Vorlíček jde za evropským titulem

Petr Vorlíček vyhrál už druhý letošní závod mistrovství Evropy supermoto. V bulharském Plevenu triumfoval ve dvou jízdách, jednou si připsal třetí místo. V čele seriálu má náskok na druhého Nizozemce Devona Vermeulena 68 bodů, a pokud se nestane něco nepředvídaného, titul by zkušenému českému jezdci neměl uniknout.

Na rozdíl od soboty, kdy se trénovalo za tropického počasí, překvapily účastníky třetího závodu mistrovství Evropy supermoto na okruhu Dolna Mitropolia u bulharského Plevenu podstatně nižší teploty a sem tam i déšť. Ani to ale nezastavilo Petra Vorlíčka, aby divákům neukázal svou letos tak obvyklou show. Nevyhrál tentokrát všechny tři jízdy jako minule v sicilském Palermu, ale jasně dal najevo, že jde tvrdě za evropským titulem, který naposledy získal v roce 2007.
Petr Vorlíček, nejrychlejší muž tréninku i warm-upu, už na startu první jízdy dal všem jasně na srozuměnou, kdože bude evropskému startovnímu poli v Bulharsku vládnout. Se svou hondou britského týmu SHR měl nejlepší start a za něj se seřadili Brit Chris Hodgson (KTM), Nizozemec Devon Vermeulen (KTM Motoracing), Ital Mattia Martella (KTM Motoracing) a domácí jezdec Alexander Giorgiev (KTM). Po třech kolech se do čela závodu vyhoupl Hodgson, vydržel tam však jen dvě kola, pak uklouzl a havaroval, a to byl konec jeho nadějí. Britovy chyby využil Vorlíček a potom už vedl až do cíle, vyhrál s třísekundovým náskokem na stupně vítězů ho doprovodili ještě Martella a Vermeulen, překvapením bylo páté místo Turka Aty Nurcana (KTM).
Start do druhé jízdy opanoval Devon Vermeulen, ale hned na něj se nalepil vítěz úvodního závodu Vorlíček následován Martellou. Nizozemec pak nedal nikomu šanci a suverénně vyhrál, Vorlíček prohrál souboj s Martellou a skončil třetí. První pětku druhé jízdy zkompletovali Brit Mitchell Malachi (Honda) a Ital Diego Monticelli (Honda), kteří přijeli s českým závodnoíkem do cíle v jedné sekundě. Petr Vorlíček si pak všechno vynahradil v závěrečné jízdě. Do čela se dostal na konci prvního kola, když předjel Mitchella Malachiho. Třetí místo v té chvíli okupoval Devon Vermeulen. Vorlíček jel velmi soustředěně, nikoho před sebe nepouštěl a je zapsaný v oficiálním zápisu závodu jako leader ve všech 12 odjetých kolech. Za ním přijel s odstupem osmi sekund do cíle Martella, který až na metu bojoval loket na loket s Finem Samim Salstolou (Honda).
Vorlíček, na fotografiích se startovním číslem 202, vyhrál bulharské kolo ME se 70 získanými body před Martellou, který měl o čtyři body méně, a Finem Salstolou. Není třeba ani připomínat, že Vorlíček i nadále vede průběžnou tabulku šampionátu, jeho náskok na druhého Devona Vermeulena je už neuvěřitelných 68 bodů. V Bulharsku startovali i dva další čeští reprezentanti. Lépe z nich si vedl Zdeněk Jaroš (KTM), který 19. místem v první jízdě bral dva body. V dalších dvou jízdách skončil 21., tedy těsně za hranicí, kdy se ještě udělují body. Lukáš Tůma (KTM) nebodoval.