Mahindra po skončení sezony odejde z MS prototypů

Indický výrobce Mahindra vstoupil do mistrovství světa silničních motocyklů v roce 2011. Začínali v třídě do 125ccm, pokračovali s novou kategorií Moto3, kde pro ně v roce 2013 získal první stupně vítězů Miguel Oliveira. První vítězství zajistil Mahindře loni v Assenu Francesco Bagnaia. A právě v Assenu teď Mahindra potvrdila svůj úmysl odejít z mistrovství světa po skončení sezony 2017 a dál se věnovat čtyřkolovým elektrospeciálům série FIA Formula E Championship.

Mahindra po skončení sezony odejde z MS prototypů

V roce 2016 Francesco Bagnaia vyhrál ještě druhý závod pro Mahindru v Sepangu a v celkovém hodnocení obsadil výbornou čtvrtou příčku. S Peugeotem jel loni John McPhee, jemuž se podařilo vyhrát deštivý závod v Brně. Problémy ale byly s převodovkou o čemž by mohli jezdci vykládat svoje. Každopádně letos je nejlepším výsledkem jezdců Mahindry čtrnácté místo a u Peugeotu je zásluhou Jakuba Kornfeila maximum na pěti bodech za jedenácté místo z Francie.

Mahindra provedla analýzu svých aktiv na dvou kolech a výsledkem je, že ukončí své působení v mistrovství světa už po skončení sezony 2017. O tom se šeptalo dlouho, takže to určitě není rozhodnutí, které by učinili v posledních dvou měsících. Společnost teď zaměří pozornost na elektroformuli v rámci FIA Formula E Championship. Podpora pro tovární tým Aspar a další dva zákaznické týmy CIP a Peugeot Saxoprint zůstává do konce sezony beze změny.

Autor článku obdržel prémii 0.5 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist