V Barceloně testovaly týmy MotoGP

V testech po závodě v Barceloně zajel nejrychleji Marc Márquez, jehož maximum na kolo je 1'38,916 sekundy. Na druhém místě je Andrea Iannone, třetí čas v testech zajel Tito Rabat, který byl po celý katalánský víkend velmi rychlý, ale v závodě mu začala hořet motorka, takže rychlost v mistrovské body neproměnil. Nejpilnějším jezdcem byl s 88 odjetými koly Japonec Takaaki Nakagami. Podrobnější informace průběžně doplníme.

Nejrychlejším jezdcem testu v Barceloně byl Marc Márquez (Repsol Honda Team), jemuž se v samotném závěru dne podařilo nastavit maximum na 1'38,916 sekundy. Španěl s týmem mimo jiné testoval novou pneumatiku Michelin a během dne to měl s pádem.

„Hodně jsme dnes pracovali, protože jsme měli nějaké věci k vyzkoušení z nichž některé byly dost důležité,“ uvedl Marc Márquez. „Jak to u testování bývá, něco šlo lépe, něco hůře, ale získali jsme spoustu dat do budoucna. Pracovali jsme na elektronice a aerodynamice. V závěru dne se nám vše podařilo dát ideálně dohromady a já zajel rychlý čas. Každopádně to nejdůležitější je, že jsme měli pozitivní test.“

Suzuki měla v Barceloně tři jezdce – Andrea Iannone, Alex Rins + testovací jezdec Sylvain Guintoli. Suzuki má rozhodně vrásky na čele, protože mají výbornou schopnost se zbavovat jezdců, kteří jim vozí výsledky. Řeč je o Andrea Iannonem (Team Suzuki ECSTAR), který byl v pondělí druhý nejrychlejší. Společně s týmovými kolegy pracoval především na srovnávacích testech dvou různých podvozků.

„Měli jsme srovnávací testy podvozků, které máme nový už od Mugella, ale tady jsme zkoušeli ještě jeden,“ uvedl Andrea Iannone. „Během závodního víkendu to není snadné všechno vyzkoušet, protože pak dáváme přednost standardnímu podvozku a zaměříme se na závod. Dnes bylo ale v plánu srovnávání podvozku a nakonec jsme myslím udělali správnou volbu. Jsem moc spokojený, protože jsem si hodně zlepšil cit s motorkou a to zejména s předkem.

Třetím jezdcem v pořadí časů pozávodního testu v Barceloně je Tito Rabat (Reale Avintia Racing), jemuž se o víkendu náramně dařilo, jen ta koncovka bohužel pro Španěla nedopadla dobře. Rabat zajel 82 kol s časem 1'39,362 sekundy, který nastavil už ve třicátém kole. Ducati testoval také Xavier Simeón (Reale Avintia Racing), Danilo Petrucci (Alma Pramac Racing) a Jack Miller (Alma Pramac Racing). Tovární tým výrobce z Boloně netestoval.

Nejrychlejším jezdcem tří ladiček je s pátým časem 1'39,534 sekundy Johann Zarco (Monster Yamaha Tech 3). Devátý čas 1'39,797 sekundy nastavil Maverick Viñales (Movistar Yamaha MotoGP), třináctý je Hafizh Syahrin (Monster Yamaha Tech 3) a čtrnáctý byl se ztrátou 1,2 sekundy Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP).