Alt je novým šampionem Red Bull Rookies Cupu

V dramatickém thrilleru si Němec Florian Alt zajistil předčasně titul letošního šampiona Red Bull Rookies Cupu, když další dva kandidáti na titul letošního šampiona Öttl a Deroue spadli. Náš Karel Hanika dojel pátý a postoupil celkově na 3. místo. Závod vyhrál Rakušan Lukas Trautmann před Španělem Marcosem Ramirezem a novým šampionem Altem.

Tmavé mraky a nárazový vítr doprovázely předposlední závod letošního šampionátu RBB na španělském okruhu Aragón.

Jako lídr šampionátu do Alcanizu přicestoval Florian Alt se startovním číslem "66", kterého doprovázel na startovním roštu televizní komentátor Sport1 Alex Hofmann, vozící během své aktivní kariéry právě číslo "66".
Závod vypsaný na 15 kol začal jako vždy hodně tvrdými souboji. Ze začátku vedl s malým náskokem Španěl Marcos Ramirez, kterého ale začal stíhat Rakušan Lukas Trautmann. Alt začal závod na 8. místě, jeho největší konkurent Scott Deroue 14. a třetí z kandidátů na titul letošního šampiona Philipp Öttl 16.

Po dvou kolech byl Ramirez dostižen a začalo obyvklé střídání pozic, jak to bývá u Red Bull Rookies normální. Zatímco Alt se po 3 kolech dostal až na 1,5 sekundy za špičku, tak Deroue se propadl na pozici 15. Vedoucí skupina se mezitím rozrostla na osm jezdců, všetně našeho Haniky.
V 5. kole havaroval loňský šampion Lorenzo Baldassarri, za ním jedoucí Philipp Öttl se jeho motocyklu nedokázal vyhnout a rovněž spadl. Jeho malé šance na titul tak byly definitivně pryč. Pád postihl i v tu dobu vedoucího Pereze. V polovině závodu převzal vedení poprvé Alt a za ním jeli Stefano Manzi a Trautmann. Začal se prosazovat i Belgičan Livio Loi.

Deroue se ovšem jen tak lehko nevzdal a dvě kola před koncem se "létající Holanďan"  probojoval až k Altovu zadnímu kolu. Loi musel z vedoucí pozice vzdát pro defekt své KTM. A jelikož spadl Deroue, tak jízdou na jistotu projel cílem Alt cílem jako třetí a stal se letošním šampionem. Vyhrál Lukas Trautmann před Marcosem Ramirezem. Za čtvrtým Bradleym Rayem dokompletoval Top-5 náš Karel Hanika.

15- Nicolò Castellini – ITA – 1 kolo
Před zítřejším finálem vede Florian Alt se ziskem 213 bodů a stal se už novým šampionem. Druhý je Nizozemec Scott Deroue (168) a na třetí místo postoupil náš Karel Hanika (148), který má stejný počet bodů jako čtvrtý Philipp Öttl. Top-5 pak kompletuje Španěl Marcos Ramirez (140).