V Jerezu zahájily testy nižší kubatury

Ve čtvrtek testovaly na okruhu v Jerezu týmy nižších kubatur Moto2 a Moto3. Na dráze se například představil nový mistr světa Moto3 Maverick Viňales s šestistovkou Moto2 a novým týmovým kolegou Luisem Salomem, ale také český závodník Karel Hanika s týmem Moto3 Red Bull KTM Ajo.

Maverick Viňales nyní spolupracuje s týmem, který v letošním roce pracoval s Polem Espargarem, takže má kolem sebe lidi, kteří mají velké zkušenosti. Jeho nejlepší čas byl 1´44,611 sekundy. Viňalesův týmový kolega Luis Salom zajel sedmdesát kol s nejlepším časem 1´46,061 sekundy.

Na dráze byl také Esteve Rabat jenž přestoupil z týmu Sita Ponse k belgické stáji Marc VDS Racing. Španěl má ambice v příštím roce bojovat o titul a také on nyní pracuje s týmem profesionálů, kteří v letošním ročníku byli kolem Scotta Reddinga. Rabat během dne zaznamenal jeden pád a jeho nejlepší čas byl 1´42,962 sekundy.
Na jih Španělska dorazil nový tým kubatury Moto2 jímž je Caterham Motor Racing s jezdci Joshem Herrinem a Johannem Zarcem. Motocykl Moto2 si také vyzkoušel Jonas Folger, který doteď závodil v nejnižší kubatuře. U stáje Arginano&Ginés Racing je jeho novým týmovým kolegou Axel Pons. Folger měl během dne technické problémy a testovací den ukončil s časem 1´46,119 sekundy.

Letošní šampion kategorie Supersport Sam Lowes testoval společně s novým týmovým kolegou Alessandrem Noccem šestistovku týmu Speed Up.

Nejrychlejším jezdcem byl s časem 1´42,662 sekundy Thomas Lüthi (Interwetten Paddock) před Jordi Torresem (Mapfre Aspar Team) a Mika Kalliem (Marc VDS Racing Team).

25- Roberto Locatelli – Italtrans Racing Team – KALEX Moto2 – 1’46.328

Privátního testu na dráze Jerezu se také účastní některé týmy nejnižší kubatury Moto3. Nejrychlejším jezdcem byl ve čtvrtek s časem 1´47,291 sekundy Jack Miller z Red Bull KTM Ajo. Australan byl v boxech s novými týmovými kolegy Danny Kentem a českým závodníkem Karlem Hanikou. Vítěz letošního Red Bull Rookies Cupu zajel druhý nejrychlejší čas 1´47,827 sekundy, čímž se velmi dobře uvedl.

Bývalý jezdec Red Bull KTM Ajo Australan Arthur Sissis, testoval s týmem Mahindra a novým týmovým kolegou Miguelem Oliveirou. Sissis byl o jeden a půl sekundy pomalejší než Miller, Oliveira ztrácel kole dvou sekund.