Na mokré dráze zajel v pátek v Jerezu nejrychleji Pirro

Poslední den testů na jihu Španělska pršelo a na dráhu vyjelo jen sedm jezdců - čtyři z mistrovství světa prototypových motocyklů MotoGP a tři z prostředí superbikového šampionátu WSBK. Nejrychlejším jezdcem byl Michele Pirro, člen testovacího týmu továrny Ducati. Italský výrobce byl úspěšný také v kategorii WSBK, kde zajel nejrychleji jezdec tovární stáje Chaz Davies.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o privátní testy, tak déšť a mokrá dráha je ideální prostředí pro nácvik řady variant nastavení. Pro jezdce pak šance jak si vyzkoušet své limity, nicméně výjezd na trať jich zvolilo jen sedm. Některé týmy testy ukončily už ve čtvrtek odpoledne, takže pátek byl více méně letos posledním dnem akce na dráze. Od prvního prosince vstupuje v platnost zákaz testování a další testy jsou na programu až v novém roce.

V pátek byl nejrychlejším jezdcem na dráze Michele Pirro (Ducati Test Team), který zajel osmadvacet kol s maximem na 1'51,651 sekundy. Oba tovární jezdci Jorge Lorenzo a Andrea Dovizioso vyjedou na dráhu až koncem ledna v Sepangu. Za zraněného Alexe Rinse v Jerezu zaskočil testovací jezdec továrny Suzuki Takuya Tsuda, jehož čas byl o téměř dvě sekundy pomalejší. Třetím v pořadí je testovací jezdec Mika Kallio, jenž v sedle KTM zajel na hodnotu 1'53,814 sekundy. Testovací jezdec HRC Hiroshi Aoyama uzavírá skupinu jezdců MotoGP časem 1'54,326 sekundy.

Z jezdců mistrovství světa superbiků zajel nejrychleji Chaz Davies (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team), který po Japonci Tsudovi nastavil druhý nejvyšší počet kilometrů. Maximum Velšana je na hodnotě 1'54,446 sekundy. Ital Marco Melandri (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) nebyl s časem 1'54,567 sekundy o nic pomalejší. S Yamahou byl na mokré dráze Micheal VD Mark (Pata Yamaha Official WorldSBK Team), který si zvyká na novou techniku a jeho nejlepší kolo bylo za 1'56,363 sekundy.