100 podiových umístění Gresiniho jezdců

Vítězství Toniho Eliase v závodě Moto2 na Masarykově okruhu bylo jubilejním 100. podiovým umístěním pro tým Fausta Gresiniho.

Svým vítězstvím v nedělním závodě kubatury Moto2 na brněnském Masarykově okruhu nadělil Španěl Toni Elias týmu Fausta Gresiniho už 100. podiové umístění.

Od roku 1997 jezdí tým dvojnásobného mistra světa Fausta Gresiniho (1985 a 1987 na Garelli ve třídě do 125 ccm - celkem 21 vítězství v Grand Prix) mistrovství světa seriálu Grand Prix. A ve 249. GP se díky vedoucímu pilotovi Moto2 Toni Eliasovi (SPA - Moriwaki) mohl radovat už ze 100. podiového umístění.

Největší počet umístění získal pro Gresiniho nezapomenutelný Japonec Daijiro Kato, který vyhrál celkem 15x. A Kato, stejně jako Španěl Sete Gibernau, stál pro tým Gresiniho 24x na "bedně".

Celkem získal ve 249 startech tento italský tým 36 prvních míst: Dajiro Kato (J) 15, Sete Gibernau (E) 8, Toni Elias (E) a Marco Melandri (I) po 5, Loris Capirossi (I) 3.

37 druhých míst: Gibernau 13, Melandri a Kato po 5, Roberto Rolfo (I), Emilio Alzamora (E), Colin Edwards (USA), Capirossi a Elias po 2, Alex de Angelis (RSM) 1.

27 třetích míst: Melandri 7, Capirossi a Kato po 4, Gibernau a Alex Barros (BR) po 3, Alzamora, Elias po 2, Rolfo 1.

Celkový počet podiových umístění: Kato a Gibernau - po 24, Melandri 17, Capirossi a Elias po 9, Rolfo 7, Alzamora 4, Barros 3, Edwards 2, De Angelis 1.