Ohlasy SBK Austrálie: Podle Bautisty byl nedělní sprint jeho nejlepším závodem v Superbicích

Sezóna Superbiků skončila. Poslední dva závody ovládl Alvaro Bautista, který sprintové klání považuje za své nejlepší v SBK. Na poslední chvíli se do něj totiž rozhodl nasadit slicky. A i přestože se v úvodu propadl, v závěru už jezdil mnohem rychleji než jeho soupeři a cílem projel o více než tři sekundy dříve než druhý Toprak Razgatlioglu. Třetí příčku v prvním závodě obsadil Jonathan Rea, v odpoledním si polepšil na druhou pozici, třetí pak skončil jeho týmový kolega Alex Lowes.

SBK - Tissot Superpole + Závod 2 / Grand Ridge Brewery Australian Round

1. / 1. Alvaro Bautista (Aruba.It Racing – Ducati) – MS 1. místo … 601 bodů

„Co můžu říct. Jsem opravdu šťastný, že jsme sezonu zakončili právě takto. Jde o skvělou satisfakci celému Aruba.it Racing – Ducati. Závod Superpole byl jedním z mých nejlepších v superbicích. Na gridu jsem mluvil s Giuliem Navou a požádal ho, aby mi nasadil slicky. Věřil jsem si, i když jsem měl po zahřívacím kole trochu pochyby. Jsem příliš starý na tyhle věci. Mám krásnou rodinu, možná bych si to měl příště promyslet raději dvakrát. Ale vtipy stranou, byla to nádherná neděle. Teď se vracíme domů, oslavy ale nekončí. To ale byla sezóna!“

2. / 4. Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha with Brixx WorldSBK Team) – MS 2. místo … 529 bodů (- 72)

„Pokaždé, když jsme byli na trati, jsme zkoušeli najít ten správný grip a dobré nastavení. Ale i poslední závod byl divný. Po zhruba deseti kolech mi začala ujíždět zadní pneumatika, to samé jsem viděl i u Alexe. Říkal jsem si, že v posledních dvou kolech bych ho mohl předjet. Ale pak se objevila červená vlajka. Mám z něj ale radost, potřebuje bonus, protože má dvě děti! O víkendu byl opravdu silný. Dojeli jsme poslední závod na čtvrtém místě, ale skončili jsme druzí v šampionátu. V Superpole závodě Alvaro zariskoval. Je ale světový šampion, mohl si to dovolit! My jsme stále bojovali o druhé místo v celkovém hodnocení, takže jsme nazuli stejné pneumatiky jako Johnny a bojovali jsme jen s ním. Na startu závodu jsem viděl, že je všude sucho, takže jsem si hned pomyslel, že Alvaro by mohl vyhrát. Gratuluji mu znovu k zisku šampionátu. A také Jonathanovi, protože jsme tento rok spolu v každém závodě soupeřili. Dobrá sezóna to byla i z fanouškovského pohledu. Každý víkend se lidé mohli dívat na neuvěřitelné závody. Mám z toho radost, protože jsem toho součástí. Teď je čas si to všechno užít s fanoušky. Tři vítězství v Doningtonu a Mandalice – to bylo něco neuvěřitelného. Rád bych poděkoval svému týmu i Yamaze – jsme silní a máme před sebou celou sezónu, kdy budeme znovu moci bojovat o šampionát.“

3. / 2. Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK) – MS 3. místo … 502 bodů (- 99)

„Po druhém závodě se ve mně mísí radost a zklamání. V posledním klání jsem cítil, že nastavení motorky bylo lepší. Byla stabilnější, měla větší trakci, grip, lépe akcelerovala na výjezdech. Ale ve čtvrtém sektoru jsem příliš ztrácel. Musel jsem tam hodně riskovat, přitom jsem tolik nezničil ani pneumatiky, takže klobouk dolů výrobcům. Myslím, že přivézt sem na Phillip Island tvrdší směsi bylo krokem kupředu. Závod byl možná pomalejší, ale zajíždět 1:31 na kolo je vlastně dobré. Myslím, že sami se sebou můžeme být spokojení. Samozřejmě jsme během sezóny udělali několik chyb, ale v celkovém hodnocení jsme zase nahoře. Musíme se zlepšit. V konečném hodnocení jsme na Topraka ztratili přibližně 25 bodů, což je vlastně úžasné. Ten kluk vyhrál minulý rok šampionát. Tým byl fantastický. V těžkých časech jsme ukázali, jak silní jsme.“

4. / 3. Alex Lowes (Kawasaki Racing Team WorldSBK) – MS 6. místo … 272 bodů (- 329)

„Na této trati bývá naše motorka celkem stabilní, a to pomáhá. Všechno tady fungovalo. Bez červené vlajky bychom možná bojovali o třetí místo. Bylo mi jasné, že Jonathana a Alvara už nedojedu, takže jsem asi o půl sekundy zpomalil, abych pošetřil levou stranu pneumatik. Věděl jsem, že mě zřejmě dojede na konci Toprak. Když jsem ho přejížděl, zdálo se, že má větší potíže než já. Jeho motorka klouzala a byla nestabilní. Říkal jsem si, že to bude v posledním kole skvělý souboj. A vlastně jsem se na něj i těšil, na trati jsme se letos moc nepotkávali. Je super si vždy s klukama zasoupeřit, na různých tratích, za odlišných podmínek. Za mě to byl silný konec sezóny.“