GP Francie: Kejmar šestý v kvaldě, litoval proražené gumy

Skvělé výkony českých jezdců ozdobily měřené tréninky na první závod mistrovství světa/Evropy supermoto, který se jede ve francouzském Rivesaltes. Pavel Kejmar nastoupil po roční pauze a hned zajel šestý nejrychlejší čas ve světě, pole position pro evropský podnik získal Milan Sitnianský.

Úvodní závod světového šampionátu zklamal jezdeckou účastí, když na start tréninků nastoupilo pouhých 14 jezdců, z toho tři Češi. Evropa má mnohem plnější rošt, když se přihlásilo 30 pilotů. Sobota proběhla za hezkého slunečného počasí, ale jezdce trápil nepříjemný ostrý vítr. Jak se dalo očekávat, před domácími fanoušky se prosadily francouzské hvězdy - bratři Chareyreové. Thomas na tovární TM byl nejrychlejší v měřené kvalifikaci i později v superpole. Adrian skončil za ním druhý v měřáku, v superpole se lehce propadl, když se před něj dostali Ital Ivan Lazazrini na Hondě, úřadující mistr světa Fin Mauno Hermunen na TM i další Francouz Sylvain Bidart (Honda). Pavel Kejmar na Husqvarně v barvách týmu 833 Racing měl v superpole pech a zbylo na něj šesté místo. Další český jezdec v seriálu mistrovství světa Tomáš Trávníček (Yamaha) je klasifikován hned za ním na sedmé pozici. Bývalý mistr Evropy Petr Vorlíček na stroji TM skončil dvanáctý.
Z Francie se webu motorkáři.cz ozval jezdec mistrovství Evropy a zároveň manažer týmu 833 Racing Lukáš Tůma. "Dneska jsme jeli první kvalifikaci v tomto roce a dopadlo to celkem dobře. Pavel měl v superpole smůlu, když hned v prvním kole prorazil gumu a lehce si ustlal. Naštěstí je OK. Superpole se jelo jiným stylem, než jsme byli zvyklí. Jelo se na deset minut pro šest nejrychlejších jezdců pod názvem superchrono. Motorka jela dobře, Pavel pouze lehce laboruje s tlumiči," hlásil Tuma (na spodním snímku).
Český jezdec Milan Sitnianský (TM) už není v mistrovství Evropy žádným nováčkem a letos zřejmě myslí na pořádně vysoké příčky  V měřeném tréninku zajel nejrychlejší čas (1:31.686 min.) ze všech  pilotů. Na druhého Itala Fabrizia Bartoliniho (Honda) najel čtyři desetiny sekundy a třetího Nizozemce Devona Vermeulena (TM) šest desetin, což je před závodní nedělí více než slibné. Zdeněk Jaroš (833 Racing - Husqvarna) v sobotu zajel hezké 18. místo, což je dobrá výchozí pozice pro zisk nějakých evropských bodů. O ty (své premiérové v ME) se v neděli určitě popere i jeho stájový kolega Lukáš Tuma, který se v kvalifikaci umístil na 21. místě.