Závod 100km dei Campioni vyhrál Rossi s Marinim

Pátek a sobota patřil závodění na motoranči Valentina Rossiho v Tavullii. V pátečním závodě 'Americana' slavil vítězství Luca Marini, sobotní hlavní závod na 100 kilometrů dvojic vyhráli bratři Valentino Rossi a Luca Marini.

V devátém ročníku závodu 100km dei Campioni zajel Valentino Rossi s Luca Marinim padesát kol za 1:45,54 a po startu z pole position si vybojovali první místo. Dvě sekundy ztratili na vítězství Elia Bartolini a Celestino Vietti, třetí skončila dvojice Andrea Migno a Franco Morbidelli.

Úřadující mistr světa Francesco Bagnaia závodil společně s Marcem Bezzecchim a na výsledkové listině jim patří šestá pozice. Před dvojicí jezdců MotoGP™ se umístili na čtvrtém místě Diogo Moreira a Ferran Cardus, Top5 uzavřel Fabio di Giannantonio a Denis Foggia.