IDM: Na Nürburgringu vyhrál oba závody Reiterberger

V obou závodech třídy Superbike/Superstock 1000 slavil první místo v cíli jezdec BMW Markus Reiterberger. Dvě druhá místa si na konto připsal Xavi Forés, dvakrát třetí byl Lorenzo Lanzi. Z českých závodníků byl v prvním klání Jan Halbich osmý, ve druhém zajel Matěj Smrž na sedmé místo. Michal Filla byl celkově dvakrát šestnáctý, což v kategorii STK1000 znamenalo body za desáté a deváté místo. Martin Gbelec, který v sobotu těžce havaroval a musel letecky do nemocnice, je dle informací své týmu v pořádku.

Na Nürburgringu kralovala v obou závodech superbiků stejná trojice jezdců. Vítězem obou klání byl Markus Reiterberger (Van Zon-Remeha-BMW), jemuž v průběžném hodnocení patří se 195 body vedoucí pozice. V prvním klání ztratil Xavi Forés (3C-Racing Team) na vítězství v závodě pět sekund, ve druhém to stlačil na necelé dvě sekundy, ale porazit rozjetého Reiterbergera nedokázal. V průběžném hodnocení teď jezdci Ducato patří druhá pozice. Třetí v průběžném hodnocení i v obou závodech byl Lorenzo Lanzi (3C-Racing Team).

V prvním klání třídy Superbike/STK1000 zajel v kategorii SBK na páté místo český závodník Jan Halbich (Holzhauer Racing Promotion), jenž na čtvrtého Damiana Cudlina (Team Yamaha MGM) ztratil něco přes šestnáct sekund. Druhý český závodník Matěj Smrž (Wilbers-BMW-Racing-Team) neměl štěstí a závod nedokončil. V třídě STK1000 zajel Michal Filla (BMW Sikora Motorsport) na desáté místo, když na devátého Němce Dominika Vincona ztratil jen něco přes šest desetin.

Ve druhém klání superbikové kategorie závod dokončil na šesté pozici Matěj Smrž a v průběžném hodnocení mu patří pátá příčka. Druhý závod naopak nedokončil Jan Halbich, jenž je nyníprůběžně sedmý. Michal Filla si ve druhém závodu o jednu příčku polepšil, když bodoval devátým místem v kategorii STK1000 a v šampionátu IDM je nyní průběžně desátý.

Superbike/STK1000 – Závod (1)
IDM SUPERBIKE - Superstock 1000 - Race 1.pdf

Superbike/STK1000 – Závod (2)
IDM SUPERBIKE - Superstock 1000 - Race 2.pdf

Jezdec BMW Matěj Smrž na téma dne závodu na Nürburgringu poznamenal: „I když jsme tento víkend hodně pokročili v nastavení motorky a cítil jsem se mnohem schopnější v boji o přední pozice, nakonec z toho dnes byl pád v první jízdě. Tedy moje první letošní nula a jedno šesté místo. V prvním závodě jsem se hned dostal o několik pozic dopředu a zajížděl jsem dobrá kola a chtěl bojovat s Cudlinem na Yamaze. Bohužel jsem to v jedné zatáčce přehnal na výjezdu a blbě upadl, když jsem dostal highsidera.“

„Ve druhé jízdě jsem musel startovat na náhradní motorce a i když tým odvedl velmi dobrou práci, už to nebylo ono. Necítil jsem se po pádu dobře a bojoval sám se sebou, abych vůbec druhý závod nějak doválčil. Tento víkend nedopadl nejlépe, i když jsem si víc věřil. Pozitivní je, že jsem v první jízdě zajel lepší čas, než byl loňský rekord Forese. Je teprve půlka sezóny a určitě s týmem budeme pokračovat v tvrdé práci a lepší výsledky se dostaví. Nic nejde hned, to by pak mohl IDM vyhrávat kde kdo, což tak ve skutečnosti není ... .“

V seriálu ADAC Junior Cup powered by KTM závod vyhrál Robert Schotman, český závodník Jirka Mrkývka byl celkově čtrnáctý a v průběžném hodnocení je na šesté pozici. V kategorii Moto3GP závodí Martin Gbelec, který měl během kvalifikace ošklivý pád a musel být vrtulníkem transportován do nemocnice. Dle informací jeho týmu Ariane Racing Factory si pádem nic nezlomil, nemá žádné vážné zranění a v nemocnici byl od soboty na pozorování.

Příští podnik seriálu IDM je na programu 3. až 5.července 2015 na maďarském okruhu Hungaroring.