Coppa: Každé kolo čerpám neskutečně moc informací a pocitů

Česko-italský závodník Pierre Coppa nastoupil do závodního víkendu superbikového šampionátu v kategorii WorldSSP na divokou kartu. Postupně získával zkušenosti a po prvních trénincích je jednatřicátý, nicméně plně odhodlán se v sobotu posunout pořadím o něco výš.

Páteční ráno nás přivítalo vydatnou dešťovou přeháňkou, která poznamenala i první volný trénink třídy Supersport, který se jel při teplotě necelých 20˚C. Celá trať byla ještě vlhká a až postupně ke konci se vyjela suchá stopa v ideální linii. Pro nás byl zásadní změnou zásah do nastavení podvozku. Již od začátku sezóny se Pierre potýkal s problémem především při výjezdech ze zatáček. Vzhledem k tomu, že závodní víkend je poměrně krátký a možností na nastavení je velmi málo, tak se technici rozhodli pro výměnu zadní pružící jednotky, což se následně ukázalo, jako dobrá volba.

Do druhého, odpoledního tréninku jsme již nastupovali za příjemných 25˚C s cílem vyzkoušet již jen drobnější doladění nastavení a především pneumatiky, kterých máme k dispozici na předku a zadku celkem sedm směsí. Páteční průběh dne hodnotíme pozitivně, především se konečně odstranil zásadní problém se zadním tlumičem, Pierre si vylepšil čas na Masarykově okruhu o 1,3 sekundy, ale především se konečně mohl svézt a porovnat s jezdci světového formátu.

Páteční jízdy Pierre Coppa komentoval slovy: „Krásná věc to je! Je to fantastické, protože co si budeme povídat … jet mistrovství světa je úžasné v tom, že nikdo tady není pomalý. Každé kolo čerpám neskutečně moc informací a pocitů. To co mě dnes nejvíce potěšilo nebylo ani to zlepšování času na kolo, které bylo povinné, ale především to, že jsem zjistil, že jezdit s nejlepšími kluky, co jezdí tuto světovou soutěž, není nereálné. Určitě nám chybí spousta práce a zkušeností, ale necítím to tak, že jezdíme s nějakými mimozemšťany. Právě proto mě to dnes strašně bavilo a můžu i říct, že jsem si užil i pár momentů, kdy jsem se třeba mohl pokusit předjet někoho na brzdách.“

„Co si budeme povídat, když se mi to podařilo, stejně mi to pak dotyčný vrátil na výjezdu a poodjel, ale vidím to hodně pozitivně. Teď je jen na mě, kdy získám dostatečnou důvěru a tím i progres a zrychlení na výjezdech. Hlavně se mi líbí a nabíjí mě, že tým funguje a fachčí neskutečným způsobem. Vyřešili jsme podstatný problém co nás dosud trápil a vidím možnost, jak se zlepšit a posunout dopředu. Musíme jít postupně, konečně jsme vyjeli ze slepé uličky a pokračujeme po dobré cestě. Budeme pracovat dál zítra.“

„Závěrem bych rád ještě vzpomenul na Martina Turnu, který by dnes oslavil své narozeniny a jeho tatínek je tu s námi. Dnešní tréninky jsem jel ve dvou, jel jsem za Matese!”
dodal závěrem Coppa.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 4 Kč od 2 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist