GP Valencie – V pátek zajel nejrychleji Miller, Salač čtvrtý v Moto3

Ve Valencii jeli v pátek jezdci tříd Moto3, Moto2, MotoGP celkem dva volné tréninky. První série byla pro MotoGP a Moto2 na vodě a v dešti, odpoledne se trénovalo na suchém povrchu. V třídě Moto3 zajel nejrychleji Izan Guevara (GasGas), Filip Salač (KTM) je v kombinaci časů na výborné čtvrté pozici. V královské MotoGP je nejrychlejší Jack Miller (Ducati). V Moto2 zajel na první pozici výsledkové listiny Remy Gardner (Kalex). Druhým dnem závěrečného podniku sezony ve Valencii je sobota, která nabídne poslední tréninky a kvalifikace, které určí pořadí na startu nedělních závodů.

Moto3 – 1.volný trénink

Po první polovině tréninku byl s časem 1'40,648 sekundy nejrychlejší Izan Guevara (Solunion GasGas Aspar Team). Druhý Xavier Artigas (Leopard Racong) ztrácel 0,140 sekundy, třetí Deniz Öncü (Red Bull KTM Tech 3) byl o dvě desetiny pomalejší. Jaume Masia (Red Bull KTM Ajo) a Dennis Foggia (Leopard Racing) uzavírali Top5. Filip Salač (CarXpert PrüstelGP) byl sedmý, pár setin za Italem Romano Fenatim (Sterilgarda Max Racing Team).

Domácí závodník Izan Guevara stačil své maximum posunout na hodnotu 1'39,561 sekundy a první trénink vyhrál. Jen o 0,048 sekundy ztratil na prvního Darryn Binder (Petronas Sprinta Racing). Třetí Andrea Migno (Rivacold Snipers Team) byl o 0,193 sekundy pomalejší. Velmi dobře zajel na úvod Filip Salač, jehož čas 1'39,770 sekundy byl čtvrtý nejrychlejší. První pětici uzavřel Pedro Acosta (Red Bull KTM Ajo), nový mistr světa třídy Moto3. V závěru tréninku začalo poprchávat.

GP Valencie, Moto3 – 1.volný trénink