Pavel Kejmar vyrazí do GP Itálie ze 3. místa

Pod zamračeným nebem a za teplot okolo 20 stupňů se v sobotu odehrály tréninky na Velkou cenu Itálie, která je druhým závodem mistrovství světa/Evropy supermoto. Skvělého úspěchu dosáhl český jezdec Pavel Kejmar, který na své Husqvarně skončil třetí v rozhodujícím tréninku superchrono. Pole position vybojoval úřadující mistr světa Francouz Thomas Chareyre (TM).

Druhý podnik FIM Supermoto World Championship se jede ve známém areálu v italském Ottobianu, kde pořadatelé vytyčili 1750 metrů dlouhou trať (1275 metrů asfalt, 475 metrů terén). Úvodní volný trénink patřil vedoucímu muži mistrovství světa Finu Mauno Hermunenovi, který se na své TM dostal na čas 1:31.07 min. Za dvojnásobným vítězem ze Španělska skončil Chareyre a třetí byl velmi překvapivě Nizozemec Devon Vermeulen. Už ve druhém tréninku ale přesvědčil o svých kvalitách Francouz Chareyre, který srazil nejlepší čas pod minutu a půl na 1:29.995 min. Pavel Kejmar po osmém místě z prvního tréninku (1:31.907 min.) zabral a skončil v tom druhém třetí časem 1:30.514 min. O šesti postupujících do rozhodujícího kvalifikace superchrono rozhodly měřené tréninky, které skončily pořadím: 1 Chareyre 1:29.717, 2 Lazzarini Ivan (ITA) Honda 1:30.422, 3 Hollbacher Lukas (AUT) Husqvarna 1:30.507, 4 Hermunen 1:30.512, 5 Kejmar 1:30.593, 6 Occhini Andrea (ITA) Honda 01:30.873.
V superchrono zazářil Chareyre, který zajel naprosto skvělý čas 1:28.943 min. a porazil Hermunena o 0,320 sekundy. Oba v první řadě na startu nedělních závodů doplní k radosti českých fanoušků právě Kejmar, který se nakonec rovněž dostal pod minutu a půl časem 1:29.984 min. V Ottobianu jede v mistrovství světa také další český reprezentant Milan Sitnianský (Honda), který ve Španělsku nestartoval. V měřené kvalifikaci obsadil výborné desáté msto ze 16 zúčastněných časem 1:31.720 min. Do seriálu mistrovsví Evropy se vrátil Petr Vorlíček a do nedělních závodů vystartuje ze šesté pozice na startu.