TT 2023 – Čtvrtý den zajel nejrychleji Hickman a Dunlop

Letošní ročník závodů TT na ostrově Man prozatím provází krásné slunečné počasí. Díky tomu jezdci neustále zrychlují, což byl i případ čtvrtečního kvalifikačního dne, kde v každé z kategorií jezdci překročili týdenní maxima. Ve třídě TT Superbike byl nejrychlejší Peter Hickman (Monster Energy by FHO Racing BMW) s kolem 133,797mph, což bylo o necelé dvě desetiny rychlejší než v případě druhého Michaela Dunlopa (Hawk Racing Honda) s rychlostí 133,775mph. V třídě TT Superstock a TT Supersport zajel na první místo Michael Dunlop (MD Racing). Třídě Sidecar dominovali bratři Ben a Tom Birchallovi s rychlostí 119.414mph. Pátek je posledním kvalifikačním dnem, sobota 3.června je prvním dnem závodů na ostrově Man.

Ideálních povětrnostních podmínek využil Peter Hickman (Monster Energy by FHO Racing BMW), který v sedle BMW zajel v třídě TT Superbike kolo časem 16’55,181 sekundy (133.797mph). Druhé místo obsadil Michael Dunlop (Hawk Racing) 133.775mph, třetí byl Dean Harrison (DAO Racing Kawasaki) 132.921mph. Top6 uzavřela trojice Davey Todd (Milenco by Padgett’s Motorcycles) 131.561mph, Josh Brookes (Monster Energy by FHO Racing BMW) 129.833mph a James Hillier (OMG Racing) 129.210mph.

V třídě TT Superstock je na prvním místě Michael Dunlop (MD Racing) jehož čas na kolo v sedle Hondy měl hodnotu 17’03,357 sekundy (132.728mph). Druhý Dean Harrison (DAO Racing Kawasaki) jen těsně ztratil, když měl své maximum na hodnotě 17’03,572 sekundy (132.700mph). Třetí Peter Hickman (Energy by FHO Racing BMW) hranici 132mph nepřekonal (131.952mph). Časy do šestého místa zajel James Hillier (OMG Racing) 130.195mph, Mike Browne (Burrows Engineering / RK racing) 129.104mph a John McGuinness (Honda Racing UK) 128.821mph.

Nejrychlejší kolo třídy TT Supersport nastavil Michael Dunlop (MD Racing), který projel horským okruhem časem 17’44,844 sekundy (127.557mph). Dunlop byl výrazně rychlejší než jeho soupeři, jelikož druhý Jamie Coward (KTS powered by StanleyStewart Racing) měl své maximum na kolo 18’09,460 sekundy (124.675mph). Třetí byl James Hind (Bass Tyre Services) 124.553mph, čtvrtý James Hillier (Boyce Precision Engr/Russell Racing) 122.726mph, pátý Dean Harrison (Boyce Precision Engr/Russell Racing) 122.518mph a šestý Craig Neve (Bathams Racing) 122.036mph. Český závodník Michal Dokoupil (Rocknet) jel celkem čtyři kola, přičemž to nejrychlejší bylo jeho třetí za 18’48,866 sekundy (120.323mph). Ve čtvrtek byl Dokoupil třináctý, celkově je devatenáctý.

V Sidecarech opět dominovali bratři Ben Birchall a Tom Birchall (Wyckham Blackwell - Birchall Racing), kteří hned v prvním kole překonali vlastní rekord z roku 2018, když nasadili parádní rychlost 119.414mph. Jejich nejrychlejší kolo mělo hodnotu 18’57,450 sekundy. Druzí jsou Peter Founds / Jevan Walmsley (FHO Motorsport) 117.587mph a třetí Ryan Crowe / Callum Crowe (Haven Homes) 116.142mph.