Takové diváky jinde na světě nenajdu, uvedl dojatý Ježek

V neděli vyvrcholil dnem závodu na Masarykově okruhu v Brně sedmý díl světového šampionátu superbiků. Na Ondřeje Ježka, Brňáka, který je aktuálně jediným Čechem, kterému se podařilo do nejvyšší soutěže sériově vyráběných motocyklů propracovat, čekal warm up a druhý závod. Během dopolední jízdy zvládl náš jezdec zajet svůj nejrychlejší čas víkendu a ve druhém klání víkendu skončil osmnáctý.

Masarykův okruh nabídl během dopoledního warm upu závodníkům dobré jízdní podmínky. Ondrovi Ježkovi se během první měřené zahřívací jízdy podařilo zajet svůj nejrychlejší čas víkendu 2'01,074 sekundy a dostat se tak na 16.místo. „Dopoledne se jelo dobře. Z jízdy jsem měl daleko lepší pocit než v sobotu. Asfalt ještě nebyl tak rozpálený a mohl jsem se do toho pořádně opřít, takže se povedlo zajet i slušný čas. Po warm upu jsem byl celkem spokojený a těšil se na druhý závod,“ popisuje vývoj závodního dne Ondřej Ježek.

V nedělním závodu nakonec Ondřej Ježek dojel na 18.místě. „Během druhého závodu už byl povrch pěkně rozpálený a dost to klouzalo, takže se mi jelo podstatně hůř než dopoledne. Mrzí mě, že jsem se nedokázal držet kluků jedoucích přede mnou. V takových podmínkách měli navrch jezdci s výkonnějšími stroji, mezi něž se letos bohužel neřadím,“ popisuje pocity ze závodu Ježek. Zároveň Ondřej děkuje za povzbudivé ohlasy divákům. „Velké díky všem, kteří za námi do Brna na okruh přišli a vytvořili tak parádní atmosféru, hlavně v paddocku a na céčku. Takové diváky jinde na světě nenajdu. Cením si podpory a povzbudivých zpráv od fanoušků, se kterými jsem se v Brně potkal. Pomáhají mi udržet chuť dál makat a držet si pozitivní mysl do dalších jízd. I když se mi v Brně nakonec body získat nepodařilo, není všem dnům konec a budeme bojovat dál,“ vzkazuje Ondra Ježek.

Příště si to závodníci na superbicích rozdají 22. – 24. června v Kalifornii na okruhu Laguna Seca. Ondřej Ježek se do USA vypraví už v sobotu, aby se před další sérií závodů aklimatizoval. „Teď si dám pár dní odpočinek a v sobotu už odlétám do Ameriky. Plánuji, že si v rámci přípravných tréninků projedu Grand Canyon a chystám se zajet také do Las Vegas,“ říká Ježek.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 12 Kč od 6 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist