Barbera dokončí sezonu WorldSSP s Puccetti Racing

Bývalý jezdec MotoGP Hector Barbera uzavřel éru jezdec mistrovství světa letos, když mírně řečeno musel odejít z týmu Sita Ponse. Jeho závodní kariéra ale nekončí, jelikož se nyní stává jezdcem mistrovství světa supersportů, kde bude do konce letošní sezony jezdcem Kawasaki týmu Puccetti Racing.

Barbera dokončí sezonu WorldSSP s Puccetti Racing

Hector Barbera v týmu Puccetti Racing nahrazuje několikanásobného šampiona Keana Sofuogla, který po zranění předčasně ukončil závodní kariéru. Pár závodů odjel Jihoafričan Sheridan Morais, jenž teď závodí s českým týmem WilliRace Racing v Moto2.

První zkoušky Barbera absolvuje koncem měsíce v Imole, první závod pojede s týmem koncem září v Portimau. Pro Španěla to nebude snadné, protože teď sedlá šestistovkou Kawasaki a navíc na okruzích, které nezná. Španěl je ale odhodlán šanci stoprocentně využít a říct si tak o smlouvu na kompletní sezonu 2019.

„Moc se těším, že znovu vyjedu na dráhu a jsem rád, že to bude s Kawasaki Puccetti Racing,“ uvedl Hector Barbera. „Byl jsem u nich v centrále a mohl tak na vlastní oči vidět, jak dobře je to organizovaný tým o němž vím, že je týmem vítězným. Manuel mi dal obrovskou šanci a moc rád bych mu ji opětoval dobrými výsledky.“

Šéf týmu Manuel Puccetti dodal: „Naše smlouva se Sheridanem Moraisem byla do víkendu v Misanu a všichni jsme moc rádi za jeho pomoc. Hledal jsem jezdce na jeho místo a zjistil, že je k dispozici Hector. Pro mě je čest mít v týmu tak zkušeného jezdce. Hector k nám přichází z vyšší úrovně, když posledních patnáct let závodil v mistrovství světa silničních motocyklů a z toho osm v MotoGP. Věřím, že tým bude usilovně pracovat, aby mu nabídl vše potřebné k dosažení dobrých výsledků ve World SSP. Pokud výsledky naplní naše očekávání, budeme chtít spolupracovat také v příštím roce.“

Autor článku obdržel prémii 4 Kč od 2 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist