Do hlavního závodu Pelikánová nepostoupila

Alexandra Pelikánová obsadila v závodu Last Chance Race třinácté místo, a přestože v samotném závodu o postup výrazně vylepšila i svůj nejrychlejší čas z celého závodního víkendu v portugalském Portimau, nekvalifikovala se do hlavního nedělního závodů kategorie Supersport 300.

V úvodních trénincích obsadila devatenáctiletá rodačka z Brna třiadvacáté a čtyřiadvacáté místo v hodnocení skupiny B kategorie Supersport 300. I v sobotním volném tréninku a následném Superpole pokračovala Pelikánová v hledání ideálního nastavení svého motocyklu Kawasaki Ninja 400 a neustále zrychlovala.

„Bohužel po celkem vydařeném pátku se mi v dnes příliš nedařilo. Ani v posledním volném tréninku, ani v Superpole jsem nedokázala poskládat rychlé kolo,“ uvedla Pelikánová, která v Superpole obsadila šestadvacáté místo, a tak následně nastoupila do závodu Last Chance Race, tedy závodu, z nějž se prvních šest v cíli kvalifikuje do hlavního závodu.

„Start se mi povedl a předjela jsem několik jezdců. V první zatáčce jsem se ale zasekla za jedním z pomalejších jezdců a ztratila několik pozic. Chvíli mi trvalo, než jsem se dostala do pořádného tempa, a mezitím mi skupina jezdců bojujících o postup poodjela. Dokázala jsem dojet několik z nich a ve skupince asi o pěti lidech jsme si pěkně zazávodili. Bohužel, na postup to nestačilo. Nezbývá než pokračovat v naší práci, potrénovat a soustředit se na další závod, aby to konečně vyšlo a já se kvalifikovala do hlavního nedělního závodu,“ dodala závěrem závodnice týmu Kawasaki GP Project.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 2 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist