Šampionát IDM vede Gines s Neukirchnerem, Halbich je pátý

Úvodní podnik mezinárodního mistrovství Německa Superbike IDM odstartoval víkendem na Lausitzringu, který v neděli vyvrcholil dnem závodu. V kategorii superbiků závodil český jezdec Jan Halbich, který v prvním klání obsadil celkovou šestou příčku, ve druhém byl sedmý. První a druhé místo v cíli si ve dvou závodech prohodil Mathieu Gines s Maxem Neukirchnerem, mají na kontě po pětačtyřicet bodů a jsou na špici tabulky průběžného hodnocení. Druhé kolo je na programu už příští týden na slavném Nürburgringu.

Do prvního závodu startoval Mathieu Gines první, Max Neukirchner třetí. Pořadí v cíli bylo ale opačné, protože Neukirchner první závod sezony vyhrál, nicméně rozdíl, který oba tyto jezdce v cíli děli byl minimální a to 0,060 sekundy. Z třetího místa se radoval Florian Alt, který na vedoucí dvojici ztratil necelé tři sekundy. Český závodník Jan Halbich závod dokončil šestý, ale v kategorii SBK byl pátý, protože čtvrtý projel v tu chvíli nejlepší z jezdců STK1000 Danny de Boer.

SUPERBIKE*IDM 2016 – Superbike/STK1000 – Závod (1)
Neděle, 1.května 2016 - Lausitzring (GER)
Výsledky - IDM Superbike - Superstock 1000 - Rennen 1.pdf

Druhý závod už v koncovce nepředstavil takové drama jak ten první, protože jeho vítěz Mathieu Gines nadělil druhému v pořadí Maxi Neukirchnerovi 3,647 sekundy. Třetí projel cílem Marvin Fritz, který to měl hodně na těsno s Florianem Altem, protože oba dělilo jen necelá desetina. Jezdec Hondy Jan Halbich závod dokončil sedmý, v klasifikaci SBK pátý a stejná pozice mu patří také v průběžném hodnocení německého šampionátu. V třídě STK1000 vyhrál Luca Grünwald, druhý byl Florian Alt, takže nastala stejná situace jak v SBK a to, že první dva jezdci mají stejný počet bodů.

SUPERBIKE*IDM 2016 – Superbike/STK1000 – Závod (2)
Výsledky - IDM Superbike - Superstock 1000 - Rennen 2.pdf

V neděli jeli závod jezdci seriálu ADAC Junior Cup powered by KTM, kde je český zástupce David Kubáň. Ten do závodu odstartoval šestý a šestá pozice mu patřila v cíli. Závod vyhrál Dominic Kaßner před Marco Fetzem a Yannickem Krusem.

ADAC Junior Cup powered by KTM
Výsledky - ADAC Junior Cup powered by KTM - Rennen.pdf

V kategorii Moto3 startuje Oliver König, který na Lausitzringu získal v třídě standard třetí místo a tím pádem parádní umístění na stupních vítězů. Český talent má za sebou dva závody s BSB na Silverstonu, závod s WSBK v Assenu a nyní další zkušenost v seriálu IDM. König si vede velmi dobře a po čtyřech závodech sezony mu patří druhá příčka v průběžném hodnocení. Seriál vede rozdílem patnácti bodů Němec Matthias Meggle.