GP Německa - Kvalifikaci ovládl Francesco Bagnaia, Filip Salač šestnáctý

Kvalifikaci na Velkou cenu Německa ovládl Francesco Bagnaia. Jeho čas na kolo činil 1'19.931 sekundy, byl tak o 0,076 vteřin rychlejší než druhý Fabio Quartararo. Dvojici v první řadě doplní Johann Zarco. Filip Salač byl první ve třetím volném tréninku. Na skvělý výsledek se mu však už v kvalifikaci navázat nepodařilo, a tak na gridu obsadí 16. místo. Na pole position bude stát Sam Lowes. V Moto3 byl pak nejrychlejší Izan Guevara.

Moto3 - 3. volný trénink

Rychlejší časy než v pátek, se jezdcům dařily zajíždět již v první polovině tréninku. V čele byl Ayumu Sasaki (Sterilgarda Husqvarna Max) s 1'26,101 sekundami za kolo. Druhý Izan Guevara (GASGAS Aspar Team) na něj ztrácel více než půl vteřiny, konkrétně 0,526 sekundy, na třetí příčce jedoucí Deniz Öncü (Red Bull KTM Tech3) pak o 36 tisícin více. Trojice byla následovaná Dennisem Foggiou (Leopard Racing), Lorenzem Fellonem (SIC58 Squadra Corse), Andreem Mignem (Rivacold Snipers Team) a Danielem Holgadem (Red Bull KTM Ajo), jenž se jako poslední vlezl do ztráty jedné vteřiny.

Druhá část tréninku s výsledky trochu zamíchala. Na první místo se posunul Izan Guevara, který ve svém patnáctém kole z dvaceti zvládl nastavit čas 1'25,925 sekundy. Ayumu Sasakiho tak odsunul na druhou pozici, na třetí se pak posunul David Muñoz (BOE Motorsports). Ten na Guevaru ztratil 0,209 vteřiny. Čtvrtý byl odmávnutý Scott Odgen (VisionTrack Racing Team), pátý Sergio Garcia (GASGAS Aspar Team). Kromě již zmíněných jezdců přímo do druhé kvalifikace postoupili Tatsuki Suzuki (Leopard Racing), Ryusei Yamanaka (MT Helmets – MSI), John McPhee (Sterilgarda Husqvarna Max), Dennis Foggia, Joel Kelso (CIP Green Power), Andrea Migno, jenž v závěru třetího volného tréninku upadl, Daniel Holgado a Carlos Tatay (CFMOTO Racing PruestelGP).

GP Německa, Moto3 – 3. volný trénink