se předjíždělo. Za námi třemi byl docela dost velký propad, kde jel Class a Vorlíček. Celkově mi to dalo z toho závodu 5. místo. Za což jsem rád potom co se mi nepovedla první rozjíždka. V průbežném pořadí jsem se posunul o místo nahoru na 4. pozici. Na třetího Classe mi chybí 22 bodů. Další závod se jede skoro za dva měsíce v Harsewinklu. Tento víkend mám volný a pak na následující víkend (23 až 24. července) se chystám do Vyškova na Ševčík cup! Kam Vás určitě všechny zvu, jelikož to budou bomba závody se super doprovodným programem,“ zakončil Kejmar. Druhý náš zástupce v prestižní třídě Petr Vorlíček po osmém místě v kvalifikaci dojel v závodech na čtvrtém a pátém místě a celkově si polepšil z osmé na sedmou pozici.