Superbiky v Brně, domácí podnik Ondřeje Ježka

O víkendu se na brněnský okruh po šesti letech opět vrátí závody mistrovství světa superbiků. Po Moto GP se jedná o druhou nejprestižnější motocyklovou soutěž, ve které jezdci závodí na sériově vyráběných motocyklech. Pro Ondřeje Ježka, brněnského rodáka a jediného českého zástupce v šampionátu WorldSBK, bude start na domácí půdě hodně důležitý. Ježek závodí s Yamahou stáje Guandalini Racing.

„Brněnský závod je pro mě v letošní sezóně událostí číslo jedna.“ prozradil Ondřej Ježek. „Těším se na kotel domácích fanoušků na tribuně C a také na trať, na které jsem začínal. Na minibikové motorce jsem tu jako malý drandil dvakrát týdně. A jsem šťastný, že se teď podařilo superbiky do Brna vrátit.“

„V předchozím závodě v Doningtonu jsem zaznamenal vývoj k lepšímu. Získal jsem tam také větší důvěru ve svůj závodní stroj. Věřím, že i v Brně bude Yamaha fungovat podobně, lépe než v začátku sezóny. A postupně se nám podaří se sžít. Rád bych doma dojel na bodovaných umístěních. A hlavně bych chtěl, aby moje závodění diváky bavilo,“ dodal.

„Brněnský okruh je pro mě srdeční záležitost, poprvé jsem tu závodil v roce 1997 na minibikové dráze. Na velké trati jsem se svezl na konci roku 2002, společně s Kájou Abrahamem na motorce o objemu 125 ccm. V roce 2009 jsem byl v Brně třetí ve světovém poháru Superstock 1000. Dojel jsem tehdy těsně za Foresem, který se mnou letos jede superbiky,“ popisuje Ondřej svůj vřelý vztah k brněnskému okruhu. Výhodou pro něj tentokrát bude také fakt, že cesta na závod mu zabere asi 20 minut. To je, oproti pravidelnému létání po Evropě i mimo ni, příjemná změna.

Setkání s fanoušky na tribuně i na přehradě

Před startem oficiálního programu budou mít příznivci sportovních motocyklů jedinečnou šanci potkat se s Ondrou Ježkem a jeho kolegy, tvořícími světovou superbikovou špičku, na poněkud netradičním místě. Bikeři si to ve čtvrtek rozdají na jet surfech, prknech s motorovým pohonem, na Brněnské přehradě.

Ondřej Ježek plánuje, že udělá vše pro to, aby si spolu s domácími příznivci motorsportu brněnské závody užil. Ve čtvrtek 7. června v 10.30 se Ondra se svými soupeři Tomem Sykesem, Chazem Daviesem, PJ Jacobsenem, Eugenem Lavertym a Michaelem van der Markem představí domácím fanouškům na Brněnské přehradě. Místo motorek naskočí bikeři na jet surfy a utkají se v závodech na vodní hladině. Určitě bude na co se dívat a event přinese také příležitost potkat se s nejlepšími jezdci osobně, společně se vyfotit nebo získat podpis.

Další sraz si fanoušci Ondry Ježka dají už na okruhu. Hlavní stan Ondřejova fanklubu bude na tribuně C. Co přesně se tu bude dít, se mohou zájemci dozvědět na Facebooku, ve veřejné skupině Fan Club Ondřeje Ježka. Český závodník se bude pravidelně objevovat také v paddock show, kde budou po celý víkend probíhat rozhovory s jezdci. Palce můžete brněnskému jezdci držet v sobotu a v neděli, vždy ve 13 hodin, což je termín startu závodů WorldSBK.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 2 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist